Vrf açılımı

591
vrf açılımı
vrf açılımı ne

VRF açılımı                 

VRF açılımı ,değişken debili özelliği sayesinde içeride dolaşan soğutucu akışkanı doğru zamanda ve doğru yerde ihtiyaç duyulduğu miktarda iç üniteye göndererek iklimlendirmeyi sağlamaktadır. Isıtma ve soğutma da sağladığı konfor bakımından kullanım alanları da bir hayli geniştir.

Gaz akışı akıllı kompresörler ile sağlanmakta ve sistem için enerji tasarrufu dikkate alınmaktadır. Üst düzey çalışma ve kontrol sistemi sayesinde ortamı kısa bir sürede şartlandırılmış hava ile temasını sağlar.

VRF

Kullanım alanları daha çok hacim açısından büyük ve insan sayısının çok olduğu yerlerdir. Örnek vermek gerekirse otel, hastane, okul ve şirketler gibi yaşam alanlarıdır. Özellikle sağlık sektöründe kullanılmaktadır.

Eczane depoları gibi ilaç muhafazanın gerektiği alanlarda daha yaygın olarak kullanılır. Uluslararası platformda birçok şirket VRF sistemini kullanmakta ve konfor şartlarını arttırmaktadır.

EN UYGUN VRF

Soğutma kapasitesinin yüksek olması ve diğer sistemlere göre daha verimli olması, aşırı soğutma yani şoklama özelliğinin olması VRF açılımı sisteminin kullanımını yaygınlaştıran temel özelliklerdir. Üniversiteler gibi çok sayıdan insanın aynı anda yaşadığı alanlarda sistem kapasitesi ayarlanmak da ve konfor şartları yerine getirilmektedir.

Teknolojik yeniliklerle geliştirilmiş VRF sistemi özel sektörde olduğu gibi,kamu binalarında, villalarda da kullanım alanına sahiptir. Sistem yapısı gereği çok katlı binalar ve büyük hacimli oteller için üretilmiştir.

VRF FİYATLARI

Sistem dışarıya yerleştirilmiş bir veya birden çok dış ünite ile çalışmaktadır. İçeride bulunan iç üniteler, dışarıdaki dış ünite ile kontrol edilmektedir. Hassa kontrollü bir otomasyona sahip olan vrf sistemi bakır boru, soğutucu akışkan ve elektrik kabloları ile montaj  işlemi gerçekleşir.

Vrf Dış üniteden gelen bakır boru gaz ve sıvı olarak iç üniteye kadar uzanır. Bu işleme bakır boru montajı denmektedir. Her  iç üniteye giden bakır boru dış ünitede ki ana hat borusuna bağlanmaktadır.

VRF PROJESİ

Gelişen teknoloji sayesinde ortama gerekli olan soğutucu akışkan ve sıcaklık kontrol panelleri ile tespit edilir. Bu işlemden sonra iç ünitede bulunan sinyal kabloları dış üniteye haber gönderil. Sonuç olarak iletişim ağı güçlü olan bir klima sistemidir.

Alınan sinyal sonrasında dış ünite devreye girerek soğutma veya ısıtma işlemi başlamaktadır. Birbirinden bağımsız olarak çalışan iç üniteler aynı anda hem ısıtma hem de soğutma yapabilmektedir. İhtiyaç duyulduğu anda sistem devreye girmek için hazır bir konumda beklemekte ve istenilen ısı değerini yakaladığı an otomatik olarak devre dışı kalmaktadır.

Bu özellik sayesinde büyük hacimli alanlarda büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlamaktadır. Sistem kabini iç üniteden gelen kapasite ölçüsünde çalışmakta ve toplam çalışma yükü hassas kontrol panelleri tarafından ayarlanmaktadır.

VRF MARKALARI

Özellikle iç üniteden gelen taleplere göre kompresörler kullanacağı gaz miktarını ayarlamakta ve iç ünite kontrol valflerine iletmektedir. Sisteme 48 adet iç ünite bağlanabilir.

İç üniteler farklı zamanlarda ve farklı odalarda aynı anda ısıtma veya soğutma yapabilir. Her iç  ünite birbirinden bağımsız olarak çalışmakta ve kapasiteleri kontrol edilmektedir.

Vrf sistemi iç ortam sıcaklığı rahat bir şekilde kontrol edilebilir ve ayarlanabilir. Her ünite bulunan sıcaklık değerleri ve basınç kontrol valfleri iki ünite arasındaki uzaklık ne olursa olsun görevini iyi bir şekilde yerine getiril. İhtiyaç duyulduğu anda devreye girer ve sistemin çalışmasını sağlar.

Dış ünite tarafından algılanan komutlar sistemde herhangi bir dağılmaya ve arızaya neden olmaz. Güvenlik konusunda da hassa olan vrf sistemi gerek sağladığı konfor gerekse enerji tasarrufu ile kullanım alanları oldukça yaygınlaşmış bir sistemdir. Üretim maliyeti düşük olması sebebi ile birçok şirket sahipleri bu sistemi kullanmaktadır.

http://vrfklimabayi.com                 https://vrfsistemi.net

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır! Fluo vrfsistemleri 5 yıl garantilidir.