Vrf Dış Üniteli Dx

108
Vrf Dış Üniteli Dx
Vrf Dış Üniteli Dx

Vrf Dış Üniteli Dx

Vrf Dış Üniteli Dx klima santrali , dış havadan alınan hava katmanlarını çeşitli işlemlerden geçirerek iç mahallere aktaran mekanizmalardır. İç mekânlarda taze hava katmanları ile iklimlendirme programları gerçekleştiren VRF dış üniteli dxklima santralleri, yüksek kabiliyetleriyle dikkat çekiyor.

VRF klima projeleri, sadece mevsim parametrelerine göre ısı dağıtım görevi gerçekleştirmekle sınırlı değildir. Solunan havadaki nem ve atık toz partikülleri hedef alan santraller, daha nitelikli yaşam alanları yaratır.

Vrf Dış Üniteli Dx Klima Santrali

VRF dış üniteli dx klima santralleri ; taze hava programlı, ısı geri kazanımlı ve hijyenik olmak üzere alt gruplara ayrılırlar. İç sistematiğinde çeşitli gereksinimleri karşılamak üzere kurgulanmış sistem organları bulunmaktadır. Bunlar; filtre düzenekleri, ısıtma ve soğutma serpantinleri, fan sistemi ve aspiratörler olarak özetlenebilir.

Hijyenik Vrf Dış üniteli dx klima santrali nedir?

Yapıların kullanım amacına göre farklı klima sistemlerinin kullanımı gündeme gelmektedir. Özellikle hastaneler, fabrikalar, gıda üretim evleri, endüstriyel mutfaklar gibi mahâllerde hijyen standartlarının yüksek olması önem taşır. Hijyenik klima santralleri bu tip yapılarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Vrf Dış Üniteli Dx” klima santali ,Ortamdaki atık maddeleri absorbe eden bu sistemler, aynı zamanda tüm mikroorganizmaları da yok etmeye yönelik bir faaliyet sergilerler.

Taze hava Vrf Dış Üniteli Dx klima santralleri ne işe yarar?

Atmosferden doğal hava katmanları çekerek bunları belli ısı düzeylerinde ortama aktaran sistemlerdir. İç mekânlarda doğal hava dolaşımı sağlayarak konfor düzeyini arttırırlar.

Bu tip santrallerde de ekstra bir filtre düzeneği bulunmaktadır. Böylece dış alandan çekilen hava daha nitelikli bir şekilde ortama dâhil edilir. Doğal filtreme yöntemiyle sterilizasyon kabiliyeti yüksektir. Isıtma ve soğutmada oldukça düşük bir enerji tüketimi sağlarlar.

VRF dış üniteli dx bataryalı Klima Santrali Nasıl Çalışır?

VRF dış üniteli dx bataryalı klima santrali nasıl çalışır? Bu iklimleme organlarında temel olarak 2 iç düzenek yer almaktadır. Bunlar; havanın ortama aktarımında kullanılan vantilatörler ve hava alımı sağlayan aspiratörlerdir.

Havalandırma kabiliyetlerinin yanı-sıra, dolaşımdaki suyun soğutulmasında da faaliyet gösterirler. Santrale gelen su, hava değerlerinin soğutulmasında fan işlevini karşılar.

Klima santrali buhar serpantini nedir?

Klima santrallerinde ısıtma işleminin gerçekleştirilebilmesi için sistem eklemesi gerekli olmaktadır. Buhar serpantinleri, havanın ısıtılmasını sağlar. Özetle klima santralleri, uygulama amacına göre eklenen sistemler sayesinde iklimlendirme sağlayacaktır.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.

Vrf Dış Üniteli Dx Klima Santrali

İstasyon mahallesi İstasyon Caddesi No:166/B 34940TUZLAİSTANBUL 34960Türkiye –Telefon: +902164941494 İkinci telefon: +902164942494 Faks: +902164940510 E-posta: info@alyatek.com.tr URL: https://vrfsistemi.net