Duvar tipi klimalar

222
Duvar Tipi Klimalarda kampanya
Duvar Tipi Klimaların fiyatları

Duvar tipi klimalar

Duvar tipi klimalar avantajları arasında; birçok kapalı mekâna armoni sağlaması ve alan ihtiyacına göre farklı kapasitelerde faaliyet göstermesi sayılabilir. Bu iklimlendirme cihazları iç ve dış ünitelerden müteşekkildir.

Hâne içlerinde, oldukça düşük bir ses seviyesine sahip olmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanım alanları bununla sınırlı değil! Duvar tipi klimaların kullanım alanlarına örnek olarak şu maddeler listelenebilir;

• Ev / Konut / Daire
• İş yeri / Ofis
• AVM / Mağaza
• Villa / Yalı
• Kamu Binaları
• Rezidans / Plaza
• Otel / Restoran

Duvar tipi klimalar avantajları

Her türlü kapalı alana adapte edilecek duvar tipi klima modellerinden, en uygun planlama ile yüksek verim ve enerji tasarrufu sağlanabilir. Soğutma ve ısıtma kapasitesi baz alınırken; kullanılacak alanın metrekaresi, bölge katsayısı ve alanda bulunacak ortalama kişi sayısı belirlenerek bir hesaplama yapılır.

Böylece, duvar tipi klimaların olanak tanıdığı en düşük ve yüksek Btu/h değerleri saptanmış olur. Su sıcaklığının arttırılması için gereken enerji miktarını niteleyen bu birim, klimaların bir saat içinde taşıdığı ısı miktarını belirlemede kullanılmaktadır.

Duvar tipi klimalar fiyatları

Minimal bir iç mekanda kullanılacak klimada 9.000 Btu/h yeterli gelirken, alan hacmi büyüdükçe bu değer 24.000 Btu/h değerlerine kadar çıkabilmktedir. Burada, alandaki ısı kaybı etkenleri de hesaba katılmalı ve en geçerli proje hayata geçirilmelidir.

Ekonomik ”duvar tipi klimalar” modelleri, birçok firmanın üretimde sağladığı farklılıklar sebebiyle oldukça çeşitlilik arz etmektedir. İnverter teknolojisi ile üretilen Fluo Tempo Duvar Tipi Klima modellerinde yer alan özellikler oldukça cazip bir fiyat aralığı ile sentezlenmiştir.

Duvar Tipi Klimalar ve Markaları

Çevreye zarar vermeyen iç ve dış ünitelerin yanı sıra, alanlardaki tozu hapsetme ve homojen ısı dağılımı sağlama kabiliyeti ile alanlarda konforlu bir kullanım sağlamaktadır.

Her tip yapısal kurguya uygun kapasitelerde üretilen bu cihazlar, yükselen Btu değerleriyle doğru orantılı bir performans sergileyen A++ enerji tasarrufuna imkan vermektedir. Maksimum borulama uzunluğu da yine ihtiyaç duyulan alana göre farklı tipolojiler gösterir.

Duvar tipi klimalar ve  modelleri 

Tempo duvar tipi klimalar DC İnverter Ecodesign Efficiency-10 Inverter teknolojisi sayesinde düşük devirde sürekli çalışma gösteren kompresörler, açma-kapama sırasında meydana gelen ısı kaybı ve yüksek enerji tüketimini en aza indirir.

Otomatik yeniden başlatma fonksiyonu eklenmiş bu seride, elektrik kesintilerinden sonra tekrar kendini aktif duruma getirme kabiliyeti bulunmaktadır. Modelde, turbo özelliği de bulunmaktadır. A+++ COP değeri, 8000-15000 Btu/h soğutma ve 9.000-17.000 Btu/h ısıtma kapasite çeşitliliği göstermektedir.

Fluo Duvar Tipi Klima fiyatları


Vivo DC İnverter Ecodesign Çevreye zarar vermeyen R410-A gazı ile ekonomik bir kullanım sağlayan Efficiency-10 Inverter teknolojisi bulunmaktadır. Ek özellikleri arasında LCD ekranlı uzaktan kumanda ve A sınıfı düşük ses seviyesi içermektedir.

Kolay temizlenebilir filtresi ve carbon iyonlaştırıcı özelliğiyle dikkat çeken üretim; 8.000-23.000 Btu/h soğutma ile 9.000-24.000 Btu/u ısıtma kapasitelerini karşılayabilmektedir.

Novo DC İnverter Ecodesign A+++ verimlilik sınıfı ile, AB standartlarında bir performans sergiler. Efficiency-10 Inverter teknolojisi bu seride de bulunmaktadır. Ayrıca yine çevre dostu R410-A akışkanı ile daha sağlıklı yaşam alanları sunar.

Duvar Tipi Klima en uygun

İCOMFORT özelliği, tasarıma ekstra bir yenilik kazandırmıştır. Bu sayede önceki ısı değerlerini kaydeder ve kumanda ile bu ayarlar otomatik olarak güncellenebilir.

Auto-Clean modu ile sistem kendini temizler ve tekrar kullanıma hazır hale getirir. Isıtma ve soğutma kapasite aralıkları 8.000-23.000 Btu/h soğutma ve 8.000-24.000 Btu/h ısıtma olarak değişkenlik göstermektedir.

En ucuz Duvar tipi Klimalar

En ucuz duvar tipi klima fiyatları, içerdiği özelliklere ve değerlere bağlı olarak farklılar gösterir. Üretimde yer alan ek fonksiyonlar ve ısıtma/soğutma kapasiteleri bu hususta belirleyici olmaktadır.

Günümüzde hemen her tip konut ve hânede elzem bir ihtiyaç hâlini alması ve birçok marka tarafından üretime geçilmesi gibi etkenler de, piyasanın maliyetini düşüren unsurlar arasında yer alır.

Duvar Tipi Klimalar İlk kurulum maliyeti kadar, sonrasında sağladığı yüksek performans ve düşük tüketim miktarı da önem teşkil eder. Bunun için en ergonomik tasarımın sağlanması bir ön-koşuldur. Tüm klima seçenekleri ve fiyat aralığı hakkında detaylı bilgi için flouklima.net adresinden ve iletişim kanallarımızdan destek alabilirsiniz.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır! Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.