Fujitherma VRF klima sistemi

148
Vrf Teklif Al
Vrf Teklif Al

Fujitherma VRF klima sistemi

Fujitherma VRF klima sistemi , yeni çağın gereksinimlerini karşılayan üstün teknolojik iç ve dış ünitelerden müteşekkil bir sistemdir. Ortamların ısıtılması ve soğutulmasında akıllı bir çevrim kullanan Fujitherma VRF’ler, bugün farklı ticarî merkezlerde ve çeşitli sosyal aktivite alanlarında oldukça kolay ve pratik bir kullanım süreci sağlamaktadır. Değişen kullanıcı beklentileri, markanın geniş üretim yelpazesi ile üst düzey bir şekilde karşılanır.Fujitherma Çeşitli iç üniteler farklı mimarî dekorasyonlara armoni katar. Bu sistemler, hem daha düşük enerji tüketimi hem de daha yüksek yüklerin karşılanması amacına yönelik tasarlanmıştır. Bugün VRF pazarında başı çeken birkaç markadan biri olan Fujitherma, yıllık tüketim oranlarını en aza indiren bir enerji yönetimi geliştirmiştir.İnverter teknolojisi ile VRF çalışma prensibi, düşük tüketimle yüksek performans elde etmek üzere kurgulanmıştır.

Fujitherma VRF klima sistemi , bir dış yönetici ünite tarafından beslenen birden fazla iç hava işlemcisi ile faaliyet gösterir. Böylece büyük ve bölmeli binalarda iklimlendirme çözümü en ergonomik ve ekonomik şekilde karşılanmış olacaktır. Merkezî ısıtma ve soğutma cihazları, tek bir noktadan kontrole imkân verir. VRF’lerde ise hem merkezî hem de bireysel kontrol imkânı bulunmaktadır.

Fujitherma VRF Klima sistemi Nasıl Çalışır?

Fujitherma VRF klima nasıl çalışır? Temelde Fujitherma split klimalarla benzer bir çalışma prensibi benimseyen VRF’ler, çok daha yetkili ve üstün nitelikli bir iklimlendirme sağlarlar. Kontrol mekanizmaları oldukça gelişmiş bu sistemlerde, pratik kullanım sağlayan denetim düzenekleri yer almaktadır. Bir dış ve birden çok iç üniteden meydana gelen bu sistemin çalışma esasları ise şu şekilde özetlenebilir:

• Yapıların dış yüzeyine yerleştirilen kondens, iç birimlere hava aktarımı sağlamak üzere faaliyet sergiler.
• Sistem içinde inverter kompresörler bulunmaktadır. Bu kompresörler, gerekli ısı değerlerini ortama yollamak üzere düşük ve yüksek frekansta çalışabiliyor.
• Cihaz iç mekanizmasında ısı taşıma görevi gören kompresörlerden biri arızalanırsa diğer kompresör devreye girecek ve kesintisiz bir aktivasyon sağlanacaktır.
• Modlar arasında hızlı ve kolay bir geçiş sağlanır. Isıtma programı aktifken soğutma talebi de hızlı bir şekilde karşılanmaktadır.
• İç ve dış üniteler, düşük bir tüketim sağlamak üzere kodlanmıştır. Enerji tasarrufunda sağlanan bu başarı, yıllık tüketim grafiğinin de düşük seyretmesine izin verir.
• Model ve seride izin verilen kot farkı ve uzunluk mesafesi, kompleks yapılarda sâde bir kurulum sürecine izin verir.
• Sistem merkezî ya da bireysel olarak kontrol edilir.
• İlk çalışma aşamasında kompresörler yüksek hızda devreye girer. Ortamda belli bir seviyeye ulaşıldıktan sonra düşük frekans devrinde iklimlendirme devam edecektir.

Fujitherma VRF Klima sistemi Avantajları

Fujitherma VRF klima sistemi avantajları, eski tip VRF’ler ve yeni teknolojik diğer sistemlerle kıyas edildiğinde daha yüksek bir kullanıcı memnuniyeti yarattığını söylemek mümkün. Fjtherma klima fiyat , farklı seri ve modellerle alternatif bir klima kullanımı vâdetmektedir. Bu mekanizmaların hem bütçesel bağlamda hem de kullanım pratikliği yönünden pek çok kullanıcı avantajı bulunuyor. Sistemin en dikkat çekici özelliği, tek bir dış üniteye bağlanabilen ve birbirinden bağımsız idare edilebilen iç ünitelere imkân vermesi. Bu hava işlemci üniteler, ısıtma ve soğutma programını gerçekleştirmek üzere tek tek ya da merkezî olarak yönetilebilmektedir. Öne çıkan diğer avantajlar:

• Çevre duyarlılığı
• Enerji tasarrufu
• Uygulama esnekliği
• Modüler sistem
• Geniş kullanım alanı
• Düşük ses seviyesi
• Optimum cihaz tasarımı
• Üstün dağıtım teknolojisi
• Yerden tasarruf

Fujitherma VRF Klima İç Üniteler

Fujitherma VRF klima sistemi iç üniteler, dekoratif ve yapısal farklılıkların ön plana çıktığı yapılarda opsiyonel bir tercih ağı sunmaktadır. Yeni imar planlarında olduğu gibi, ikamete hazır ve kullanımda olan iç mahallerde de bu üniteler kullanılabilmektedir. Bunlar; kanal tipi, duvar tipi, kaset tipi, yer-tavan tipi, salon tipi olarak sıralanabilir.

http://vrfklimabayi.com                 https://vrfsistemi.net

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.

VRF KLİMA, İstasyon mahallesi İstasyon Caddesi No:166/B 34940, TUZLA, İSTANBUL 34960, Türkiye - Telefon: +902164941494 İkinci telefon: +902164942494 Faks: +902164940510 E-posta: info@alyatek.com.tr URL: https://vrfsistemi.net
Pazartesi09:00 - 20:00
Salı09:00 - 20:00
Çarşamba09:00 - 20:00
Perşembe09:00 - 20:00
Cuma09:00 - 20:00
Cumartesi09:00 - 20:00
Pazar09:00 - 14:30

Fujitherma Vrf Klima Sistemleri