Fujitsu VRF klima

195
Fujitsu VRF klima
Fujitsu VRF klima

Fujitsu VRF klima

Fujitsu VRF klima, değişken debili soğutucu akışkan sistemi olarak adlandırılan yeni nesil teknolojileri tek bir bünyede toplayan iklimlendirme çözümüdür. Fujitsu Klima , farklı iç ünite ve kapasitelerde VRF programları üretiyor. Bu sistemlere yeni kabiliyetler ekleyerek daha bireysel ve toplumsal kazanımlar vaadediyor. VRF sistemler, bugün pek çok büyük ticarî merkezde kullanılan ısıtma ve soğutma sistemidir. Bunun en büyük sebebi, sistemin çok büyük bina yüklerini karşılayabilmesi ve bu süreçte ekonomik bir kazanç sağlamasıdır. Cihaz doğru faz miktarını arzu edilen zamanda iç hava işlemcisine ileten bir prensiple faaliyet göstermektedir. Bu değişebilen akım sayesinde, hem daha dengeli bir iklimlendirme sağlanacak hem de en düşük enerji sarfiyatı gündeme gelecektir.

Fujitsu VRF klima, ileri düzey özelliklere sahip bir çalışma prensibine bağlıdır. Üniteler tek tek ve merkezî kontrole imkân vermektedir. Yapı içlerinde değişik hücrelerde eş zamanlı (farklı değerlerde) ısıtma ve soğutma programı aktif ve pasif konumda tercih edilebilir. Ayrıca her bir bölmede özel olarak program ve mod tercihi yapılabilmektedir.

Fujitsu VRF Klima Sistem Özellikleri

Fujitsu VRF klima özellikleri, inverter kabiliyetli kompresörlerin akıllı tüketim programı ve bir dış birime bağlanabilen birçok iç ünitenin bireysel kullanım sağlamasıdır. Akışkan gaz bir dağıtım sistemine bağlı olarak tüm iç birimlere aktarılır. Bu sayede yapıların farklı oda ve bölmelerinde bağımsız bir ısıtma ve soğutma programı sağlanacaktır. Bu üründe en büyük kullanıcı kazancı, tek bir dış ünitenin yapı yüzeylerinde az alan işgal etmesidir. Bu kompakt ve münferit yapı, birçok klimayı idare edebilecek bir mukavemete sahip. Ayrıca kolay montaj sayesinde eski VRF’lerden çok daha düşük maliyetli bir süreç sağlayacaktır.

Fujitsu VRF’ler, markanın özel üretim programı ile çeşitli varyasyonlar denenerek ortamlara adapte edilebilir. Bir binada oda ve bölmelerde çeşitli iç üniteler tercih edilebilmektedir. Fujitsu’nun özel VRF Plus ve VRF J serisinde yer alan tasarımlar, hem montaj hem de dizayn bakımından farklı yapı dekorasyonlarına uyum sağlayan bir yelpaze sunmaktadır.

Fujitsu VRF Klima Enerji Tüketimi

Fujitsu VRF klima enerji tüketimi, yapılarda mevsim parametrelerine göre ısıtma ve soğutma yapan diğer sistemlerden oldukça düşük bir grafik sergilemektedir. Değişken debili çalışma prensibi, ortam gereksinimlerini en akıllı aktivasyonla karşılar. İnverter kompresörler gerekli zamanlarda hızlı ve yavaş bir ısı taşıma programı gerçekleştirir. Bu sayede soğutma ve ısıtmada kullanılacak enerji miktarı asgarî düzeylere düşürülmüş olur.

VRF klimalar, standart cihazlardan daha yüksek maliyetli bir satın alım ve kurulum sürecine sahiptir. Fakat kullanımdaki akıllı çalışma esasıyla, kısa vâdede harcanan maliyeti amorti ederler. Yıllık tüketimde oldukça kazançlı bir tablo çizen Fujitsu VRF sistemleri, hemen her türlü iç yapıya adapte edilebilen bir çeşitliliğe sahiptir.

Fujitsu VRF Klima Modelleri

Fujitsu VRF klima modelleri, hem montaj hem de dizayn açısından farklılıklar arz eden bir opsiyonellik sunuyor. Farklı ebatta ve tasarımda iç üniteler, her yapıda olduğu gibi her yapı biriminde de ayrı ayrı tercih edilebilir. Burada özellikle iç mahalde mevcut alan hacmi ve kullanıcıların beklentileri etkili oluyor. Mekânda duvar, tavan ve zemin karakteri, tercih edilecek iç ünite modelinin de yapısal niteliklerini belirler. Fujitsu Klima , çeşitli seri ve modellerle bu beklentileri karşılayacak bir ürün dokumasına sahip. Markanın en çok tercih edilen VRF iç ünite modelleri ise şu şekilde sıralanabilir:

• Duvar tipi VRF iç ünite
• Tavan tipi VRF iç ünite
• Kaset tipi VRF iç ünite
• Kanallı tip VRF iç ünite
• Salon tipi VRF iç ünite

Esnek tasarımlarla meydana getirilmiş Fujitsu VRF iç ve dış üniteler; kapasite, ebat, dizayn, işlevsellik ve kullanıcı mekanizmaları ile de farklılık göstermektedir.

http://vrfklimabayi.com                 https://vrfsistemi.net

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.