Salon Tipi Klimalar

295
Salon tipi klimalar
Salon tipi klimalar

Salon Tipi Klimalar

Salon Tipi Klimalar için ,Sıcak havalarda bunaldığınızda, hafiften de soğuk havalarda ısınma ihtiyacı hissettiğinizde vazgeçilmez elektronik cihaz nedir diye sorulursa herhangi bir insana; alınacak cevapların başında gelir.

Eski dönemlerin lüks olduğu kadar da ulaşılamaz elektronik cihazı olarak görülen klima bugün bir zaruret haline gelmiştir. Klima teknolojisinin gelişmesiyle de fiyatlar çeşitlenmiş her bütçeye uygun teknoloji içeren klimalar üretilmeye başlanmıştır.

Salon Tipi Klimalar’ın Fiyatları

Tüm bunların sonucu olarak da neredeyse her evde bir klima bulunmaya başlamıştır. Durum öyle bir hal aldı ki; bazı evlerdeki klima sayısı biri bile geçti. Uzun lafın kısası geçtiğimiz yıllarla kıyaslandığında klima satışlarında ciddi bir artış gözlenmektedir.

Peki klima almak isteyen biri, klima satın alırken bir şeyler bilmeli midir? Bu sorunun cevabı tabii ki de evet. Zira klimalar kendi içinde birçok çeşide ayrılır ve bu çeşitler de kendi içerisinde güçlerine ya da kapasitelerine göre çeşitlenir.

Tüm bunların sonucu olarak klima alacak bir bireyin bilmesi gereken oldukça fazla şey vardır. Bu yazıda da bilinmesi gereken türlerden bir tanesi olan salon tipi (split) klima türünü tanıtacağız ve bu türe ilişkin en uygun klima modellerine dair bazı bilgiler vereceğiz.

Salon Tipi (Split) Klima

Salon tipi klimalar” ,adından da anlaşıldığı üzere salon tipi (split) klima türü; toplantı salonları başta olmak üzere, konferans salonlarında, mağazalarda ya da showroomlarda ihtiyaç duyulan ve kullanılan klima tipidir. Bu tip klimaların temel özelliklerine bakılacak olursa göze çarpan ilk şey, cihazların içerdiği yüksek güçlü fan ya da bir başka deyişe soğutma sistemidir.

Salon Tipi Klimalar

Yüksek hızda çalışan bu klimalar (salontipi klimalar) hızları ve güçleri sayesinde yayması gerek tüm soğuk ya da sıcak havanın dengeli ya da bir başka deyişle homojen olarak yayılmasını sağlar. Olabildiğince büyük salonlara takılması ihtimali de düşünülerek tasarlanan bu cihazlar, bu nedenden ötürü ek ısıtıcı ve ek soğutucu sistem ünitesi içerir.

Salon tipi klimalar, bu üniteleri (ek soğutucu ve ek ısıtıcı ünite) içerdiği için çok sıcak ve çok soğuk ortamlara adapte olmak konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazlar. Büyük ya da geniş alanlarda kullanıldığı için bu cihazları alan kullanıcılar, uzaktan kumanda kullanımına sıklıkla ihtiyaç duymaktadır.

Bu nedenden ötürü hemen her salon tipi split klima, uzaktan kumandasıyla beraber satılır. Peki salon tipi split klima almak isteyen birisi için en uygun klima modeli ya da modelleri nelerdir? Bu sorunun cevabını birkaç salon tipi klimayı piyasa değerleri ile beraber inceleyerek anlayalım.

En Ucuz Salon Tipi Klimalar

Salon tipi klima alıcısı olan bir kişinin bilmesi gereken şeylerden biri; ne kadar uygun bir cihaz alacak olursa olsun, duvar tipi klimaya nazaran daha yüksek bir bütçe ayırması gerektiğidir. Çünkü salon tipi klimalar, daha güçlü klimalardır.

En ucuz klima modellerine bakacak olursak da (salon tipi klima için) karşımıza çıkan klima markaları Vaillant, York, Midea, Airfel ve Demirdöküm oluyor.Fujiteherma markasının 4000 TL ile 4500 TL aralığında satışa sunduğu salontipi klimalar mevcut.

Bu klimalar aynı zamanda yüksek kapasiteli cihazlardır ve 48.000 BTU değerine kadar kapasite artışı gösterebiliyorlar. York ve Midea adlı markalarda da durum Vaillanttan farksız… 4000 TL ve 5000 TL arası fiyatlarıyla York ve Midea markaları, 48000lik salon tipi klima listesinde adlarını üst sıralara yazdırıyor. Fiyat bandı 5000 TL ve üzerine çıktığı zaman ise Airfel adlı markanın 48.000 BTU kapasiteli modellerine kadar birçok modeli satın almanız mümkün hale geliyor…

  • http://vrfklimabayi.com
  • https://vrfsistemi.net
  • http://fluoklima.net/hakkimizda
  • Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır.