Vrf Klima Fiyat

378
Vrf Klima Fiyat
en uygun Vrf Klima Fiyat

Vrf Klima Fiyat

Vrf Klima Fiyat , bu ürün kategorisinde piyasaya sürülmüş marka ve modeller hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Yapı içlerinde uzun yıllar ısıtma ve soğutma gereksinimini karşılamak üzere tesis edilecek bu sistemlerin, ön araştırması ve en ideal çözümün hayata geçirilmesi önem taşıyor.

Hem sistemden alacağınız verim hem de kullanıcı tercihleri gibi ek materyaller, VRF marka ve model seçiminde de bir yol haritası belirler. Bunun için ürünler arasındaki farklılıklara ve güvenilir markaların ürün yelpazesine mercek tutmak gerekiyor. Burada sadece VRF marka ve modelleri arasında karakter analizine gitmek değil, aynı zamanda diğer HVAC sistemleri ile fayda – zarar raporuna da değinmek yerinde olacaktır.

Vrf Klima Fiyatları

Japon teknolojisinin bir üretimi olarak yıllar önce piyasaya VRF’in ilk modelleri sunuldu. O günden bu yana üzerine pek çok yenilik ve gelişim de dâhil edilerek daha kreatif çözümlere kavuşturuldu. Vrf Klima ,bu sektörel gelişim sürecinde hem daha estetik kaygısı yüksek hem de daha ekonomik tüketim programları yaratılmış oldu.

Bugün ise pazarda farklı markaların güncel seri ve modelleriyle çeşitlilik arz eden bir ürün yelpazesi mevcut. Öncelikle yapılarda iklimlendirme konusuna genel bir bakış açısı oluşturmak ve hangi yapı tipolojisinin hangi HVAC sisteminden daha yüksek verim elde edeceğini saptamak gerekiyor.

VRF klima karşılaştırma ; markalar arası rekabetin yarattığı efektle daha da elzem konular arasında yerini almıştır. Neredeyse her yeni sezonda farklı bir ürün tablosuyla karşılaşıyoruz. Vrf Klimalar Bu da tercih sürecinde nasıl bir yönelim gerçekleştirmemiz gerektiği konusunda komplikasyonlar meydana getiriyor. Sistem, marka ve model tercihine ışık tutacak bir genel tablo oluşturarak bu süreci daha basit ve anlaşılır bir düzleme yaymaya çalıştık.

VRF Klima fiyat Karşılaştırma, VRF’mi VRV mi?

VRF klima karşılaştırma, VRF mi VRV  mi? Bu iki özel üretim grubu, kendine has birtakım özellikler barındırıyor. Yapıların ısı yükleri ve kullanım amacı hesaba katılarak hangi sistemden daha fazla verim alınabileceğini öngörmek mümkün. Split klimalar, kelime olarak ‘ayrık’ anlamına gelmektedir.

Multi Split ise çoklu merkezi klima sistemlerini ifade eder. Bu tip klimalarda 7 ila 9 kadar iç ünite uygulanması mümkün. Standart merkezi klima sistemleri tüm bina için aktif olmaktadır. VRF klimalarda ise yalnızca arzu edilen oda/bölme içinde iklimlendirme sağlanır. Bu hem kullanıcıların farklı gereksinimlerini karşılamak hem de daha düşük bir enerji sarfiyatı gerçekleştirmek için oldukça ideal bir çözümdür.

VRF’mi Split mi?

Split klimalara kıyasla VRF sistemler daha geniş ticarî mahaller için üretiliyor. Fakat bugün mini VRF çözümleriyle farklı iç mekânlarda da fayda sağladığını söylemek mümkün. VRF’i split ve benzeri klima kategorilerinden ayıran en temel özellik ise, tek bir dış üniteye birden çok klima bağlanabilme özelliğidir. Bu hava işlemci sistem organlarının tercihinde, her bir oda için farklı kapasite ve model kurgusu da düşünülebilmektedir.

Özel inverter kompresörlerle yetkilendirilmiş VRF sistemler ortam ısısını algılayan yardımcı sensörlerle dengeli bir ısı aktarım programı gerçekleştirir. Doğru faz akış denetimi ile, gereği kadar enerji alımı ve ısı transferi sağlanmış olur. Split ve VRF sistemleri ayıran diğer karakteristik özellikler aşağıdaki gibidir:

VRF sistemleri ayıran diğer karakteristik özellikler

• Split klimalar VRF’e oranla daha düşük bir kurulum maliyetine sahiptir.
• Kullanımda ise VRF’ler oldukça ekonomik bir ısıtma/soğutma programı gerçekleştirir.
• Split klimalarda (birebir split hariç) her bir iç ünite için bir dış ünite kurulumu gerekli olmaktadır. VRF’lerde ise çok sayıda iç ünite için tek bir dış kondens kurulumu yeterli olur.
• Çoklu split klimalarda bile en fazla 9 iç ünite kurulumu olanaklıdır. VRF’lerde iç ünite adedi 40’dan fazla olan modeller bulunmaktadır.
• Daha fazla iş yükü için VRF klima tercihi daha yerinde olacaktır. Artan ısı ihtiyacına daha ekonomik bir karşılık veren VRF’ler, split sistemlerden daha kârlı bir tüketim sağlar.

VRF Klima Karşılaştırma, Merkezî klima Sistem & VRF Sistem

VRF klima karşılaştırma, Merkezi klima Sistemi ve VRF sistem; her yönüyle ele alınmalı ve yapınız için en ideal proje hayata geçirilmelidir. Merkezî iklimlendirme sistemleri bugün VRF ürünleri baz alındığında oldukça tekdüze sistemler olarak karşımıza çıkıyor.

Hem bireysel kabiliyetler hem de kontrol mekanizmaları olarak incelendiğinde, VRF klimalar en az 3 gömlek daha üst düzey bir üretime işaret etmektedir. Ayıca bu iki sistem arasındaki farklılıkları analiz etmek, VRF sistemlerin genel avantajlarını anlamak açısından da oldukça mühim. İşte merkezî klimalarla VRF klimalar arasındaki en belirgin farklılıklar:

  1. Tek bir merkezden tüm bina kontrolü sağlanabilir. Hem merkezî olarak hem de her bir oda için bireysel kontrole imkân verir.
  2. Sistem kurulumunda ek bir kazan dairesine ihtiyaç duyulmaktadır. VRF kurgusunda ek bir makine dairesine gereksinim duyulmaz.
  3. Olası bir aksama ve arıza durumunda sistemin tamamı sekteye uğrar. Herhangi bir arızalı bölme, sistem geneline etki etmez. Sadece arızalı alanda kısmî bir kayıp oluşacaktır.
  4. Tek tip sistem kurulumu, özel tercihler için ayrık bir planlamaya engel olur. Esnek kurulum ve montaj kabiliyeti, bina genelinde her bir bölme için tek tek düşünülebilir.
  5. Çeşitli model ve tasarımlar mevcuttur. Farklı üretimler ve varyasyonlar ile geniş bir ürün ağına sahiptir.
  6. Dış ünite kurgusunda alan işgali oldukça fazladır. Hem dış ünite hem de tesisat planlamasında çok az alan gereksinimi mevcuttur.
  7. Çeşitli üreticiler ve servisler bulunmaktadır. Tüm malzemeler için tek bir üretici ve servis imkânı, süreci oldukça pratikleştirmektedir.
  8. Isı aktarımında ilave olarak su kullanılır. Dış ortamdan ısı aktarımı soğutucu akışkana direkt sağlanır.
  9. Çalışmada ses seviyesi yüksektir. Oldukça sessiz bir çalışma prensibine bağlıdır.

VRF Klima fiyat Karşılaştırma, VRF Klima Avantajları

VRF klima karşılaştırma, VRF klima avantajlar; diğer tüm HVAC sistemleri hesaba katılarak dikkatle incelenmelidir. VRF sistemler sağaldıkları enerji tasarrufu ve güçlü hava aktarım programları ile oldukça çeşitli avantajlar vâdediyor.

En birincil kazanım, yapı içindeki birimlerde sistemin aktif ve pasif olarak tercih edilmesine olanak tanıyan bağımsız kontol imkânıdır. Isı geri kazanımlı modeller dikkate alındığında, tek bir dış üniteye bağlı klimalarda 3 farklı mod tercih edilebilir.

Bunlar, kapalı mod, ısıtma modu ve soğutma modudur. Böylece kullanım dışı alanlarda sistem pasivize edilerek, aşırı enerji tüketiminin ve gereksiz sistem aktivasyonunun önüne geçilmiş oluyor. Merkezî sistemlerle bir karşılaştırmaya gitmek gerekirse, VRF sistemlerde artı özellikler şu şekildedir:

Vrf Klima fiyat ve Tavsiyeleri

• COP değerleri daha yüksektir.
• Enerji tasarrufunda eşsiz bir fayda sağlarlar.
• Tek bir uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen sistem, tek tek operasyon tercihine imkân tanır
• Merkezî klimalarda hemen her bir sistem organı periyodik bakım gerektirmektedir. VRF’lerde filtreler dışında temizlik gereksinimi bulunmaz.
• Merkezî sistem dış üniteler ağır ve hantal bir yapıya sahiptir. VRF’lerde ise oldukça kompakt ve hafif dış ünite tasarımları mevcut.

VRF Klima Karşılaştırma, Marka ve Model

VRF klima karşılaştırma, marka ve model tercihinde pek çok alternatif mevcut. Daikin VRF Klima , Mitsubishi VRF Klima  , Fujitherma VRF Klima  , Fluo VRF Klima , Fujitsu VRF Klima , Midea VRF Klima , Toshiba VRF Klima  , Panasonic VRF Klima , Samsung VRF Klima , Hitachi VRF Klima ,gibi VRF üretiminde lider markaların serilerinden tercih edilebilir.

Bunlar hem servis ağı hem de ürün kalitesi anlamında oldukça kazanç sağlayan firmalar arasında. Model tercihine değinecek olursak, geniş iç hacimlerde salon tipi, kanallı tip, kaset tipi iç ünite modelleri daha doğru bir tercih olacaktır.

Vrf Klima Alırken Dikkat edilmesi gerekenler

Ev, ofis gibi daha minimal tasarımlar için duvar tipi iç ünite modellerinden de tercih edebilirsiniz. Marka ve model seçimi dışında, VRF sistemlerin en belirleyici özelliği, ısı taşıma kapasitesidir. Bunun doğru saptanabilmesi için profesyonel alan tespiti yapan kurumumuzdan destek sağlayabilirsiniz.

http://vrfklimabayi.com                 https://vrfsistemi.net

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır! Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.