Merkezi klima

90
Merkezi klima
Merkezi klima

Merkezi klima

Merkezi klima sistemleri; Full DC İnverter kompresörlerle güçlendirilmiş bir iç sistematiğe sahiptir. Bu sayede oldukça yüksek bir enerji verimliliği sağlar.

Kullanımda ileri teknolojik kontrol mekanizmaları sayesinde tüm iç ünitelere hızlı müdahale olanağı tanır. Bu yüksek teknolojik sistemler, çok yüksek hacimli binaların iklimlendirilmesinde yeterli olacaktır.

Merkezi klima sistem nedir?

Son yıllarda kullanımdaki yaygınlığı artış gösteren  Merkeziklima ‘lar ; iç ünite – dış ünite ve ek aksesuarlarla birlikte kreatif bir deneyim sunar. Bir dış ünite, yapıların atmosfere açık alanlarına monte edilir.

Geleneksel sistemlerde birebir uygulamalar, dış cephelerde görüntü kirliliği yaratmaktaydı. Bu sistemlerde ise kompakt ve hafif bir dış ünite projesi, çok sayıda odanın iklimlendirilmesine yeterli olacaktır.

 Merkezi klima fiyat

Bu avantaj, kurulum ve kullanım maliyetinde gözle görülür bir düşüş sağlar. Farklı kapasitelerde pek çok model alternatifi bulunmaktadır. Nitelikli markaların VRF serilerinde yer alan özellikler ise şu şekilde sıralanbilir:

• Sessiz çalışma
• Hızlı aktivasyon
• Otomatik kapasite ayarlama
• Otomatik buz çözme
• Isı algılayıcı sensörler
• Otomatik yeniden başlatma
• Çeşitli modlar ve programlar
• Farklı basınçlarda ünite modelleri

Merkezi Klima Sistemleri Fiyat Seçenekleri

VRF merkeziklima sistemleri fiyat seçenekleri bakımından da büyük bir avantaj sağlamaktadır. Kurgulanacağı alanın hacmine göre uygun bütçeli pek çok model bulunmaktadır.

Minimal tasarımlar için pratik kurulum ve kullanımlı modeller üretilmektedir. Alan hacmi büyüdükçe yüksek kapasiteli VRF’ler, düşük enerji tüketimi ile büyük avantaj sağlar.

 Merkezi klima markaları

Merkezi klima iç üniteler, ortamlarda göze hitap eden bir karaktere sahiptir. Bu yüzden işçlik ve montaj süreci oldukça önem taşımaktadır. Fiyatlar, tercih edilen iç ünite modeline ve üretici markaya göre değişkenlik gösterir.

Görsel estetik değeri yüksek kaset tipi klimalar, duvar tipi iç ünitelerden daha yüksek seyreder. Salon tipi iç üniteler de daha hacimli alanlar için tasarlanmaktadır. Fiyatlandırmada etkili olan bu kriterler belirlendikten sonra, bütçe planlaması ve  ”Merkezi klima” projelendirilmesi gerçekleştirmek mümkün.

 Merkeziklima dış ünite fiyatları ne kadar?

Merkezi klima dış üniteler, bu merkezi sistemlerin beynidir. İç ünite bağlama kapasitesine göre fiyatlar da değişkenlik göstermektedir. Ayrıca ısı pompası dış ünite modelleri, ısı geri kazanımlı sistemlere göre daha düşük maliyetli olmaktadır.

Ortam ihtiyacı hesaba katılarak tercih edilecek bir dış ünite modeli, merkeziklima ayarları enerji yönetimi sayesinde kullanımda yüksek avantaj sağlar.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.

Merkezi Klima

İstasyon mahallesi İstasyon Caddesi No:166/B 34940TUZLAİSTANBUL 34960Türkiye – Telefon: +902164941494 İkinci telefon: +902164942494 Faks: +902164940510 E-posta: info@alyatek.com.tr URL: https://vrfsistemi.net