En iyi VRF klima markaları

254
En iyi Vrf Klima Markaları
En iyi Vrf Klima Markaları

En iyi VRF klima markaları

En iyi VRF klima markaları, 2018 itibariyle sektörde en çok tercih edilen ve ürün yelpazesi oldukça geniş firmalardan oluşmaktadır. Bu markaların hangileri olduğuna geçmeden önce, bir VRF üretici firmanın taşıması gereken özellikler ve üretimde dikkate aldıkları ortak paydalara değinmek yerinde olacaktır.

VRF Klima sistemleri ilk örnek modelini Japon firması Daikin küresel piyasaya tanıttı. Bundan sonra patentini de alarak VRF adını kendi üzerine tescilledi. Bu ürün grubunun geliştirilmiş hâli pek çok firma tarafından üretim politikasına dâhil edildi. Piyasada VRV klima adıyla da karşınıza çıkabilen tüm sistemler, özünde aynı sistematiğe ve çalışma prensibine sahiptir.

İlk VRF sistemlerin üretildiği 1980’li yıllardan bu yana, VRF sektöründe çok büyük atılımlar vuku buldu. Hem ekonomik anlamda daha etkili çözümler yaratılırken hem de bireysel gereksinimleri ön plana alan bir projelendirme hayata geçirildi.

En iyi VRF klima markaları Nedir?

En iyi VRF klima markaları ve müşterek firmaların vâdettiği kazanımlar işlevsel ve görsel niteliklerin tümünü kapsıyor. Kullanıcılar için daha pratik ve konforlu bir klima deneyimi ön gören bu firmaların ürünleri, estetik dizayn açısından da çağın gerekliliklerini karşılayabilecek boyutta.

VRF klima sistemleri , HVAC programlarının daha karmaşık ve gelişmiş bir versiyonudur. İşletim ve çalışma prensibinde bütçesel kolaylık ve sezonsal verimlilik kavramları ön planda tutulmaktadır. Böylece kurulumda gerekli bütçe, kullanımda kısa sürede karşılanmış olur. Yüksek ve düşük kapasiteli modellerle farklı yapıların ısı yükleri karşılanabilmektedir.

VRF sistemleri diğer iklimlendirme programlarının ayıran en belirgin özellik, tek bir dış ünite ile çok sayıda iç ünitenin aktive edilebiliyor olması. Böylece çok bölmeli yapılarda her bir oda için ayrı-ayrı dış ünite kurulum gereksinimi ortadan kaldırılmıştır. Üretim sürecinde güçlü bir deneyim ve kompleks bir projelendirmeye ihtiyaç duyan bu eşsiz sistemler, ancak sektördeki değişim ve gelişime hakim firmalarca sağlanabilmektedir.

Geniş servis ağı, çeşitli ürün yelpazesi ve alternatif kapasite seçenekleri ile değişen kullanıcı ihtiyaçları bu lider firmalar tarafından kusursuz bir şekilde karşılanır.

En iyi VRF Klima Markaları Nelerdir?

En iyi VRF klima markaları nelerdir? Küresel bazda faaliyet gösteren araştırma şirketleri ve analistler VRF klimaların sektörel büyümesinin daha gelişerek devam edeceğini öngörüyor. 2020’lerde kullanımdaki VRF Klima sistemleri sayısının oldukça yüksek bir orana ulaşacağı tahmin raporlarında yer alıyor. Bu durum, VRF üreticileri arasındaki rekabet duygusunu ve üretim politikalarını da yakından etkilemektedir. Sürekli daha yüksek kabiliyetli ve performanslı sistem geliştirici firmalar, bu rekabet ortamında daha da sistematik bir yükseliş gösteriyor. Kullanıcıların yönelimleri ve yapılara en uygun tasarımlar, satış istatistiklerine en efektif yaklaşımı sunmaktadır. İşte yeni sezon VRF Sistem üretiminde dikkat çeken bazı markalar:

• Fluo Vrf klima sistemleri
• Daikin VRV Klima Sistemleri
• Fujitsu Vrf klima sistemleri
• Fujitherma Vrf klima sistemleri
• Panasonic Vrf klima sistemleri
• Midea Vrf klima sistemleri
• General Vrf klima sistemleri
• Samsung Vrf klima sistemleri
• Toshiba Vrf klima sistemleri
• LG Vrf klima sistemleri
• Gree Vrf klima sistemleri
• Vestel Vrf klima sistemleri
• Hitachi Vrf klima sistemleri

En iyi VRF klima markaları iletişim Bilgileri

VRF kullanıcı adayları, markanın pazarda yarattığı sirkülasyona ve ürünlerin enerji etiketine önem göstermektedir. Ayrıca güvenilir sistemler her zaman için kullanıcıların harcama eğilimini yükselten unsurlar arasında yer alır. Bu odak noktalara dikkat eden ve gerekli resmî belgelere sahip kalifiye firmalar, önümüzdeki süreçte de VRF üretiminde başı çekecek gibi görünüyor.

Bir elektronik sistemin büyüyen teknolojik imkânları takip edebilirliği önemli. Yenilikler ve kullanıcılara sağlanan kontrol seçenekleri de bu teknolojik imkânlar arasında en çok dikkati çeken unsurlardan. Bugün hem kablolu hem kablosuz kumanda seçeneklerinin yanı sıra, bina otomasyon sistemine uyumlu sistemler çok daha rağbet görüyor. Böylece bir ağ üzerinden tüm iç ünitelerin kontrolü ve hatta arızalı bölgelerin tespiti gibi ayrıcalıklar karşılanmaktadır. Yine özel sensörlerle donatılmış modellerin ortam ısısını ve ortamdaki bireyleri alıglama kabiliyeti de oldukça üstün bir teknolojiye işaret ediyor.

En iyi VRF Klima Markaları ve Model Seçimi

En iyi VRF klima markaları ve model seçimi, kullanıcılar açısından en önemli süreç olarak büyük bir titizlik gerektirir. Lider markaların ürünleri, her zaman için piyasa kalitesinin üzerinde seyreder. Kullanılan yapı malzemesinden fonksiyonel özelliklere kadar daha avantajlı bir sistem kullanımı sağlar. Bunun için teknik donanıma sahip ve nitelikli markalarla çözüm ortaklığı yapan satış firmalarından destek alabilirsiniz. Her satış ve vrf montaj firmasının birlikte çözüm ürettiği marka ve markalar bulunmaktadır.

Model seçimi konusunda da deneyim sahibi olan bu firmalar, yapı tespiti sonrasında ekonomik ve yüksek verimli sistem kurulumunu gerçekleştirecektir. Aynı zamanda yedek parça, onarım, tamirat ve bakım gereksinimleri de bu aracı firmalarca sağlanır. Bir VRF Klima  seçiminde marka belirlemesi en öncelikli adım. Bundan sonra seçeceğiniz model için bazı kriterlerin de belirlenmesi gerekiyor. örnek vermek gerekirse:

• Duvar, tavan, döşeme montaj stilinden yapınıza en uygun olanı belirlenmesi gerekiyor.
• Yapının ne amaçla kullanıldığına ve ortalama kaç kişinin o yapıdan faydalandığına göre kapasite saptaması şart.
• Cihazın iç ünite seçiminde görsel estetik ve dizayn programı da kullanıcı tercihi açısından önemlidir.
• Her model ve seride çeşitli fonksiyonlar ve programlar bulunur. Bunlar kullanıcıların taleplerine göre belirlenecektir.
• Marka ve modellere göre değişen bir borulama limiti mevcuttur. İç ve dış ünite uzaklığı üretici firmanın koyduğu limitleri aşmamalı ve sistemden en yüksek verim doğru bir şekilde analiz edilmelidir.

Vrf Klima Yetkili Servisi

VRF model seçiminde bahsi geçen kapasite, cihazın saatlik zaman dilimlerinde taşıdığı ısı miktarını işaret etmektedir. Bu değer, klimaların ürün tanıtımında teknik donanım bölümünde Btu/h kısaltması ile verilir. 7000 Btu’luk sistemlerden 600000 Btu’yu aşan bir aralıkta üretilen ürünler, yapıların ısı ihtiyacına doğru orantılı şekilde artış göstermektedir. Örneğin, minimal yapı içlerinde yüksek kapasiteli sistemler, aşırı enerji sarfiyatı ve dengesiz bir iklimlendirme yaratır.

Tam tersi, geniş hacimli alanlarda düşük kapasiteli cihazlar için de aynısı söylenebilir. Ortamın ısıtılması ve soğutulmasında yetersiz bir kapasiteyle çalışan cihaz, çok daha fazla efor harcamak zorunda kalacak bu da yıllık tüketimde öngörülen düşüş yerine daha yüksek rakamlara tekabül edecektir. Ayrıca geniş iç mahallerde homojen bir ısı dağılımı yaratmak için de yine yüksek kapasiteli VRF kullanımı gerekli olmaktadır.

Tüm bunlar, VRF Klima model seçiminde kapasite değerinin önemini belirtmede oldukça etkili örnekler. Yüksek enerji verimliliğine sahip sistemlerden ekonomik kazanç sağlamak ve ortamların daha etkili bir şekilde iklimlendirilmesini mümkün kılmak için, en geçerli kapasite değerine sahip sistem seçiminin yapılması gerekiyor.

En iyi VRF Klima Markaları ve VRF Fiyatları

En iyi VRF klima markaları ve VRF fiyatları, 2018 yılı itibariyle çeşitli bir grafik sergiliyor. Markaların dönemsel ve bölgesel kampanyaları da bu grafiğe etki eden unsurlardan. Elbette, nitelikli markaların özel modelleri, piyasa ürünlerine nazaran daha yüksek seyretmektedir. Fakat kullanımda sağladıkları üst düzey enerji verimliliği ve konfor gibi kavramlar hesaba katıldığında oldukça avantajlı ürünler olduğunu söylemek mümkün. Fiyatları belirleyen bir diğer unsur, sistemin kapasitesi.

En iyi VRF klima markaları ,Kapasite yükseliş gösterdikçe fiyatlar da o oranda artış gösteriyor. Yine yapı/sistem uyumluluğu gözetilerek gerçekleştirilen tüm VRF Klima uygulamalarında her zaman için bütçesel verim öngörülmektedir. Markaların ek kazanımlarla meydana getirdiği sistemler, özel fonksiyonlar ve eklenebilir sistem parçaları da fiyatlandırmada büyük rol oynar. Buna ek olarak, Bina içerisinde kaç oda ve hücrede iklimlendirilme yapılacağı da kurulum maliyetini belirler. Kullanılacak iç ünite sayısı, toplamda ne kadarlık bir bütçe gerektiğinin de cevabını verecektir.

http://vrfklimabayi.com                 https://vrfsistemi.net

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.

ALYATEK VRF KLİMA SİSTEMLERİ, İstasyon mahallesi İstasyon Caddesi, No:166/B Tuzla, , istanbul 34940, Türkiye - Telefon: +902164941494 İkinci telefon: +902164942494 Faks: +902164940510 E-posta: info@alyatek.com.tr URL: https://vrfsistemi.net
Pazartesi09:00 - 20:00
Salı09:00 - 20:00
Çarşamba09:00 - 20:00
Perşembe09:00 - 20:00
Cuma09:00 - 20:00
Cumartesi09:00 - 20:00
Pazar09:00 - 14:30