FTWX12BX DUVAR TİPİ KLİMA

153
Fujitherma 24000 Btu duvar tipi klima
Fujitherma 24000 Btu duvar tipi klima

FTWX12BX DUVAR TİPİ KLİMA

FTWX12BX Duvar tipi klima; ısıtma ve soğutma sistemlerinin oluşturduğu pazarda sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir. İş gücü sağlanan ve ikamet edilen mekanların ısı yüklerini karşılayan bu mekanizma, 12000 BTU inverter klima grubunda yer almaktadır.inverter klimalar, yoğun iklimlendirme programlarına ihtiyaç duyulan ve ısı kaybı yüksek iç mekanlarda büyük bir avantaj sağlar. Özet olarak; her bir klima farklı mekan yapılanmalarına uyum sağlamak üzere farklı bir üretim sürecine tâbidir. Bu cihazlardaki en büyük ayrım, ısı taşıma kapasiteleri. Kapasite, sistem içinde devirdaim eden ısının bir saat içerisinde işaret ettiği değerdir. Bu değer, BTU olarak ifade edilir ve verimli bir iklimlendirme programı için doğru analiz edilmelidir. Sabit kompresörlü cihazlar, her halükarda üretimde belirlenmiş bir kapasite ile çalışmaya devam eder. Fakat inverter modeller, iç alanlardaki ısı varlığını otomatik olarak algılar, böylece gerekli durumlarda kapasitesini değiştirme özelliği taşır.

 

FTWX12BX Duvar tipi klima, değişken kapasitesi sayesinde daha düşük maliyetli bir iklimlendirme programına imkân tanımaktadır. FjTherma’nın özel üretim programında yer alan cihaz, enerji tasarrufunda sağladığı kolaylığı yüksek performans olanağı ile üst düzeye çıkarmaktadır.

 

FTWX12BX Duvar Tipi Klima Montaj Süreci

 

FTWX12BX Duvar tipi klima montaj süreci,kurgulamanın en önemli ayağıdır. Hava sirkülasyonunun daha etkin bir şekilde sağlanması açısından doğru bir montajlama seansına gerekiyor. İlk olarak cihazın adapte edileceği bölge doğru saptanmalıdır. Cihazın ihtiva ettiği yüksek performans düzeyine erişebilmede adaptasyon niteliği büyük önem taşır. Dış ünite ile mesafe hesaplanırken, üreticilerin çizdiği sınırlar dahilinde hareket edilmelidir. Böylece iç ve dış ünite arasındaki akışkan transferi doğru parametreler ışığında sağlanabilir. Sistem, dış etkenlere karşı oldukça mukavemetli bir yapılanmaya sahiptir. Fakat tüm duvar tipi klima modellerinde olduğu gibi, direk güneş ışığına maruz bırakmamak gerekiyor. Yeni üretimlerde sıklıkla karşımıza çıkan nem alma fonksiyonu, FjTherma’nın bu serisinde de oldukça memnuniyet verici bir düzeyde. Montaj alanı belirlenirken, nem yoğunluğu fazla olan bölgeleri tercih ederek daha konforlu bir kullanım sağlayabilirsiniz.

 

FTWX12BX Duvar tipi klima montaj süreci,yetkili kurumlarca sağlanmalıdır. Öncesinde alan tespiti ve kişisel kullanım tercihleri belirlenmelidir. Ortamda bulunan kullanıcıların hareket yönelimi de bu süreci doğrudan etkiler. Cihaz kolay ve pratik bir temizlik programına ihtiyaç duyar. Fakat uyarlama aşamasında, bu bakım periyotları da hesaba katılmalı ve ulaşımın kolay olduğu bölgeler tercih edilmelidir. Ara tesisat, dış ünite montajı, drenaj kanallarının kurgusu ve sistemin her bir parçasının kitabına uygun şekilde gerçekleştirilmesi cihazdan alınacak verimi de oldukça yüksek bir seviyeye taşıyacaktır.

 

FTWX12BX Duvar Tipi Klima Fonksiyonel Özellikler

 

FTWX12BX Duvar tipi klima fonksiyonel özellikler,Fjtherma’nın yenilikçi yaklaşımını yansıtmaktadır. Bu yenilikçi ve modern yaklaşım kendini ilk olarak sistemin iç ünite tasarımında kendini gösteriyor. Pek çok ürünle karşılaştırmaya gidildiğinde, oldukça zarif bir görsellik sunduğu muhakkak. Bu görsel ve estetik yaklaşım aynı zamanda daha hafif ve bütünsel bir klima algısını işaret etmektedir. Kullanıcılarda, klimaların aslî görevlerini yerine getirmede yeterliliği kadar görünümde de yüksek estetik beklentisi bulunuyor. FjTherma ,bu yüzden markanın ürün geliştirici mühendisleri ve tasarımcılar, iç mekanizmaya gösterdikleri kıymeti cihazın ön yüzünde de sergilemişlerdir. Hemen her türlü mimarî dekorasyona uyum sergileyen cihazın özellikleri bu kadarla sınırlı değil! İşte kullanımda sağladığı işlevsel kazanımlar:

 

  • Daha sessiz bir çalışma programı
  • LCD ekran ve uzaktan kumanda kontrol seçeneği
  • Çok boyutlu hava üfleme yönelimi
  • Hijyen standartlarında hava salınımı
  • Hızlı mod
  • Düşük sıcaklıklarda uyumlu çalışma
  • Akıllı sistem kazanımları
  • Uyarı sistemi
  • Yüksek kabiliyetli fan kanatları