12000 BTU KONSOL TİPİ KLİMA

194
12000 BTU KONSOL TİPİ KLİMA
12000 BTU KONSOL TİPİ KLİMA

12000 BTU KONSOL TİPİ KLİMA

12000 Btu konsol tipi klima, birçok mekanda düşünülebilecek iklimleme cihazlarından biridir. Bu cihazın mekanda en yüksek kapasitesiyle faaliyet gösterebilmesi, her açıdan kapsamlı bir değerlendirme sonunda uyarlanmasına bağlı olacaktır. Hem Btu değeri hem de klimanın vâdettiği kullanım avantajları çözümlenerek, mekanla uyum içinde bir kurgulama hayata geçirilebilir. Bu modern sistemin kullanıcı parametrelerine değinmeden önce, hâne ve iş yerlerine Klima seçerken dikkat edilecek unsurları ele almak daha faydalı olacaktır.

 

Klima cihazları, dünden bugüne çok büyük bir gelişim içerisine girmiştir. Bu gelişim hem kullanıcıya sağladığı kazanımlar bazında hem de git-gide yaygınlaşan bir şekilde birçok mekanda yer bulması bakımından değerlendirilebilir. Araştırma şirketlerinin tahlil ve raporları, düşük ve yüksek gelirli pek çok mekanda ısıtma-soğutma tercihinin Klimalar yönünde olduğunu belgelemiştir. Eski tip klimalar oldukça statik bir çalışma prensibi sergilemekteydi. Buna karşın, lüks mekanların vazgeçilmez iklimlendirme sistemi olarak uzun yıllar kullanımına devam edildi. Üretimlerin daha kişiselleştirilmesi ve sadece soğutma ve ısıtma gereksinimleri yerine yeni bilgiler eklenmesi ile bu artış paralellik göstermiştir. Örnek vermek gerekirse, bu modern ve teknolojik imkânların zorladığı trend üretimlerde kullanıcıları bekleyen özellikler şu şekilde sıralanabilir:

12000 BTU KONSOL TİPİ KLİMA Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

 • Akıllı bir cihaz beyni ile otomatik modlar, kolay bir kullanım sağlamaktadır.
 • Sadece ısı seviyesini sağlamak yerine, ortama aktarılan hava kitlelerinin hijyen standartları da hesaba katılmaktadır.
 • Ekstra filtre sistemleri ile temiz hava salınımı yapan cihaz, aynı zamanda ortamdaki kirli havanın da süzülmesine imkân tanıyor.
 • Daha hafif gövdeler ile montaj ve temizleme periyotlarında kolaylık sağlanmıştır.
 • Estetik kaygısı yüksek iç dekorasyonlara armoni göstermesi açısından, ön panel tasarımında çeşitlilik ve incelik hakim olmuştur.
 • Hücreli yapılanmalarda bir dış üniteye pek çok iç birimin adapte edilebildiği üst düzey sistemler gündeme gelmiştir.
 • Hava üfleme kabiliyetinde geliştirmeye gidilmiş, daha geniş açılı kanatlar ve farklı yönlere üfürme seçenekleri üretime dahil edilmiştir.
 • Ortam ihtiyaçlarının çok iyi analiz edilmesi ve buna göre yeni üretim programlarının başlatılması, mekanların eşit ısı seviyesinde sabit kılınmasına olanak tanımıştır.
 • Eski klimalarda kullanılan akışkan gazlar ekarte edilerek, ekseri R-410A gazı kullanımı devreye sokulmuştur. Böylece atmosfere ve ozon tabakasına zarar vermeyen bir sistem hayata geçirilmiştir.
 • A sınıfı enerji verimliliği ile piyasaya sunulan standart cihazlara ek olarak, yoğun kullanım sağlanan mekanlara özel inverter klima modelleri tasarlanmıştır.

 

12000 Btu konsol tipi klima, bu bahsi geçen özellikler ışığında tasarlanan cihazlar grubunda yer alır. Fakat burada tercihi etkileyen en önemli unsur; yapı ile cihaz karakterleri arasındaki ahenk. Mekan parametreleri ve niceliksel değerleri hesaba katıldıktan sonra, kişisel beklentiler ışığında ortamlara en uygun iklimlendirme çözümünü hayata geçirmek mümkün.

 

Konsol Tipi Klima Özellikleri

 

12000 Btu konsol tipi klima, döşeme üzerine ve alçak duvar istikametinde kurgulanabilir. Burada alınacak verimin doğru bir süzgeçten geçirilerek karar verilmesi ehemmiyet taşır. Düşük montajlama özelliği ile oldukça fark yaratan bu cihaz, zarif ve kompakt bir ünite tasarımına sahiptir. Kablolu ve kablosuz kontrol seçenekleri ile, kullanıcıya daha rahat bir kullanım avantajı kazandırılmıştır. Ortamdaki nem varlığını da dengelemeye yönelik bir sistem bizi karşılıyor. Tüm ısıtma ve soğutma işlemleri sırasında, geleneksel iklimleme aygıtlarına nazaran çok daha sessiz bir çalışma prensibine sahip. Bu özellik cihazın en dikkat çekici yönlerinden biri…

 

12000 Btu konsol tipi klima, uzun ömürlü bir filtre sistemiyle beraber üretilmektedir. Bu filtreler aktif karbon ve virüs tanıyan özel aparatlarla donatılmıştır. Ayrıca filtrelerin kolay bir şekilde cihazdan ayrılabilmesi ve temizliğinin yapılabilmesi, filtrelerin çok daha uzun süre aktif bir şekilde kullanılmasında büyük bir etkendir. En ileri teknolojik getirilerin dahil edildiği konsol tipi klimalar daha çok ofis, iş yeri ve mağaza zincirlerinde tercih alanı bulmaktadır. Şık konstrüksiyon ile zarif bir tasarım sergileyen bu üniteler, insan yoğunluğu ve ısı yüklerinin değişken olduğu durumlarda ideal bir çözümdür.

 

Konsol Tipi Klima İle Yüksek Performans

 

12000 Btu konsol tipi klima, kötü hava koşullarını çok yüksek bir oranda asimile eder, mekanda bulunan her bir canlı organizma için daha sağlıklı koşullara imkân tanır. Montaj aşamasında da oldukça esnek bir uyarlama süreci bulunuyor. Özellikle duvar ve tavan tipi klimaların adaptasyonuna imkân vermeyen iç mekanlarda büyük bir kolaylık sağlamaktadır.  Bu dizayn avantajı, ilk kurulum esnasında düşük bir maliyet ile kullanıcıların yüzünü güldüren bir özellik.

 

12000 Btu konsol tipi klima, hava kanatları geliştirilmiş bir programda karşımıza çıkıyor. Bu sayede sıcak ve soğuk hava akımını doğru yönelimlerle aktaran fanlar, istenilen yönlerde ayarlanabilme kabiliyetini de taşımaktadır. Cihaz yeni üretimler arasında sıklıkla tercih edilen bir iç ünite yapısına sahip. Üst düzey markaların seri üretimlerinde karşımıza çıkan farklı model üretimleri, farklı kullanıcı beklentilerini karşılayacak düzeyde. En genel anlamda ve özel modellerde yer alan getiriler dikkate alındığında, cihazın özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 

 • İç mekanda fazla alan işgaline neden olmaz. Hemen her tip toplu kullanıma açık mekan figürasyonlarına uyum sağlar.
 • Hava akım gücü oldukça yüksektir. Ortamda homojen bir ısı dengesi sağlar ve en uzak bölmelerde bile istenilen değerlere ulaşır.
 • Akıllı ve pratik filtre sistemi, hijyen standartlarının sağlanmasında büyük öneme sahip.
 • Farklı model seçenekleri ile geniş bir ürün yelpazesi sunar.
 • Marka ve modellerin üretim prensibinden doğan, farklı kullanım seçenekleri mevcut.
 • Oldukça rahat bir kontrol sistemi yer almaktadır. Hem LCD panel hem uzaktan kumanda ile cihazın yönlendirilmesi mümkün.
 • Arıza haber veren otomatik bir sisteme işaret eden cihaz, teknik servis konusunda da kullanıcılara bilgi aktarımı sağlıyor.
 • Akıllı Defrost modu ile, buzlanma probleminin önüne geçilmiştir. Standart buz çözme programlarından farklı olarak, sistem otomatik olarak devreye girmesiyle dikkat çekiyor.
 • Konforlu uyku modu sayesinde, aşırı ısınma ve soğuma gibi dengesiz hava şartları ekarte edilmiştir.
 • Split ve birebir split sistemlerin iç ünite tercihi olarak düşünülebilir.
 • Sistem, daha düşük enerji ve güç tüketimi ile daha yüksek bir performans göstermektedir.

 

Konsol Tipi Klima Kaç BTU Olmalı?

 

12000 Btu konsol tipi klima, boyut, fonksiyonel özellikler ve kullanılacak mekan girdileri dikkate alınarak belli bir ısı taşıma kapasitesiyle kurgulanmalıdır. 12000 Btu klimalar, pek çok mekanda yeterli bir kapasiteye işaret ediyor. Fakat klima tercihinizde, yanlış ve eksik bir hesaplama yaparsanız, cihazın bünyesinde yer alan avantajlardan faydalanmak olanaksız olacaktır. Mekanın genişliğine ek olarak, gün içinde değişen insan yoğunluğu verilerinin ortalamasının da alınması şart. Aksi takdirde iklimlendirme performansında kayıplar meydana gelecektir.

 

12000 Btu Konsol Tipi Klima Modelleri

 

12000 Btu konsol tipi klima, farklı markaların değişik modelleri ile piyasada satışa sunulan cihazlardan biridir. Markaların üretim ve fiyat politikalarındaki farklılık, alıcıların da tercih yönüne etki eden donelerin başında geliyor. Hem görsel açıdan opsiyonel tasarımlar mevcutken hem de farklı yapılarda farklı beklentileri karşılamak üzere değişik üretimler bulunmaktadır.

 

Konsol Tipi Klima Fiyatları

 

12000 Btu konsol tipi klima, marka ve model tercihine göre farklı fiyat seçenekleri sunmaktadır. Cihazın ısı taşıma kapasitesi yükseldikçe, hitap ettiği alan hacmi de genişlemektedir. Böylece fiyatlar da buna paralel artış gösterir. Ayrıca enerji verimlilik düzeyi ve ek kullanım avantajları da fiyatları etkileyen unsurlar arasında. Bütçe planlamanızı yaptıktan sonra, hem satın alımda hem de kullanımda en ekonomik çözümlerin hayata geçirilmesi mümkün.

 

12000 Btu konsol tipi klima satın almayı düşünüyorsanız, öncelikle firmamızla iletişime geçerek sizin için en doğru projenin tasarlanması yönünde talepte bulunmalısınız. Tabi bu sürecin ilk adımı, mekan keşfi olacaktır. Mekanın tüm ihtiyaçları ve karakteri çözümlendikten sonra bütçenize en uygun klima çözümüne kavuşabilirsiniz.