VRF Dış Ünite

316
VRF Dış Ünite markaları
VRF Dış Ünite fiyat

VRF Dış Ünite nedir?

VRF Dış Ünite nedir , ortamların ısıtılması ve soğutulmasında yüksek bir kabiliyete sahip bu sistemlerin hava işlemci olarak görev alan organizmalarıdır. Yapılarda iç mahallere adapte edilen ve ortama hava sirkülasyonu sağlayan bu özel mekanizmalar, işlevsel niteliklerinin yanı sıra görsel değerleri bakımından da önem teşkil etmektedir.

Pek çok farklı model ve montaj kabiliyeti ile üretilen iç üniteler, ortamların sayısal verilerine ve kullanıcı yönelimlerine göre tercih edilmektedir. Tasarım programları ve montaj karakterleri gibi, kapasite aralığı da geniş bir yelpaze sunmaktadır. VRF Dış Ünite , yapıların genişlik ve yükseklik gibi değerlerine göre belirlenebilecek sistem özelliklerinden biri.

Ayrıca iklim koşulları, yaz ve kış aylarında en düşük ve en yüksek sıcaklık değerleri, mekânda kullanılan diğer elektronik cihazların ortam ısısına etkisi, gün içinde ortalama insan giriş-çıkış yoğunluğu gibi değişken unsurlar, iç ünite tercihine de yön verecektir. Bu parametrelerin doğru saptanması, kurulacak sistemden alınacak verimin de yüksek olmasına etki eder.

VRF Dış Ünite Fiyatları

Bu üniteler, çeşitli markalar tarafından güncellenmiş serilerle piyasaya sürülmektedir. Bu hava aktarım üniteleri, bugün yeni nesil bir profile kavuşturulmuş ve çok daha estetik bir yapıyla ortam uyumluluğu yükseltilmiştir.

Geleneksel klimalardaki ağır ve hantal yapı, bugün VRF iç ünitelerde oldukça hafif ve derli toplu bir görünüme dönüştürülmüştür. Sektördeki bu gelişim, daha fazla yapı biriminde VRF kullanımı da yaygın bir hâle getirmiştir. Vrf dış ünite katalog; Bu ürün kategorisini tercih edilir kılan diğer unsurlar ise; sessiz çalışma kabiliyeti, homojen ısı dağıtımı, steril yaşam alanları, ekonomik iklimlendirme, farklı yapılara uygun model seçenekleri, uzun ömürlü kullanım olanağı, geniş servis ağı ve sezonsal verimlilikte gösterdiği yüksek performans grafiğidir.

VRF klima elektrik tüketimi

VRF iç ünite modelleri , maksimum enerji verimliliği ve yüksek ısıtma soğutma performansı sağlayacak bir mukavemette üretilmektedir. Lider markaların global ve yerel pazarda çeşitli iç ünite modelleri yer alıyor. Minimal boyutlarda tasarlanan bu sistem organları, daha hafif ve kompakt yapısıyla dikkat çekiyor. Bu yeni nesil mekanizmalar elegan tasarımlarla hem daha kolay bir montaj ve kurulum sürecine imkân vermekte hem de olası arıza durumlarında ya da bakım programlarının gerçekleştirilmesinde daha pratik bir uygulama alanı vâdetmektedir.

VRF klimalar, çeşitli kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir teknik donanımla projelendirilmektedir. Bu hem yapının bulunduğu çevresel ve ekolojik ayrıklıkları hem de bireylerin klima deneyiminden beklentilerini dikkate alan bir üretim programıdır. VRF iç ünitelerde montaj karakterine ve hava aktarım esaslarına göre şu alt gruplardan bahsetmek mümkün:

• Duvar tipi VRF iç üniteler
• Dört yönlü kaset tipi iç üniteler
• İki yönlü kaset tipi iç üniteler
• Tek yönlü kaset tipi iç üniteler
• Kompakt kaset tipi iç üniteler
• Kanal tipi iç üniteler
• Düşük / Orta ve Yüksek statik basınçlı kanal tipi iç üniteler
• Tavan tipi iç üniteler
• Döşeme tipi iç üniteler
• Salon tipi iç üniteler

VRF Dış Ünite çalışma prensibi

Bu modeller, VRF kullanımında en yaygın iç ünite programları olarak nitelendirilebilir. Bahsi geçen ürün grupları iç mahallerde etkili ve dengeli bir hava akış prensibi gerçekleştirmek üzere düzenlenmiştir. Hemen hepsinde kolayca gövdeden ayrılabilen ön panel tasarımları söz konusu. İç sistematiğinde çeşitli filtrelerle desteklenen bu üniteler, gerekli aralıklarda temizlik ve bakıma imkân veren portatif yapısıyla daha uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor.

VRF İç Ünite Duvar Tipi

VRF iç ünite duvar tipi, standart iç organizasyonlarda sıklıkla kullanılan modeller arasında yer alıyor. Dikey duvara rahatlıkla monte edilebilen bu sistemler, konumlandırıldıkları alandan en uzak bölgelere bile eşit hacimli ısı aktarımı sağlar. Kanatlar ve fanlar, yönlendirilebilir bir aksam olarak düzenlenmiştir. Sıcak ve soğuk hava katmanları arzu edilen yönelimle ortamlara aktarılabilir. Çeşitli modlar ve programlar sayesinde her bir odada özel kullanıma izin verir.

Mini VRF İç Ünite Kaset Tipi

VRF iç ünite kaset tipi, görünüm ve estetik açısından en göze hitap eden modeller arasında yer almaktadır. Kanal ve menfezlerin görsel estetiği, özellikle halka hitap eden ticarî mahallerde oldukça kreatif bir görsellik sunar. Tavan ve asma tavan uygulamalarına kolayca gizli montaj gerçekleştirilebilir. Cihaz gövdesi, tavan arasına yerleştirilerek sadece ön panelin göze hitap etmesi sağlanır. Bu hem yerden tasarruf sağlarken hem de görünümde daha sâde bir etki yaratır.

Kaset tipi VRF KLİMA ’lar , kullanılacak alana göre 4 yöne üflemeli, 2 yöne üflemeli ve tek yöne üflemeli alt gruplara ayrılmaktadır. Hem enine hem boyuna genişleyen mahallerde 4 yöne üflemeli kaset tipi iç üniteler oldukça etkili bir iklimlendirme sağlar. Daha ince uzun bir yapıya sahip odalarda ise, iki yöne üflemeli modellerden tercih edilebilir. İç sistemde uzun ömürlü filtreler ve geniş fan kanatları yer almaktadır. Bunlar, insanların yaşam standardını ve iş gücü performansını olumlu yönde etkileyen hava güzelleyici sistem organları olarak nitelendirilebilir.

VRF İç Ünite Tavan ve Döşeme Tipi

VRF iç ünite tavan ve döşeme tipi, diğer VRF modelleri arasında yer almaktadır. Tavan tipi modeller, gizli montaj imkânıyla çeşitli kapasite ve alt modellerle piyasaya sürülmektedir. Çok geniş iç mahallerin ısıtılması ve soğutulmasında etkili flaplara ve çok yönlü hava aktarım kabiliyetine sahiptir. Döşeme tipi modeller ise, kolay bir kurgulama ile iç mekânlara uyarlanabilir.

İç ve dış üniteler arası borulama mesafesi oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Yapılarda yer tasarrufu sağlayarak daha kolay bir kurulum ve montaj pratiğine imkân verir. Düşük ses seviyeleri ve portatif ön panel ile kullanıcılar için oldukça konforlu bir klima deneyimi vâdeden döşeme tipi iç üniteler, çeşitli kombinasyonlarla esnek bir montaj karakterine sahiptir. Alçak duvar montajına izin veren bu tipoloji aynı zamanda duvar yüzeyinde yer alan nişlere de adapte edilebilir. Döşeme tipi VRF ünitelerde kabinli ve kabinsiz olmak üzere 2 farklı model grubu bulunmaktadır.

VRF İç Ünite Salon Tipi

VRF iç ünite salon tipi, geniş salonlarda ve toplu kullanıma ayrılmış yapı segmentlerinde ergonomik bir ısı aktarım programı gerçekleştirmektedir. Düşük ses seviyesi ile, bu mahallerde gürültü kirliliği yaratmaz. Geleneksel salon tipi klima modellerine göre oldukça ince ve zarif bir gövde tasarım programı göze çarpmaktadır.

Bu yeni nesi salon tipi VRF KLİMA , oldukça uzun bir ısı dağıtım kabiliyetine sahiptir. Güçlü fan motoru ve geniş açılı kanatlar sayesinde, iç mekânda her bir metrekare eşit ısıl değerlere ulaştırılır. Ortamdaki kötü koku, nem ve benzer olumsuz etkileri ekarte eden bu özel ürünler, çeşitli tasarımlarla kullanıcılara sunuluyor. Ön panelde dijital bir ekranla kullanıcı girdileri takip edilebilir. Bu sistemlerin kurulumu da oldukça basit.

vrf dış ünite ölçüleri

Duvar yüzeyine açılacak ufak bir delikten tesisat girişi sağlanır. İşlem bitiminde izole edilen bu tesisat bölmeleri, ortamda oldukça sâde ve eklentisiz bir görünüm sağlamaktadır. VRF Dış Ünite yine değişen kapasite ve fonksiyonel özelliklerle donatılmış sistemler, pek çok ticarî yapı biriminde çeşitli varyasyonlarla düşünülebilmektedir.

VRF iç üniteler, yapı içlerine uyarlanırken dikkate alınacak en genel başlıklar şu şekilde özetlenebilir:

• Yapının eni ve boyu
• Kullanım sıklığı
• Tavan yüksekliği
• Binanın ısı yükleri
• İnsan yoğunluğu
• Cephe açıklıkları
• Yapının kullanım amacı

 

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır! Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.