Vereve sistemi

93
vereve sistemi fiyat
vereve sistemi klima

Vereve sistemi nedir?

Vereve sistemi kelime anlamı ve açılımı ”Variable Refrigerant Flow” ‘dur. Yani Değişken Debili Soğutucu Akışkan Sistemleri anlamına gelir eğer Türkçeleştirirsek. Bunun da açıklaması daha çok sistem içerisinde barındırılan akışkan debiyi değiştirerek ihtiyaç olan kapasiteye göre tam olarak enerjinin ayarlanması demektir.

Vereve sisteminde genel olarak çevre dostu olan R-410 model soğutucu akışkan ve akıllı inverter teknolojisi çalışmaktadır. Bu modelin bir diğer tanımını da yine birçok defa yapılarınız da kullanmış olduğunuz merkezi sistemlerde ısı transferinden hatırlayacaksınız. Merkezi sistemlerde ısı transferi amacıyla kullanılan su yerine soğutucu akışkan kullanılan modern bir tasarım diyebiliriz VRF sistemi için.

Vereve sistemi Klima

Yani bu tür Klimalar olabildiğince enerji akışını dengede tutarken tasarruf sağlamak ve verimliliğini en iyi şekilde kullanmak için üretilmişlerdir. Isıtma veya soğutma yapmak amacıyla iyi bir teknolojiye sahiptirler. Gelişmiş kontrol ve akış denetimleri ve üniteleri ile donatılmış şekildedirler.  Aynı zamanda gerektiği kadar soğutucu akışkanını doğru zamanda ve ihtiyaç olan kadar sevk ederek direkt genleşmeli klima sistemleri denilen yapılardadırlar.

Bu tür klima sistemleri günümüzde oldukça popüler olup özellikle büyük kurum ve binalarda oldukça yaygındır. Çünkü VRF Klimalar sayesinde büyük binalar da ve kurumlarda sürekli olarak sirkülasyon sağlayarak en iyi tasarrufu elde edersiniz. Bu klima türü özellikle odanın ısısının ihtiyacına kadar işlem yaparak fazla veya eksik hiçbir şekilde klima işlemi uygulamaz. Bu sayede de yalnızca ihtiyaç duyulan kadar enerji tüketimi yapılır ve fiyat performans dengesi en üst düzey olarak sağlanır.

Vereve sistemi Fiyat

VRF Klima Sistemleri birçok bina tipine uygun olarak üretilmektedir. Temel amaç içerideki sıcaklığı veya soğukluk dengesini en iyi şekilde ayarlamak ve ihtiyaç olan kadar enerji sağlamaktır. Bu sayede özellikle büyük kurumların çoğunda yüksek miktarda enerji tasarrufu sağlayarak ekonomik olarak katkıda bulunurlar.

Özellikle Hastaneler, çeşitli iş ofisleri, mağazalar, restoranlar, oteller, sinemalar gibi yapılarda iç bölgelerin sıcaklandırma ve iklim dengesinin birbirinden farklılık gösterebileceği alanlarda VRF Klima Sistemleri tercih edilemektedir.

Çevrenizde gördüğünüz büyük binaların ve yüksek enerji gerektiren klima yapılarının tamamında Vereve sistemi Klima kullanılıyor diyebiliriz. Yüksek binalarda, cam giydirme cepheli mülklerde, tarihi yapılarda ve özellikle özenle donatılmış villalarda Vereve Sistemi çoğunlukla tercih edilme sebebidir.

İş merkezleri ve çeşitli Plazalar da her ayrı bölümdeki iş sahibi, ofis sahibi ve kiracılar için farklı şekilde sıcaklık verilebilme özelliği sayesinde VRF Klima sistemi kullanılır. Harcanan enerjinin kontrolü ve paylaşımı böylelikle çok rahat bir şekilde en iyi performans ile sağlanır.

VRF Klima Fiyat

VRF Klimaların tamamı özellikle yüksek teknoloji ürünü ve tasarım harikası olmasıyla birlikte tüm markalar için güvence kaynağı olarak ön plana çıkmaktadır. Etkilenen dolar kuruna da bağlı olarak 2019 yılında özellikle Mitsubishi vrf , Samsung vrf gibi büyük ve özel markaların mini vrf klimaları fiyat olarak 9 bin lira, 10.000 Türk Lirası gibi rakamlardan başlamaktadır. Klimanın işlem hacmine ve etkileyebileceği alanın büyüklüğüne bağlı olarak bu fiyat artabilir veya aşağı yönlü düşüş gösterebilir.

Özellikle bu tür yüksek özellikli klimalar birçok üstün özelliği bünyesinde barındırır. Inverter denilen akıllı klima teknolojisinde üretilip Soğutma Verimliliği A ve Isıtma Verimliliği A kategorisinde değerlendirilirler.

Özellikle en iyi vrf klima markalarından alınan klimaların tam performans verme ihtimali çok yüksektir ve hiçbir şekilde ekstra sorun yaratmazlar. Tüm ürünlerin menşeili satıldığı ve montajlarla birlikte tüm profesyonel yardımın ücretsiz yapılabileceği gibi sizlere en az üç yıllık da resmi garanti sunulmaktadır. Bu sayede Vereve sistemi Klima tercihi yaptığınızda kesinlikle kurumunuzun ve binanızın ısınma, soğutma sorunlarını tamamiyle çözmüş olacaksınız.

Vrf Klima Sistemleri fiyatları

Özellikle yaklaşan yaz aylarıyla birlikte iyi bir klima sahibi olmak iş yerleri ve ofisler için oldukça önemlidir. Yine benzer salonlar ve otel tarzı kurumlar için üstün teknolojili bir klima her zaman olmazsa olmaz bir yapı anlamına gelmektedir.

Yaz aylarında Türkiye gibi yüksek sıcaklıkların yaşandığı ülkelerde çok kötü senaryoların oluşmaması için her zaman sağlam bir klima bulmanız ve mekanınızla tam entegreli bir şekilde çalıştırmanız müşterilerinizin rahatı ve işinizin geleceği için son derece önemlidir. Özellikle serin ortamda tutulan bir çalışma ortamında verimlilik daima üst düzey olarak artar ve tüm gelişmeler çalışanlar lehine yoğunlaşır. Bir başka veriden de bildiğimiz gibi iyi ısıtılmış ve soğutulmuş çalışma ortamlarının iş verimliliği daima üst düzey noktalarda artış göstermektedir.

Buna bağlı olarak günümüzde Vestel gibi markalar da VRF Sistemi konusunda üretim yapmaktadır. Özellikle bu tarz yerli markalar da ülkemizde çoğunlukla tercih sebebidir. Örneğin Vestel SST 50 C 50000 BTU Salon Tipi Klima ürünü şu an 9.200 liradan işlem görmekte olup muadili olan diğer firmalara oranla çok daha düşük fiyat garantisi ile sunulmaktadır.

Salon tipi Klima Fiyat

Bu tip ürünler tam garanti sisteminde olup Salon Tipi klima sınıfına girerler ve VRF Klima Sistemi  Teknolojilerinin en güzel örnekleridir. Enerji Sınıfı olarak C sınıfıyla adlandırılan bu klimalar Inverter özelliğine sahip olabildiği gibi Soğutma Kapasiteleri 45200 kapasitesindedir.

Aynı zamanda VRF Klima Sistemiyle çalışan klimalar ortamda bulunan toz ve partikülleri filtreleyerek de sağlıklı bir hava dolaşımı imkanı sunar. Özellikle ortamınızın sağlıklı ve tozsuz bir halde kalamsı, hava sirkülasyonunun tam sağlık çerçevesinde gerçekleşmesi için bu oldukça önemlidir. Hijyenik bir ortam yaratmak ve tam verim sağlamak için bu tarz klimalar daima seçenekleriniz arasında olmalı. Turbo çalışma modu sayesinde de anlık ısı değişim ihtiyaçlarınızı çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek olan bu klimalar tam bir fiyat / performans ürünü olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz.

Vereve Klima Markaları

Vereve Klima Teknolojileri konusunda birçok iyi marka ön plana çıkmaktadır. Uluslararası çalışan markalardan ülkemizde de hizmet sağlayan Samsung, Mitsubishi gibi markalar Klima Teknolojisi olarak daima ön planda olan isimlerdir.

Bu markaların ürünleri tüm dünya genelinde kabul görmüş ve dünya standartlarında ticaret yapan firma sınıfına ulaşmıştır. Bunların yanı sıra ülkemizde de özelikle Vestel ve Beko bu konuda ön plana çıkan yerli markalarımız arasındadır.

Vestel son yıllarda ağırlık verdiği Klima Teknolojileri sayesinde Türkiye’nin birçok noktasında aktif olarak kullanılan yüz binlerce ürüne sahip durumdadır. Özelikle yerli ürün olması sebebiyle hem kullanıcılar tarafından desteklenmesi hem de dolar kurundan olabildiğince az etkilenerek yabancı firmalara oranla daha iyi fiyat garantisi sunması her zaman kullanıcıları cezbeder bir nokta olmuştur.

vereve sistemi en uygun

Bu iyi markaların birçoğun da ortak kalite özellikleri bulunuyor diyebiliriz. Elbette markanın türüne ve kalitesine bağlı olarak fiyatı ve özellikleri de değişim göstermektedir. Örneğin 14 bin ira civarında satılan bir Mitsubishi VRF klimasının enerji tüketim sınıfı A oluyorken 9 bin liralarda olan bir Vestel VRF

Klimasının Enerji Tüketim sınıfı C olabilmektedir. Bunun yanı sıra hava filtresi ve sağlıklı çalışma ortamı birçok klimanın ortak noktasını oluşturur. Nem alma özelikleri sayesinde özellikle kapalı mekanlarda nemi emen bu ürünler bulundukları ortamı genelde ideal hava derecesine taşır. Hem küf, toz ve kirlilik anlamında tam verim sağlayıp hem de nem konusunda ideal dengeyi tutturarak ortamdaki tüm insanların sağlığı için ideal etki yaratmaktadır diyebiliriz.

Birçok değerlendirme kaynağından aldığımız bilgilere göre kullanıcıların da geri dönüşleriyle birlikte verilen değerlere göre en iyi VRF Klima Markaları şuşekildedir. Mitsubishi Heavy VRF Klima,fluo VRF Klima, Vestel VRF Kliması, Toshiba VRF Klima, Daikin VRF Klima, General VRF Kliması, Midea VRF Klima, LG VRF Klima ve Panasonic VRF Klima olarak markalar karşımıza çıkıyor.

Vereve sistemi klima maliyet

Türkiye’de ulaşabileceğiniz tüm bu markalardan işlem yapabilir ve tercihinize uygun olan markadan VRF Klima alımı gerçekleştirebilirsiniz. Samsung ve Mitsubishi markaları herne kadar popüler ve bu konuda ön plana çıkmış olan isimler  özellikle Daikin ve fluovrf gibi markalardır. Alanında oldukça üst düzey teknoloji ürünleri üretip daha iyi fiyat garantisi sunan markalar arasında yer almaktadır. Bu yüzden VRF Klima Satın Alma işlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka tüm firmaları araştırıp şans vermenizi öneriyoruz.

Vrf Açılımı

Ek olarak yerli üretime ve yerli markalara da destek vermek için Vestel başta olmak üzere Beko gibi diğer firmaları da tercih edebilir ve bu ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Bununla beraber her zaman klima konusunda uzun yıllardan beri olduğu gibi 2019 yılında da En İyi Klima Üreticisi kimliğinin Fujitsu ‘ya ait olduğunu belirtmemiz gerekir.

Özellikle bu markanın klimaları birçok ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebilmesini sağlıyor. Birçok geniş mekanda üst düzey performans sağlayarak çalışan bu klimalar tüm salonlar, oteller, fabrikalar gibi farklı mekanların genelde  tercih durumundadırlar.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır! Fluo vrf klima sistemleri 5 yıl garantilidir.