Klima Markaları

346
Vrf Sistem Fiyatları
vrf Klima Markaları

Klima Markaları

Klima Markaları , büyük ve orta çaptaki tüm işletmeler için en uygun klima çeşitleri arasında bulunmaktadır. Ticari işletmelerin ısıtılması ya da soğutulması konusunda doğru bir tercih yapılması, bu mekanlarda rahat ve konforu sağlamak açısından son derece önemlidir.

Bu konuda iyi bir tercih yapıldığında işletmenin ısıtma ve soğutma maliyeti de büyük oranda düşürülebilir. Kullanım kolaylığı ve yüksek verim açısından klima işletmeler için en ideal ısıtma ve soğutma cihazıdır.

Klima markaları ve klima Tipleri

Mekanın genişliği ve diğer özelliklerine uygun bir ticari klima tercih edilmesi ekonomik açıdan da büyük bir avantaj sağlar. Ticari klima modelleri bu cihazlardan en iyi randımanı, en az enerji ile alacak bir tasarıma sahiptir. Bunun yanı sıra mekanların mimari özelliklerini ve dekorunu bozmayacak estetik bir tasarım da ön plandadır.

Ev ve küçük çaptaki işletmeler için duvar tipi klima, salon tipi klima, kaset tipi klima, yer tavan tipi klima ve kanal tipi klima gibi farklı modeller bulunmaktadır. Bu klima çeşitleri her ne kadar kaliteli olsalar da bazı ticari işletmelerin ihtiyacını karşılamak için yeterli gelmeyebilirler.

Ev Tipi Klima markaları

Günümüzde ticari klima denince ilk akla gelen VRF klima modelleri olmaktadır. Bu klimalar her mekana kolaylıkla monte edilebilecek bir yapıya sahip olmalarının yanı sıra, işletmelerin ısıtma ve soğutma maliyetini de oldukça düşmektedir. Tek bir sistem aracılığı ile binanın ısısı rahatlıkla kontrol edilip, kısa sürede ihtiyaca uygun bir seviyeye getirilebilir. Cihazın iç ve dış üniteleri fazla yer kaplamadığı gibi montajı da oldukça kolaydır.

VRF klimalar da tek bir dış ünite aracılığı ile aynı anda birçok iç ünitenin ısı kontrolünü sağlamak mümkündür. Gelişmiş teknolojik özellikler sayesinde binanın bir yeri ısıtılırken başka bir yer soğutulabilir. Bu klima modellerinin aynı anda hem ısıtma hem de soğutma yapan çeşitlerinin yanı sıra sadece ısıtma ya da soğutma yapan çeşitleri de bulunmaktadır.

Klima markaları ve Fiyatları

Klima Markaları ve klima modelleri , kullanılacağı ticari işletmenin ihtiyaçlarına göre istenen model tercih edilebilir. Düşük işletme maliyeti ve az yer kaplaması nedeni ile diğer klima modellerine göre daha avantajlıdır. Bazı binalarda şartlar el vermediği için farklı ısıtma sistemleri uygulanamamaktadır. Bu tür binalarda da VRF klima modelleri güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.

VRF klima modelleri çok katlı binalarda kiracıların harcadıkları ısı miktarına göre ödeme yapmasına da imkan tanır. Sıcaklık değerlerinin dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi gereken hastane ve okul gibi yerler için de bu klima tipleri son derece uygundur. Dış cephesindeki mimari özelliklerin bozulması istenmeyen binalarda da VRF klima markaları rahatlıkla kullanılabilir.

Bu cihaz sayesinde binanın dış yüzeyine birçok ünite yerine sadece bir tane dış ünite monte edilerek görünüm bozulmadan iklimlendirme yapmak mümkün olacaktır. Otel, restoran, mağaza, alış veriş merkezi ve cafe gibi çok sayıda insanın sürekli girip çıktığı ticari işletmelerde mekanın ısı kontrolünü sağlamak biraz zor olabilir.

Fluo Klima Bayi

VRF klima fiyatları ve klima tipleri bu tür mekanlarda kısa sürede ısıyı istenen seviyeye getirmesinin yanı sıra ortamda sürekli temiz hava geçişi sağlaması bakımından da büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu klimalar sessiz çalışma özellikleri ile gürültü kirliliğine de neden olmazlar.

Ticari Klima Fiyatları alırken kaliteli bir cihaz tercih etmek ve bunun kurulumunu da işinde uzman kişilere yaptırmak oldukça önemlidir. Klimayı uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanmak için tıpkı diğer modellerde olduğu gibi ticari klimalarda da yıllık bakım ve temizliğe özen gösterilmelidir. Kullanma talimatına uygun hareket edildiği zaman VRF klimalar dan her mevsim en iyi randımanı almak mümkündür.

  • http://www.auxklima.net
  • http://vrfklimabayi.com
  • https://vrfsistemi.net
  • http://fluoklima.net/hakkimizda
  • Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır.