Havalandırma sistemleri

156
Havalandırma sistemleri
Havalandırma sistemleri

Havalandırma sistemleri

Havalandırma sistemleri; modern çağın teknolojik imkânları ile üstün bir çalışma performansı ve kolay kurulum avantajına sahiptir. Elegan mimarîye hassas bir dokunuşla kurgulanabilen bu mekanizmalar, iş ve yaşam alanlarında daha hijyenik bir atmosfer yaratmada fayda sağlar. Solunan havanın iyileştirilmesi yönünde eskiden beri doğal ve mekanik sistem kullanımı yaygındı.

Bu süreç, basit bir fan sistemi ve baca kanalıyla sağlanan hava aktarımı esasına dayanmaktaydı. Evsel ve ticarî binalarda tek tip sistem kurulumu, bazı mahallerde yetersiz aktivasyon sorununu gündeme getirdi. Bugün HVAC sistemlerinin ve ”Havalandırma sistemleri”programlarının tasarımında 3D uygulama alanları mevcut. Bu sayede çok daha teknik detaylarda öznel çözümler yaratılıyor.

Havalandırma sistemleri ana gruplandırmada hitap ettiği alana göre çeşitlendirilmiştir. Bunlardan başka malzeme, çalışma prensibi ve ek teçhizat ışığında da alt başlıklarda incelenebilir. Kullanım alanına göre havalandırma sistem çeşitleri;

1. Lokal (Bölgesel)
2. Merkezî (Genel)
3. Davlumbaz (Endüstriyel Mutfak) Havalandırma Sistemleri

Lokal havalandırma, daha minimal yapılarda ve ofis, ev gibi yaşam alanlarında tercih edilmektedir. Merkezi sistemler ise, daha geniş hacimli ve insan yoğunluğu fazla olan iç mahallerde kullanılır. Mutfak ve endüstriyel pişirme gruplarından çıkan atık gaz ve yağların tahliyesinde ise davlumbaz ve yağlı baca kanalları idealdir.

Havalandırma Sistemleri Nedir?

Havalandırma sistemleri nedir? Ortamların havalandırılmasında tasarım, kurgu, montaj, malzeme ve aktivasyon açısından geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Bunlar; salonlarda, fabrikalarda, depolarda, sosyal alanlarda ve konutlarda farklı kombinlerle montajlanmaktadır.

Havadaki negatif etkileri yok ederken, bir yandan da nem oranını dengeledikleri için her tip mekânda tercih edilmektedir. Teknolojinin insan yaşamına pozitif etkileri bu Havalandırma sistemleri ‘nin eriştiği profesyonel ivmeyi de temsil ediyor.

Düşük işletme maliyeti ve daha fazla çalışma verimi yeni nesil sistemlerin ortak paydası. Profesyonel bir alan analizinden sonra, gerekli sistem projesi hayata geçirilecektir. İşte havalandırma sistemi ve kanal çeşitleri;

• Kare Kanal
• Spiro Kanal
• Kumaş Kanal
• Isı Geri Kazanım Sistemleri
• Egzoz Havalandırma
• Havuz Nem Alma Santralleri
• Doğalgaz ve Davlumbaz Baca Sistemleri
• Duman Egzoz Sistemleri
• Sulu Baca Sistemleri

Bu örnek liste dışında, kullanılacak fan ve filtre düzenekleri de çeşitlilik arz etmektedir. Havalandırma sistemleri ‘nde Her bir kurgu, ön analiz neticesinde gerçekleştirilecek projenin muhtevasına göre hayata geçirilir.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.