Balıkesir VRF klima

109
Balıkesir vrf klima
Balıkesir vrf klima

Balıkesir VRF klima

Balıkesir VRF klima, sistem yapısı olarak oldukça farklı bir yaratılış sürecine sahiptir. Üretimde kompleks bir mühendislik gerektirir. Kullanımda ise basit ve pratik bir kullanıcı deneyimi vadeder. Sistemi özet olarak tanımlamak gerekirse; inverter kompresörler tek tip akışkanı gereken fazda iç birimlere iletmektedir.

Farklı hava üfleyici mekanizmalarla kombine edilebilen dış üniteler, modüler bir yapıda imâl edilmektedir. Odalarda farklı iç üniteler düşünülebilir. Çok parçalı yapıların iklimlendirilmesinde birden fazla dış ünite ihtiyacı da ortadan kaldırılmıştır.

Balıkesir VRF klima ve merkezi klima arasındaki farklar nelerdir?

Bir VRF sistemi için hem bireysel hem de merkezî karakterden söz edilebilir. Geleneksel merkezî sistemlerde ise üniteler tek tip bir faaliyet sergiler. Ayrıca bu tip eski model cihazların kurulumunda kazan dairesi gibi ek bir bölmeye ihtiyaç duyulmaktadır.

VRF dış üniteler ise, yapıların atmosfere açık alanlarına kolayca adapte edilirler. Ek bir oda ve bölme ihtiyacı yoktur. Dış yüzeylerde az alan işgaline neden olurlar. Tüketimde de oldukça bariz farklar bulunmaktadır. Balıkesir VRF klima sistemler tüm iklim programlarına göre yarı yarıya daha az enerji sarfiyatı gerçekleştirecektir.

Balıkesir VRF klima teklifi nasıl alınır?

Evinizde, iş yerinizde, ofisinizde ve geniş hacimli yapı birimlerinizde VRF kurgusu planlıyorsanız öncelikle VRF teklifi almanız gerekiyor. Bunun için firmamızdan hizmet talep edebilirsiniz. VRF teklifi almak için talep  oluşturulmadan önce, keşif programı gerçekleştirilecektir.

Bu süreçte nasıl bir proje sağlanacağını belirlemek adına teknik datalar elde edilecektir. Yapının metrekaresi, tavan yüksekliği, oda sayısı, iklim tipi, kapı-pencere ebatları vb. ısıl etkiler ölçümlenir. Balıkesir VRF klima Sizlerden gelen talep üzere bütçe hesaplaması sağlanır. Tüm odaklar belirlendikten sonra tercih edilebilecek sistemlerin listesi ve toplam maliyet müşteriye aktarılır.

Balıkesir VRF Klima Sistemi

Balıkesir VRF klima” sistemi, yüksek konfor düzeyine en az güç tüketimi ile ulaşacaktır. Sistemin ana mantalitesi bu kazanım üzerine kurulu. Maliyeti düşüren teknik dokunuşların yanı sıra, bugün çok sayıda model ve seri görsel bir estetik kaygısıyla üretiliyor.

Halka açık alanlarda ve bireysel odalarda görünüme daha fazla özen gösteriliyor. Hem hava giriş çıkışından sorumlu kanal ve menfezler hem de dijital gösterge gibi ön panel aksesuarları tasarımda oldukça dikkat çekici.

Balıkesir VRF klima nerelerde kullanılır?

Kullanım alanı bir hayli geniş olan VRF’ler, özellikle ısı pompası modelleriyle sıklıkla tercih ediliyor. Isı pompası VRF, ısıtma ve soğutma ihtiyacı için tek bir sistem kullanımı sağlıyor. Böylece yaz ve kış aylarında farklı sistemlere olan gereksinim de ortadan kaldırılmış oluyor.

Çok düşük ve yüksek dış ortam sıcaklıklarında bile yüksek performans sergileyen bu üretimlerin kullanım alanları şu şekildedir:

• Evler, çoklu konutlar, villalar
• İş yerleri, ofisler ve plazalar
• Alışveriş merkezleri, mağazalar
• Restoran, lokanta ve gıda üretim yerleri
• Oteller, pansiyonlar
• Tiyatro ve sinema salonları
• Havalimanları
• Eğitim binaları
• Spor kompleksleri
• Sosyal mekânlar

Balıkesir VRF Klima Servisi

Balıkesir VRF klima servisi, çeşitli markalarla çözüm ortaklığı yapan aracı kurumlarca sağlanan bir hizmet koludur. Firmamız da bu bağlamda uzun yılların deneyimini tüm yapı tipolojilerine uygulamaktadır. Bir VRF servis hizmet kapsamında yer alan uygulamaları şu şekilde örneklendirmek mümkün:

• İlk adım VRF teklif programıdır. Bunun için firma ile iletişime geçerek bir randevu oluşturmanız yeterli.
• İkinci adım, ihtiyacı saptamak ve model belirlemesi yapmak için alan analiz uygulamasıdır. Keşif hizmetleri kapsamında gerçekleştirilmektedir.
• Geniş bir ürün yelpazesine sahip VRF’lerde deneyimi yükselten bir unsur da ürün seçimi. VRF servis hizmetinde model ve marka seçimi için tüm kriterler belirlenir.
• Tesisat, kurulum ve montaj faaliyetleri ile proje kullanıma hazır hâle getirilir.
• Kullanımda bulunan sistemlerde oluşan arızaların giderilmesi ve bakım programlarının gerçekleştirilmesi de VRF servis hizmetleri arasında bulunmaktadır.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.