Bingöl VRF klima

161
Bingöl vrf klima
Bingöl vrf klima

Bingöl VRF klima

Bingöl VRF klima, mükemmel konfor gayesiyle tasarlanmış çok sayıda modelle üretilmektedir. Maksimum tasarruf ideolojisi hem bütçesel hem de mekânsal olarak farklılık yaratır. Yüksek COP değerleri VRF modellerinde dikkat çeken teknik özellikler arasında yer alıyor.

Ayrıca iklimlendirme yönetmeliğine uyumlu programlar, daha fazla insan için daha sağlıklı ve hijyenik alanlar yaratıyor. Bir kapalı mekânda yaz ve kış ayları iklim değerlerinin sağlanması yaşamsal nitelikler açısından önemli. Buna ek olarak, solunan havanın kalitesi de sağlık açısından ayrı bir ehemmiyete sahip.

Bingöl VRF klima bayi

Havanın hafif ve steril katmanlardan meydana gelmesi, iş gücü sağlanan alanlarda performans düzeyine de etki ediyor. ”Bingöl VRF klima” ,tüm bu vasıflar VRF sistemlerin özel hava atış karakteriyle sağlanabiliyor.

İç mekanizmada çeşitli filtre düzenekleri mevcut. Öncül markaların üretimlerinde hem ortam havasına hem de üflenen havaya tesir eden çeşitli filtreler faaliyet sergiliyor. Böylece kötü koku, nem, bakteri, mikrop vb. tüm olumsuz hava şartları ekarte ediliyor.

Bingöl VRF klima’larda kullanılan R-410A akışkan gazı nedir?

Sistem içinde dolaşıma dâhil edilen ve ısıtma-soğutma gereksinimini karşılayan akışkan gaz, büyük ölçüde ekolojik bir etkiye sahiptir. Geleneksel sistemlerde çeşitli akışkan gaz programları bulunmaktaydı. Bunların ekosistem ve atmosfer üzerinde bıraktığı hasarlar, ciddî boyutlara ulaşmaktaydı.

Eski sistemlerde kullanılan pek çok madde bugün yasaklanmış durumda. Bunun yerine Bingöl VRF klima sistemlerde sıklıkla karşılaştığımız R-410A ve türevleri tercih ediliyor. Bu gazın minimal düzeyde ozon tabakasında etki bırakması ve doğal denge üzerinde en az etkiyi göstermesi oldukça önemli.

Bingöl VRF klima enerji tasarrufunda ne gibi yenilikler var?

Bir elektronik sistemde kullanıcıların en dikkat ettiği hususlardan biri; tüketim stratejisi. Yıllık enerji sarfiyatında sağlanan avantajlar, kullanıcıların tercih yönelimini de etkiliyor. Bingöl VRF klima marka ve model seçeneğine göre farklı bir teknik tablo sunacaktır.

Fakat bu cihazların genel karakteri arasında yer alan tasarruf kabiliyeti yer alıyor. VRF yüksek tasarruf kontrolünde fayda sağlayan etkenler şu şekildedir;

• İnverter kompresör kullanımı
• Değişken kapasiteli çalışma
• Tek bir dış ünite ile yönetilen klimalar
• Isı koruma programları
• Sürekli devridaim eden sistem karakteri
• Otomatik programlar

Bingöl VRF Klima Sistemi

Bingöl VRF klima sistemi, ofis ve konut ihtiyacını karşılayacak mini tasarımlarla da üretilmektedir. VRF klimalar, üstün havalandırma teknikleri ile faaliyet sergiler. Bulundukları ortama en ideal kapasitelerde kurgulandıklarında, en düşük tüketimle maksimal verim sağlayacak bir niteliğe sahiptir.

Bu sistemler düşük bir ses seviyesi ile bireysel konfor düzeyini arttırmaktadır. Doğal hava etkisi ve yumuşak hava geçişiyle daha fresh alanlar yaratır. Böylece konutlarda üst düzey bir rahatlık ve iş yerlerinde verim artışı sağlayacaktır.

VRF ile Multi Split arasındaki farklar nelerdir?

HVAC üretimlerinde gelişmiş bir ürün grubu olan multi sistemler, tek bir dış üniteye 6-9 iç ünite bağlantı olanağı tanır. Daha kompleks yapılarda ve çok odalı birimlerde ise VRF’in yetkinliğine ihtiyaç duyulacaktır.

60 ve üzer iç üniteye kadar bağlanabilen VRF dış ünite kapasiteleri mevcut. Buna mukabil, 3 dış ünite ile çok güçlü Hp değerlerine ulaşmak da mümkün.

Bingöl VRF klima ısı yönetimi nasıl gerçekleştirilir?

Değişen ısı ihtiyaçlarına göre otomatik bir yazılıma sahip olan VRF’ler, düşen ve artan sıcaklıklarda özel bir çalışma sergiler. Bu süreçte kullanıcı müdahalesi gerekmeksizin hız ayarı yapabilen kompresör sistemi, ideal ısıya erişimde oldukça avantajlıdır.

Sıcaklık ve kapasite kontrolü son jenerasyon VRF’lerde oldukça geliştirilmiştir. Aşırı ısınma ve soğuma gibi olumsuz ortam koşulları da minimize edilmektedir.

Bingöl VRF Klima Fiyatları

Bingöl VRF klima fiyatları, geniş ve minimal ortamlar için farklı bir grafik sergiler. Her dönem güncellenen VRF sistemler, yenilik ve geliştirmelerle değişen bir fiyat çizelgesi sunacaktır. Metrekare bazında hacimli binalarda, kullanılacak sistemin donanımsal niteliği de değişir.

Buna göre daha güçlü kapasiteler ve daha fazla iç ve dış ünite kullanımı gündeme gelecektir. En uygun VRF projesi için oldukça geniş kapsamlı bir eliminasyon süreci gerekli. Tüm bunlar ve daha fazla detayda limitler belirlenerek ideal bir planlama gerçekleştirilebilir.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.