48000 btu salon tipi klima

288
48000 btu salon tipi klima en uygun
48000 btu salon tipi klima fiyat

48000 btu salon tipi klima

48000 Btu salon tipi klima, geniş kitleler tarafından ve pek çok farklı iklimde tercih edilen sistemlerden biridir. Bu sistemi tercih edilir kılan pek çok özellik bulunmakta. Bunların en dikkat çekici olanı ise, ilk satın alımda daha düşük bir bütçeye ihtiyaç duymasıdır. Bundan başka hem montaj esnasında sağladığı yenilikçi anlayış hem de fonksiyonel anlamda ve verimlilik düzeyi açısından vâdettiği kazanımlar ile kullanıcılar açısından oldukça avantajlı bir sistemdir.

Çalışma esasları bakımından ele alınırsa, geniş mekanlarda düşünülebilecek cihazların başında yer alır. Hem hitap ettiği alan genişliği hem de enerji verimliliği bakımından yüksek bir performans sergilemektedir. Klima sistemlerinin ısı dağıtım kabiliyeti büyük önem taşır. Cihaz iç ünitesi, hava üfürme programının sağlandığı mekanizma olarak, mekanın en ergonomik bölmesine adapte edilir. Cihaz, bulunduğu bölgeden tüm uzak birimlere eşit miktarda ısı dağılımı sağlayabilmesi açısından da cazip bir iklimlendirme çözümüdür.

En iyi 48000 Btu Salon Tipi Klima

Salon tipi klimalar genellikle; büyük toplantı salonlarında, ofislerde, hanlarda, işletme yapılarında, AVM’lerde, spor merkezlerinde ve geniş hacimli kapalı mekanlarda ideal iklimlendirme sistemlerinden biri olarak tercih edilebilir. Bu klimanın tercihinde, öncelikle kapasitenin belirlenmesi ve çeşitli fonksiyonel özelliklerin kişisel beklentilere göre belirlenmesi gerekmektedir.

 

48000 btu Salon Tipi inverter Klima Özellikleri

48000 Btu salon tipi klima, farklı nitelikleri sentezleyen modern üretim iklimlendirme sistemlerindendir. Ürün geliştiriciler bu mekanizma üzerinde oldukça hassas bir yapılanma meydana getirmişlerdir. Daha geniş alanların homojen ısı dağılımına ve daha ekonomik iklimlendirme çözümlerine kavuşabilmesinde, detaylı bir programlama hayata geçirilmiştir.

Piyasada yer alan farklı marka ve modeller, temelde aynı prensiple bir çalışma esasına dayanır. Modeller arasındaki en bariz farklar, sayısal değerler ve iç ünite tasarımı. Sistemin hava üfleme görevinin görüldüğü bu iç ünite, ön panel tasarımında hayli zarif seçenekler sunmaktadır.

Eskiden sadece ısıtma soğutma ihtiyacını gidermeye yönelik, oldukça hantal klima sistemleri iç mekanların görsel şıklığına negatif etki etmekteydi. Gelişen teknolojik imkanlar sayesinde, dekoratif anlamda da üst düzey üretimler meydana getirilmiştir.

48000 btu salon tipi klima markaları

48000Btu salon tipi klima özelliklerini değerlendirebilmek için öncelikle marka ve model tercihinin saptanması gerekir. Fakat her model tasarımında, ortak birçok özellik yer alır. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki; 48000 Btu değeri, oldukça geniş mekanlarda iklimlendirme sağlayan bir kapasitedir.

Bu kapasitede bir cihazın hafif ve şık bir dizayn ile imâl edilmiş olması, sistemin en dikkat çekici özellikleri arasında yer alır.

48000Btu salon tipi klima, performans ve verimlilik düzeyi bakımından yüksek bir grafik hedeflenmiştir. Tabi ki cihazdan alınacak olumlu dönüşlerde marka kalitesi ve bu markanın üretim programında yer alan serîlerin ek özellikleri önemli bir etkendir. Sizler de bir salon tipi klima almak istiyorsanız ve bu cihazdan alacağınız verim düzeyi ve ek kazanımlar hakkında tereddütteyseniz aşağıdaki listeye göz atın.

 

48000 btu Salon Tipi Klima Genel Özellikleri
 • Geniş çaplı mekanlarda tek başına ısıtma ve soğutma sistemi olarak tercih edilebilir.
 • Özel fan kanatları ile belli bir seviyeye getirilmiş hava kitlelerini en uzak köşelere bile homojen dağıtır.
 • Tavan montajına imkân vermeyen alanlarda da, uygun kapasite değerliyle tercih edilebilir.
 • Yüksek performanslı bir klima sistemidir.
 • Düşük enerji tüketimi ile iklimlendirme sağlar.
 • Ara tesisat ve dış ünite kurgusunda da kolay bir tasarım süreci bulunmaktadır.
 • Daha sessiz iç üniteler ile, iş ve mesai alanlarında personel verimliliğini düşürmez.
 • Sadece cihaza uyarlanan ısı derecelerini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda iç mekanda temiz ve hijyenik bir hava sirkülasyonu sağlar.
 • Özel filtreler sayesinde içerideki kötü koku, virüs, bakteri vb. olumsuz hava partiküllerini asimile eder.
 • Özel modlar ile farklı programlama seçenekleri sunar.
 • Görsel açıdan farklı mimarî dekorasyonlara uyum sağlayacak bir nitelikte üretilmiştir.

 

48000 Btu Salon Tipi Klima Fiyat Aralığı

48000Btu salon tipi klimalar, farklı fiyat seçenekleri ile piyasada satışa sunulan iklimlendirme çözümleri arasında yer alır. Tabi ki bir cihazın üretim maliyeti ve satış prensipleri gibi etkiler, fiyatlandırma yönünü de tayin eder. Buna ek olarak, ürün geliştirici markaların fiyat politikası da bu değeri belirleyen doneler arasındadır. Nasıl bir en iyi klima alacağınıza karar vermeden önce, sektörde deneyim sahibi bir firmadan kabataslak bir proje talep etmelisiniz.

Öncelikle binanızın/hâneniniz ihtiyaç duyduğu ısı yükleri tespit edilecek, buna en uygun ürün yelpazesi meydana getirilecektir. Cihazın kapasitesi, verimlilik düzeyi gibi sayısal nitelikler ürün seçiminin çerçevesini oluşturur. Bundan sonra kişisel zevkler ve kullanım avantajları gibi daha özel tercihler gündeme gelebilir.

Salon tipi klima kaç metrekare ısıtır

48000Btu salon tipi klima fiyat aralığı düşük ve yüksek bütçeli bireylere hitap edecek düzeydedir. Burada dikkate alınması gereken nokta, cihazın ilk maliyetinden ziyade kullanım ömrü ve enerji verimlilik düzeyi olmalıdır. Bir cihazın garanti ve kullanım süresi uzunluğu ile o süreçte sağlayacağı enerji tasarrufu paralellik göstermelidir.

Bir klimanın ekonomik şartları taşıyıp taşımadığı, ancak avantajları bakımından diğer ürünlerle kıyaslama sonrası saptanabilir. Eskiden klimaların kullanımı lüks mekanlar için olağan kabul edilmekteydi. Fakat günümüzde kişi ve kurumlar bazında elzem ihtiyaçlar arasında yer alan bu cihazlar, her geçen gün yeni bir model ve tasarımla piyasada yerini alıyor.

Yeni özelliklerle bir önceki seriyi geride bıkan cihazlar, fiyatların da dalgalı bir grafikte seyretmesini sağlıyor. Tüm pazar dengeleri hesap ediltikten sonra, markaların vâdettiği kampanyalar ve tanıtıma özel düşük fiyat avantajları da takip edilebilir.

 

48000 Btu Salon Tipi Klima Yüksek Verim

48000Btu salon tipi klima tercih sürecinde doğru bir planlama ve ergonomik montajlama adımlarının atılması gerekmektedir. Bundan sonraki süreç, kullanımdaki avantajları doğru saptayabilmek ve mekanların mevsimsel değişkenler ışığında iklimlendirilmesini sağlamak.

Bir klima cihazının teme prensibi, ortama ısı sağlamak ve bu sağlanan ısı hacmini en uzun müddetle muhafaza etmektir. Bunun için tabi ki binada yer alan açıklıklar ve insan giriş-çıkışlarına bağlı hava değişimleri de dikkate değerdir. Zaten birçok zaman, cihaz kapasitesine karar vermede bu binaya has özellikler ön planda tutulmaktadır.

48000Btu salon tipi klima, akıllı çalışma modu ile otomatik algı kabiliyetine sahiptir. Bu her modelde olmayabilir. Fakat birçok üretimde yer alan bu özellik, çok yüksek bir oranda enerji tasarrufuna imkan verecektir. İç ve dış ünite tasarımları, ısı alışverişinin en verimli şekilde sağlanması için planlanmıştır. Ara tesisat özel bir malzeme ile yalıtılır, böylece akışkan ve ısı transferi sırasında çevresel bir etki yaratılmamış olur. Daha sessiz, daha temiz ve daha konforlu iş ve yaşam alanlarının sağlanmasında, bu klima modelini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

48000 btu salon tipi klima Ölçüleri

48000Btu salon tipi klimalar satın almak istiyorsanız, firmamızdan teknik destek sağlayabilirsiniz. Sizin adınıza bu süreci en ekonomik ve ergonomik bir hâle getirmek için çalışıyoruz. Şirketimiz, nitelikli markalarla müşterek bir çalışma prensibine haizdir.

Müşterilerimize, mekan ve ortamların analiz sonuçlarına uygun düşecek bir yelpaze sunmaktayız. Burada hem binanın hem kullanıcının öncelikli ihtiyaç ve beklentileri dikkate alınacak, buna göre ekonomik şartlarda bir faaliyet gerçekleştirilecektir.

Büyük hacimli odalar, salonlar, iş yerleri, aktivite merkezleri, villalar, hava alanları, işletmeler ve daha pek çok ortak kullanım alanında salon tipi klima modellerimizden tercih edebilirsiniz. Sorunsuz ve uzun vâdeli iklimlendirme programları için, 7/24 müşteri destek hattımızdan bilgi edinebilirsiniz.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır.