VRF klima keşif

142
VRF klima keşif
VRF klima keşif

VRF klima keşif

VRF klima keşif , firmamız tarafından müşterilere sağlanan özel bir hizmet alanıdır. VRF klimalar, çeşitli marka ve bu markaların sınırsız model seçeneği ile kullanıcılara sunulur.

Evlerde, iş yerlerinde, ofislerde, büyük ve küçük işletme yapılarında, mağazalarda, hastane ve dershanelerde, otellerde, restoranlarda iklim şartlarının güvenilir ve dengeli bir şekilde karşılanmasında etkili bir çözüm olan VRF ’lerin, yapılara uyumluluğunun denetlenmesi gerekiyor.

Bu analiz sürecinden sonra en doğru projenin hayata geçirilmesiyle, alınacak verim ve performans düzeyi de artış gösterecektir. İç mahallerde hangi VRF sistemi ‘nden daha iyi bir ısıtma/soğutma alınabileceği, profesyonel firmaların yapı denetimi sonrasında belirlenebilir.

VRF klima keşif nasıl yapılır

Bu gelişmiş iklimleme cihazları, farklı kapasitelerde ve değişen montaj olanaklarıyla üretilmektedir. Üretici firmalar, aracı kuruluşlarla ortak bir hizmet platformu oluşturarak, geniş kitlelere daha hızlı bir hizmet planı sağlamayı hedef alır. Bu doğrultuda, çeşitli lider statüsünde yer alan üretici firmalarla ortak bir faaliyet sergileyen kurumumuz, VRF sistemlerin yapılara entegrasyonunda kalifiye bir hizmet sağlamaktadır.

VRF klima keşif hizmeti, kullanacağınız sistemin tesisat kurulumu, iç ünite montaj lokasyonunun belirlenmesi gibi elzem adımlardan oluşuyor. Bu süreçten sonra VRF klima kurulumunda harcayacağınız bütçe alt ve üst limitlerde tespit edilebilir.

Sadece yapının mimarî karakteri değil, bulunduğu iklimsel koordinatlar ve çevresel etkiler de göz önüne alınarak en nokta atışı seçim yelpazesi oluşturulmalı. Bu sürecin nitelikli bir şekilde nihayet erdirilmesi için konusunda uzman ve sektörel gelişmeleri yakından takip eden donanımlı bir firmadan destek almanız gerekiyor.

Hem cebiniz ve aile bütçeniz için en ekonomik projelendirmeyi gerçekleştirmek hem de iş yeri / ofis ve evlerinizde sağlık ve hijyen koşullarına uygun bir iklimlendirme sağlamak bu keşif sürecinin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesine bağlıdır.

VRF Klima Keşif Hizmeti Nedir?

VRF klima keşif hizmeti nedir? VRF sistemi, yani ”Variable Refrigarent Flow” adıyla bilinen gelişmiş teknolojik iklimlendirme programları, bir bina dâhilinde yer alan farklı iç birimlerin bireysel ve merkezî kontrolle iklimlendirmesine yarayan sistemlerdir.

VRF adıyla da piyasada aynı aktivite planına sahip sistemler bulunuyor. Bu cihazların üretiminde oldukça karmaşık bir yol haritası izlenmektedir. Tek bir dış üniteye bağlanabilen sayısız iç ünite seçeneği, çeşitli kombinasyonlarla ortamlara adapte edilebilir. Binaların dış cephesinde ve iç yüzeylerinde en az alan işgali ile kurulumu sağlanan bu son jenerasyon klimalar, tüketimde de oldukça yüksek bir verimlilik ilkesine bağlı çalışmaktadır.

Pek çok marka içinden seçim yaparken, tüm teknik detaylara ve yapı-sistem uyumluluğuna dikkat etmek gerekiyor. Bir elektronik sistemin enerji etiketinde vâdedilen verimlilik düzeyleri, ancak kendi kapasitesine ve gücüne uygun bir kullanım ile sağlanabilir. Yıllık tüketim oranlarının beklentilerin altında ve üstünde seyretmesi de, kurulum sürecinde atılacak adımlara bağlı değişkenlik gösterecektir.

Vrf Keşif ve VRF sistem kurulumu

VRF sistem kurulumu talep eden birey ve kurumların tercih ve satın alma sürecinde teknik donanımı yüksek firmalarla ortak bir projelendirme yoluna gitmesi gerekiyor. Bu sayede, ekonomik ve işlevsel kazanımlar oldukça yüksek olacaktır. Aksi takdirde, yetersiz sistemlerle iklimlendirilen mekânlar hem arzu edilen verim grafiğine ulaşamayacak hem de bütçesel anlamda aşırı bir tüketim meydana gelecektir. VRF Klima keşif hizmet kapsamında yer alan başlıca unsurlar ise şu şekilde olmaktadır:

• Öncelikle müşteri tarafından aktarılan genel bilgilerle bir ön analiz yapılır.
• Belirlenen gün ve saatte teknik ekip kurulum yapılacak mahalde keşif sürecini başlatır.
• Bu aşamada yapının genişliği, yüksekliği ve kullanılan diğer elektronik sistemlerin varlığı tespit edilir.
• İç mekânda gün ışığına maruz kalan bölgeler ve cephe açıklıkları belirlenir.
• Yapının bulunduğu bölgenin iklimsel ve mevsimsel sıcaklık değerleri de bu analiz sürecine dâhil edilir.
• Kullanılacak iç ünite adedi ve bu iç ünitelerin montaj modeli için yüzey tespiti yapılır.

Tüm bu gerekli izlenimleri sağlayan personeller, ihtiyaç duyduğunuz sistemin kaç Btu/h değerine sahip olması gerektiğini de belirleyecektir. Kullanılacak klima sayısı ve kapasite gibi en önemli detaylar belirlendikten sonra, alternatif birkaç bütçe planlaması çıkartılabilir.

En düşük bütçe ile temin edebileceğiniz sistem ve daha farklı özelliklerde aynı kapasiteye sahip en yüksek bütçeli sistemler belirlenerek kullanıcılara rapor edilir. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek şey, kişisel beklentilerinizi karşılayacak ve ekonominizi sarsmayacak model seçimini yapmanız olacaktır.

VRF Klima Keşif Ücreti ve Model Seçimi

VRF klima keşif ve model seçimi, kurumumuzun iştirak ettiği ”VRF markaları” arasından size en verimli olacak modelin belirlenmesine yarayan bir süreçtir. Bu hizmet firmamız tarafından ücretsiz olarak verilmekte olup, ücretlendirme cihaz satış, montaj ve kurulum süreci için sonradan belirlenecektir.

Model seçimi öncesinde ne kadarlık bir bütçe ayırmanız gerektiği ve uzun vâdede bu cihazdan nasıl bir verim alacağınız gibi niceliksel değerlerin belirlenmesi önem taşıyor. Bu süreçte kulaktan dolma bilgilerle ve denetlenmeyen sanal kuruluşlarla vakit ve para kaybetmeyin!

Firmamızın web sitesinde yer alan iletişim kanallarından bize ulaşabilir ya da gerekli formları doldurarak bizim sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

VRF teklifi almak için, öncelikle nasıl bir sistem arzu ettiğinizi ve kullanılacak yapının mahiyetini bildirmeniz gerekiyor. Konut, daire ve villalar için tasarlanmış klima programları ile büyük ticarî mahaller için idealize edilmiş sistemler farklılık arz etmektedir. Hem taşıdıkları ısı kapasitesi hem de gerekli iç ünite adedi yapının kullanım amacıyla doğru orantılı olmaktadır. Model seçimi öncesinde bilmeniz gereken detaylar ve izlemeniz gereken yol haritası aşağıdaki gibi olmaktadır:

VRF sistemi kurulumuna ayırdığınız bütçe planlaması.
• Yapının ihtiyaç duyduğu ısı taşıma kapasitesi.
• Farklı kontrol mekanizmalarından en ideal olanın belirlenmesi
• Duvar, tavan, döşeme montajına imkân veren modellerden en uygun olanın saptanması.
• Belirlenen kriterlere ve bütçenize en uygun marka ve modelin belirlenmesi.

Vrf Klima İç Ünite tipler

Tüm bu keşif programı ve firmamız tarafından sunulacak teklifler, VRF kullanımında uzun ömürlü, garantili, yüksek performanslı ve konfor düzeyi yüksek bir kullanıcı deneyimi yaratacaktır. Tercih edilebilecek iç ünite modellerine örnek olarak şu liste verilebilir:

• Duvar tipi
• Yer-Tavan tipi
• Döşeme tipi
• Salon tipi
• Kanalı tipi
• Kaset tipi

Tüm bu farklı tipolojide üretilen iç üniteler: 9000, 12000, 24000, 36000, 42000, 48000 ve 60000 Btu değerleriyle farklı çaptaki alanlara uyumluluk gösterir. Her birinde ısıtma ve soğutma programları yer alır.

Vrf Klima Servis Hizmetleri

Bu programlar için otomatik zamanlayıcı işlevleri de bulunmaktadır. Ek olarak, inverter kompresörlü dış ünitelerle yönetilen bu iç hava işlemciler, ortamlara daha ekonomik ve dengeli bir ısı aktarımı sağlarlar. Otomatik buz çözme, sessiz aktivasyon, ısı algılayıcı sensörler, uzaktan kumanda, taze hava kiti ve benzer avantajlar da model ve üretici markaya göre sistemlere dâhil edilmektedir.

Isıtma ve soğutma modlari arasındaki hızlı ve yumuşak geçiş, ortamlarda daha doğal bir iklimlendirme sağlarken, aynı zamanda daha düşük tüketimli bir klima kullanımı sağlar. VRF sistemi daha pek çok avantaj ve özelliği bulunuyor. Marka ve modellere göre değişen bu özellikler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için web sitemizde gezinti yapabilir ya da bizimle komünikasyona geçerek merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

VRF klima keşif ve model seçimi için randevu oluşturmanız yeterli Bu hizmeti verdiğimiz yapılarda bir sınırlama bulunmamakta ve kullanıcılar tarafından gelen tüm talepler en hızlı şekilde karşılanmaktadır.

http://vrfklima.net                 https://vrfsistemi.net

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.