En ucuz salon tipi klima

189
en ucuz salon tipi klima markası

En ucuz salon tipi klima fiyatları

En ucuz salon tipi klima ,İsminden de anlaşılacağı üzere, tarzı geniş alanları soğutmak için tasarlanan sistem türüne salontipiklima denir. Bu tür klimalar günlük hayatta en sık rastladığımız klima şeklidir. İnce uzun olup, bir buzdolabını andıran görünümleri vardır.

En ucuz Salon tipi klimalar geniş alanlarda kullanılmak üzere tasarlandıkları için hızlı ve güçlü fan sistemlerine sahip olmak zorundadırlar. Standart bir salon tipi klima yüksek güçte bir fana ve ek ısıtıcı sistemine sahiptir.

Bu sebeple birçok klima türü dış ortam sıcaklıklarında ve değişken hava şartlarında tam verimle çalışamazken; bu tür klimalar kusursuz bir hizmet sunar. Sahip olduğu güçlü motorlar ortamdaki hava akışını düzenleyerek, havanın homojen bir şekilde dağılmasını sağlar.

Salon Tipi Klimaların Kullanım Alanları

Fiziki yapısı geniş ve hacimli olan salon tipi klimalar, kapladığı alan sebebiyle geniş alanlarda kullanılmaya daha uygundur. 80-100 m2lik salon, işyeri gibi alanlarda kullanılarak maksimum verim elde edilebilir. Genel kullanım alanları;

-Mağaza ve alışveriş merkezleri,
-Hastaneler,
-Bilgi işlem odaları,
-İş yerleri,
-Okul ve eğitim merkezleridir.

Salon Tipi Klimaların Öne Çıkan Özellikleri

En ucuz Salon tipi klimaların sahip oldukları güçlü fanlara sahip olmasının ve dış ortam şartlarından pek fazla etkilenmeden çalışmaya devam edebildiğinden söz etmiştik. Fakat bu tür klimaları tercih etmemiz için tek sebep bu özellikleri değil. Birçok özelliğe sahip klimaların başlıca özellikleri şöyle;

Zamanlana bilen Kullanım: Vakit ve enerji kaybının önüne geçmek için zaman ayarı yapılabilir. Sistem istenilen saatlerde otomatik olarak başlar ve istenilen saatlerde otomatik olarak durur.

Yedek Parça Ulaşılabilirliği: Birçok firma tarafından üretilen bu tip klimaların yedek parça bulma konusunda da sıkıntı yaşatmıyor. Bu da ürünü tercih sebebi yapıyor.

Salon Tipi Klima Fiyat

Montaj ve Taşıma Kolaylığı: Büyük hacimine karşın, yapısını oluşturan aksamlar incedir ve kurulumu kolaydır. Bu sebeple taşınma ve montajı sırasında zorluk çıkarmaz.

Kolay Bakım ve Kullanım: Cihazın neredeyse tüm ekipmanı temizlenebilirdir. Bu sayede klimanın kirlenmesinden dolayı ileride ortaya çıkabilecek aksaklıkların önüne geçilmiş olur. Kullanımıysa birçok elektronik cihazdan daha kolaydır.

Salon Tipi Klima Fiyatları

Günümüzde klima sektörünün ilerlemesiyle, salon tipi klima üreten şirket sayısı da bir hayli arttı. Bu sebeple klima alıcıları, yüzlerce ürün arasında ihtiyaçları olan klimayı bulmakta zorlanabiliyorlar.

En ucuz salon tipi klima alırken ihtiyaçlarımızı, ekonomik durumumuzu ve kullanım alanlarımızı göz önüne alarak ürün seçmeliyiz. Piyasada salon tipi klima kategorisinde bulunan bazı ürünler şöyle;

Samsung AF50JS4MAEENSK Salon Tipi Klima: Birçok elektronik eşya üreten Samsung markasının ürünü olan bu cihaz 13,87 kW soğutma 15,49kW ısıtma gücüne sahip. Bu klimanın fiyatı ise 9800-11000 lira arasında değişiyor.

Vestel SST50 Salon Tipi Klima: Soğutma ve ısıtma sırasında çevreci gaz kullanan Vestel markası ürünü bu cihaz, 14,5 kW soğutma 15,5 kW ısıtma gücüne sahip. Muadillerine göre daha uygun fiyatlı olan bu cihaz 7000-9000 lira arasında alıcı buluyor.

  • Bu yazının tüm hakları vrfklima.net ’e aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır.