48000LİK İNVERTER SALON TİPİ KLİMA

394
en ucuz inverter klima
inverter klima fiyat

48000LİK İNVERTER SALON TİPİ KLİMA

48000lik inverter salon tipi klima, geleneksel klima modellerinden farklı birtakım yenilikler ve avantajlar eşliğinde üretilmiştir. Mühendisler bu cihazların tasarımında birçok kıstası baz almış ve böylece hem kullanıcılar hem de ekolojik dengeyle uyum bağlamında üst düzey bir üretim hayata geçirmiştir. Peki nedir bu inverter ve 3D inverter teknolojisi? Ortamların, değişen iklim şartlarına göre ısıtılması ya da soğutulması, hem kişisel verimin yüksek olması hem de sağlık koşullarının sağlanabilmesi için en elzem gerekliliklerden biridir. Bu yönde eskiden beri hem hanelerde hem de iş yerlerinde pek çok farklı çözüm hayata geçirilmiştir. Isınma ve soğutma ihtiyacının tek bir bünyede toplandığı cihazlar, klima yani iklimlendirme cihazları olarak adlandırılır. Klimalar da zaman içinde, teknolojik değişim ve gelişmelerden  hissesini almıştır. Daha kompakt tasarımlar, daha yüksek kapasiteli çözümler ve daha pratik kullanımlı mekanizmalar bu değişimin yönünü belirlemiştir. Fakat son trend inverter cihazlar, bu gelişimden daha farklı olarak yeni ve benzersiz bir cihaz üretimini işaret etmektedir.

48000lik İnverter Salon Tipi Klima Nedir?

48000lik inverter salon tipi klima, en genel tanımlamayla sistemin kendi kendini yönetebilen akıllı bir beyne sahip olması anlamına gelir. Diğer iklimlendirme cihazları, sizin verdiğiniz talimatlar ışığında aktif ve pasif konuma gelecektir. Böyle durumlarda en büyük kayıp, açma-kapama sırasında harcanan enerji miktarı ve her seferinde maruz kalınan ısı kaybı olacaktır. Tabi ki yeni modellerde mekanlara uygun cihazlar da mevcut. Burada sizin adınıza en doğru kararı, uzman ve profesyonel firmalar verecektir. Klimalarda, gazın sıkıştırılıp basınca tâbi tutulması yönünde çalışan kompresörler bulunur. Soğutucu maddenin basınç düzeyini yükselten bu mekanizma geleneksel modellerde sürekli kapatılıp açılmak suretiyle çalışmaktadır. İşte inverter teknolojisi de tam burada devreye girer. Kapasiteyi kendi kendine ayarlar ve kompresörlerin kapanıp açılmasını en az düzeye indirger. Böylece çok büyük oranda enerji tasarrufu hayata geçirilmiş olur.

 

48000’lik İnverter Salon Tipi Klima Çalışma Prensibi

 

48000lik inverter salon tipi klima ,kompresörlerin dur-kalk yapmadan gerekli ölçülerde kapasitesinin düşürülmesi ve yükseltilmesi esasıyla çalışır. İç mekanlardaki gereksinimleri algılayan cihaz, buna en uygun kapasitede faaliyet göstererek gereksiz hava akımı ve buna bağlı enerji sarfiyatı gibi problemlerin önüne geçer. Yapılan uluslararası çapta araştırmalar ve laboratuvar ortamında ısı dereceleri sağlanarak gerçekleştirilen testler neticesinde %40 ila 70’e varan bir tasarruf sağladığı ispatlanmıştır. 3D inverter teknolojisinde bu oran en üst düzeye kadar çıkabilmektedir. Yine de cihaz seçiminde ortam analizi ve kişisel beklentilerin tespiti önem taşır. Bu bağlamda hangi tip cihazdan daha yüksek bir verim sağlayacağınız, yetkili firmaların raporları sonucunda kararlaştırılmaktadır. İnverter cihazlarda ısı sapmaları ve kayıpları da oldukça düşük bir seviyede seyreder. Bu anlamda daha konforlu iklimlendirme çözümlerini sağlamış olacaksınız.

 

48000lik inverter salon tipi klima, enerjiyi verimli bir düzeyde kullanmasının yanı sıra, sinüs dalga frekansının da kontrol edilebilmesini mümkün kılar. Ayrıca bu son üretim cihazlar, akıllı bir kontrol sistemi ve gelişmiş kumanda seçeneği sayesinde, kullanıcılara daha yüksek bir performans sağlamaktadır. DC İnverter teknolojisi beraberinde üretime sunulmuş tüm marka ve modellerin, yapılarınıza adaptasyon sürecinde ve sonrasındaki bakım ve onarım faaliyetlerinde firmamızdan kalifiye bir destek sağlayabilirsiniz.

 

48000’lik İnverter Salon Tipi Klima Avantajları

 

48000’lik inverter salon tipi klimaA+++ enerji verimliliği sağlamak üzere geliştirilmiş modelleri kapsar. Bu cihazlar, SEER ve SCOP değerleri bakımında çok yüksek bir seviyeye işaret etmektedir. Cihazı bu denli cazip ve üstün nitelikli kılan bu değerler neye işaret ediyor. İşte SEER ve SCOP değerlerinin işaret ettiği nitelikler;

 

 • SEER: Bir cihazın enerji kullanımında gösterdiği verimlilik ve performans düzeyini işaret eden bir uluslararası kabul görmüş bir ölçümleme sistemidir. Değer yükseldikçe cihazın verimlilik düzeyinin de daha yüksek olduğu anlamını taşımaktadır.
 • SCOP: Bir iklimlendirme cihazının ısıtma modunda sahip olduğu performans katsayısının niceliksel olarak ifade edilmesinde kullanılır. Bu da tıpkı SEER değeri gibi, küresel pazarda kıstas olarak kabul edilmektedir.

 

48000’lik inverter salon tipi klima avantajları bu bahsi geçen değerlerin sağladığı avantajlar dışında, kullanımda da birtakım kazanımlar sağlamaktadır. Bunlardan en dikkat çekici olanı ise, düşük dış ortam sıcaklıklarında bile performans kaybı yaşamadan tüm fonksiyonlarını yerine getirebilme kabiliyetidir. İç yapılanmasında var olan tüm sistematik özellikler ile her türlü iklim ve mevsimsel değerlerde en yüksek performansı sağlayabilmektedir. Kullanıcılar açısında cazip avantajlar arasında yer alan diğer bir hususiyet ise, iç ünitenin hava üfürümü sırasında sağladığı hızlı ve seri aktivasyon sürecidir. Böylece ortamlar istenilen sıcaklık ve soğukluk düzeylerine en hızlı şekilde ulaşırken; geniş mekanlarda her bir metrekare aynı eşitlikte hava akımına maruz kalmaktadır. Böylece en üst düzeyde hava sirkülasyonu sağlanabilmektedir. Bunlardan başka, birçok modelde yer alan ve özellikle de 48000BTU kapasiteli modellerde yer alan ek fonksiyonel özellikler şu şekilde olmaktadır;

 

 • Nem dengeleme
 • Turbo fan
 • Led ekran
 • Kolay temizlenebilir filtre
 • Soğuk hava üfleme koruması
 • Otomatik temizleme
 • Yeniden başlama
 • Uyku modu
 • Arıza teşhis
 • Çocuk kilidi
 • Akıllı defrost özelliği
 • Kapsamlı koruma
 • Temiz hava salınımı

 

48000’lik İnverter Salon Tipi Klima Montaj Seçenekleri

 

48000lik inverter salon tipi klima, tavana montajlama imkanı olmayan ve geniş metrekareli alanların ısıtılması-soğutulması amacına yönelik projelendirilmiş bir cihazdır. İster ikamet alanları isterse iş gücü sağlanan ve kamuya açık mekanlarda olabildiğince kolay bir adaptasyon süreci meydana getirir. Bu klima cihazı, dikey doğrultuda bir yükselme göstermektedir. Bir nevî buzdolabı görünümünde olan mekanizma, bir dış ünite ile bütünsellik gösterir. Vrf Dış ünite, açık havada ve atmosferle uyum içinde performans göstermektedir. Bu iki ana ünite arasında bir de tesisat kurgusu meydana gelecektir. Tesisatta elektrik kabloları ve bakır boru hattı planlanması gerekir. Bu bakır boru hattı duvar içine adapte edilerek, görünümde bir kayıp meydana gelmemesi sağlanır. Aynı şekilde elektrik tesisatı da göze görünmeyecek bir düzende kurgulanabilmektedir.

 

48000lik inverter salon tipi klima , çok yüksek tavanlı alışveriş merkezleri, toplantı salonları, işletme binaları, kamusal alanlar, havaalanları ve benzer yapılarda düşünülebilecek en etkin çözümlerden biridir. Böyle yapısal oluşumlarda, tavana montajlanan bir klimanın yetersiz olacağı muhakkak. Bu yüzden yer hizasında ve düşey iklimlendirme çözümleri daha makul bir planlama olacaktır. Bu cihazlar tek bir merkezden tüm alana ısı sağlayabilecek bir kapasitede üretilirler. Uzun fanlama kabiliyeti sayesinde, cihazdan en uzak alanlar bile eşit ve homojen bir ısı salınımına kavuşmaktadır. Bu tüm mekanda tek bir iklim tipinin var olmasını hedef alır. Ayrıca ürün geliştiriciler, 48000’lik inverter salon tipi klima özelliklerinin insan yoğunluğuna göre performans sağlamasını da öncelikli olarak baz almıştır. Bu bağlamda, gün içinde sıkça değişebilen mekan yoğunluğu, cihazların herhangi bir ısı kaybına uğramadan çalışmasını mümkün kılmaktadır.

 

Isıtma – soğutma ve havalandırma sistemlerinin kişi ve kurumlara sağlanması, satış ve montajının yapılması yönünde faaliyet gösteren şirketimiz, bu yönde en pratik ve ekonomik çözümleri sağlamaktadır. Binanıza bir klima tercih etmeden önce, mutlaka firmamızın uzman ekibinden yardım almalı ve bu süreci en yüksek kazanımlarla nihayete erdirmelisiniz.

bosch klima fiyatları
18000 btu klima fiyatları
12000 btu klima fiyatları
9000 btu klima fiyatları
mitsubishi klima fiyatları
klima fiyatları beko
denki klima fiyat
teknosa klima fiyatları
vatan klima
18 lik klima fiyatları
klima fiyatları en ucuz
izmir klima fiyatları
ikea klima
a+++ klima fiyatları
beko klima fiyatları
vestel klima fiyatları
arçelik klima yorumları
mitsubishi klima fiyatlari
arçelik klima kullanma kılavuzu
arçelik klima fiyatları 2018
arçelik salon tipi klima
bosch inverter klima yorumları
bosch klima 18 lik
bosch klima yorumları 2017
bosch 12604 klima fiyatları
klimalar fiyatları
bosch klima 24000 btu fiyatı
bosch klima 12000
bosch 18100 inverter klima a++
en ucuz klima fiyatları
18000 btu klima mitsubishi
klima kampanyaları 2018
mitsubishi inverter klima fiyatları
12000 btu klima kaç metrekare soğutur
9000 btu klima fiyatları arçelik
9000 btu klima beko
9000 btu klima kaç m2 alanı soğutur
9000 btu klima demirdöküm
mitsubishi electric klima fiyatları
mitsubishi klima 12000
mitsubishi electric klima fiyatları 2017
mitsubishi inverter klima
mitsubishi klima kampanya
mitsubishi klima fiyatları 2018
mitsubishi legendera klima fiyatları
mitsubishi electric klima fiyatları 2018
beko klima fiyatları 2017
lg beko klima fiyatları
beko klima 18000
beko klima inverter
beko klima 12000
beko klima 9000
beko klima 24000
carrefour klima fiyatları