VRF klima servisi

384
VRF klima servisi
VRF klima servisi

VRF klima servisi

VRF klima servisi, bu teknolojik iklimlendirme sistemlerinin kurulum, bakım ve onarım gibi faaliyetlerinde hizmet vermektedir. VRF sistemler diğer mekanizmalara nazaran daha az arızalandığı gibi, bakım programlarının periyodik takvim aralığı da daha fazladır.

Bir dış ünite ve pek çok iç üniteden meydana gelen bu kompleks sistemler, olası bir arıza durumunda oldukça olay bir süreç sağlar. Sistem genelinde arıza nerede meydana geldiyse, sadece o bölgeye yapılacak bir müdahale yeterli olacaktır. Ayrıca bu zaman diliminde diğer ünitelerde iklimlendirme faaliyetleri sekteye uğramadan devam eder.

Vrf Klima Servisi Tuzla

VRF üreticileri ve distribütörler, bu ürünlerin satış ve kurulum faaliyetleri yanında gerekli bakım ve onarım uygulamalarını da gerçekleştirmektedir. VRF’in dünya pazarında yerini aldığı ilk süreçte, servis ağının yeterliliği hususunda bir takım endişeler bulunmaktaydı.

Hem sistem üretiminde gidilen revizyon hem de bu sistemlere olan rağbetin her geçen gün artı göstermesiyle, servis ağı da giderek genişledi. Bu ürünün yerel pazarda satışını yapan firmalar, aynı zamanda servis hizmeti de vermekte ve kullanıcılar için daha güvenilir bir alışveriş ortamı yaratılmaktadır.

Vrf Klima Yetkili Servisi Gebze

VRF klima servisi, hem iç hem de dış ünitelerde meydana gelen arızaların en kısa sürede giderilmesini temin ederken, belli aralıklarla bu sistem organlarına yapılacak müdahaleleri de eksiksiz bir şekilde yerine getirir. Düzenli bakım ve kontrolden geçen her mekanizma, uzun ömürlü bir kullanıcı deneyimi sağlayacaktır.

Ayrıca hava alış-verişinde görevli kanallarda oluşabilecek atıklar ya da tesisat boyunca meydana gelebilecek yıpranma gibi durumlar da bu sistemlerin çalışma performansına negatif etki edebilir. Vrf Sistemler bünyesinde güvenliği sağlayan bir takım bağlantılar yer almaktadır. Bunların da düzenli olarak gözden geçirilmesi, can ve mal güvenliği açısından da büyük bir avantaj sağlayacaktır.

VRF Klima Servisi Dış Ünite Bakımı

VRF klima servisi dış ünite bakımı, öncelikle sistemin beyni olarak kabul edilen dış ünite üzerinden başlatılmaktadır. Dış ünitelerde en gerekli uygulamalardan biri, cihazın yüzeysel temizliği olacaktır. Bu sistem organı, yapılarda dış atmosfere açık balkon, teras, pencere altı vb. alanlara adapte edilir.

Böylece yaz ve kış ayları boyunca, iklimsel değişiklikler ve doğal olaylardan en büyük etki bu bölmede meydana gelir. Taze hava giriş kanalları vasıtasıyla, iç mahallere doğal hava katmanları transfer eden bu mekanizma, çok sık olmamakla birlikte kurulumu gerçekleştiren firma tarafından belirlenen aralıklarda bakım programlarına tâbi tutulmalıdır.

Vrf Klima Yetkili Servis iletişim Numarası

Dış ünitede yer alan düzeneklerden bazıları; ısı değiştirici serpantin, elektrik bağlantıları, fanlar, solenoid vanalar, basınç sensörleri, emniyet elemanları, elektronik kartlar, kompresörler, genleşme vanaları olarak sıralanabilir. Buralarda basit müdahaleler eşliğinde yapılacak temizlik uygulamaları, her bir parçanın daha yüksek verimle ve güvenlikli bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Cihaz içinde dolaşıma gönderilen akışkan gazın güzergahı da kontrolden geçirilmelidir. İç mekanizmada herhangi bir gaz kaçağının bulunup bulunmadığı dikkatle incelenmelidir. Vana ve sensörlerde ise, elektrik bağlantılarının gözden geçirilmesi gerekiyor. Üniteler arası iletişimi sağlayan kablolarda ve elektrik akışında görev alan bağlantıların herhangi bir sekteye uğrayıp uğramadığı da ele alınmalıdır.

MİTSUBİSHİ VRF KLİMA SERVİSİ

Dış ünitelere yönelik yapılacak tüm bu uygulamalar, uzman firmalar tarafından oldukça basit uygulamalar arasında yer alıyor. Bugün pek çok üretici firma, üretim programlarında bakım ve onarım uygulamalarını hesaba katan bir yol haritası izlemektedir. Tüm iç sisteme kolay erişim sağlanabilmesi adına, daha portatif ünitelerle bu süreç desteklenmektedir.

VRF klima servisi iç ünite bakımı, dış üniteye yapılan uygulamalara benzer bir müdahale programıdır. İç üniteler, insanla ve insanın iş ve yaşam gereksinimini karşıladığı mahalle direk hava alışverişi sağlayan sistem organlarıdır. Bugün çeşitli model ve serilerle oldukça geniş bir ürün yelpazesi karşımıza çıkmaktadır. Duvara, tavana ve döşeme üzerine monte edilebilen çeşitli uygulama modelleri bulunmaktadır.

VRF Klima Servisi İç Ünite Bakımı

Her birinde bir fanlama sistemi, hava giriş çıkış kanalları, filtreler ve fonksiyonel sistem parçaları yer almaktadır. Belli bir düzenin kesintisiz olarak işlemesine olanak sağlayan iç ünitelerde, yapılacak her bir bakım ve temizlik uygulaması tek tek ele alınabilir. Bunun için tüm iç ünitelerin eş zamanlı pasivize edilmesi gerekmiyor.

Ayrıca belli bir dereceye kadar, bireylerin yapabileceği dokunuşlar da mevcut. Filtrelerin temizlenmesi gibi uygulamalar da bunlardan biri. Daha profesyonel bir iç ünite temizliği talep ediyorsanız, yine üretici ve ürün sağlayıcı firmaların servis olanağından faydalanabilirsiniz.

VRF iç ünite bakımında öncelikle kasanın temizliği dikkate alınacaktır. Ön profil ve kanallarda biriken leke, kir birikintileri sterilize edilerek yüzeysel bir temizlik gerçekleştirilir. Cihaz kasasından kolayca ayrılabilen portatif ön panel çıkartılarak filtrelere ulaşım sağlanır.

Düzce Fluo Vrf Klima Yetkili Servisi

Farklı modellerde çeşitli filtre sistemleri bulunabiliyor. Bunlar temizlenerek ilk günkü işlevine kavuşturulur. Böylece ortama aktarılan havanın kalitesi belli bir seviyenin üstüne çıkartılmış olacaktır. Dış ünitede olduğu gibi, iç ünitelerde de herhangi bir gaz kaçağı olup olmadığı kontrol edilir.

Tüm iç organlar temizlenir. Fan bağlantıları, kanatlar, elektrik bağlantıları ve iletişim kabloları elden geçirilir. Tüm bağlantıların doğru bir şekilde yapılmış olması, sistemin çalışma performansı ve güvenilirliği açısından önem taşımaktadır.

VRF klima servisi montaj ve kurulum hizmetleri sağlayan bir organizasyondur. Bu sistemlerin ilk kurulumunda sektörel deneyim ve yetkinlik gibi kavramları karşılayabilmek önem taşıyor. Bu yüzden yetkisiz firmalarca yapılan kurulum, montaj ve bakım faaliyetlerinin büyük sorunlar yaratabileceğini dikkate almak gerekiyor.

VRF Klima Servisi Montaj ve Kurulum

VRF sistemler , teknik donanım bakımından oldukça girift sistemlerdir. Kullanıcılar içinse oldukça kolay ve pratik bir süreç yaratılmıştır. Fakat montaj sürecinde yapısal uyumluluk ve doğru lokasyon tayini gibi uygulamaların büyük bir titizlikle ele alınması şart. Bu hem güvenlik açısından hem de sistem performansı bakımından oldukça mühim.

Yapınıza kurulum ve montajı gerçekleştirilen VRF sistemlerin, bakım ve temizlik sürecinin de resmi kayıtlar altına alınarak gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bunun için sadece yetkili firmalardan hizmet talebi satın almalısınız.

VRF montajında, öncelikle yapının elverişliliği kontrol edilmelidir. Kullanılacak alana en uygun sistem tercihi yapıldıktan sonra, altyapı tesisatının en doğru şekilde döşenmesi gerekiyor. İç ünitelerin yapı iç yüzeylerine adaptasyonunda da dikkat edilmesi gereken birtakım öncül unsurlar mevcut.

FLUO VRF KLİMA SİSTEMLERİ YETKİLİ SERVİSİ

Özellikle, bu hava işlemcilerin, ortama aktardığı hava katmanlarını engelleyecek bir durum olup olmadığı dikkate alınmalıdır. Ayrıca direk gün ışığı alan bir yüzeye iç ünite kurulumu yapmak, doğru bir tercih olmayacaktır. Sistemden üst düzey verim alabilmede, bu faktörlerin titizlikle ele alınması gerekiyor.

Dış üniteler, bilindiği üzere, yapıların atmosfere açık alanlarına montajlanır. Dış etkilere mukavemetli olan bu sistemlerin de, iç ünite ile mesafesinin en verimli sınırlarda dizayn edilmesi gerekiyor.

Montaj programları, güvenilir ve seri bir uygulama programı ile gerçekleştirilmelidir. Tüm teknik detaylar ve verim hesaplamalarının da yetkili bireyler tarafından yapılması gerekiyor. Bu süreç, marka ve model seçiminden, sistemin kullanıma hazır hâle getirilmesine kadar olan tüm uygulamaları kapsar.

VRF klima servisi  ergonomik, ekonomik ve yüksek performanslı VRF kurulumları için firmamızdan hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Teklif almak ve proje oluşturmak için, iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilir, bu süreci güvenilir ve hızlı bir şekilde nihayete erdirebilirsiniz.

 

http://vrfklimabayi.com                 https://vrfsistemi.net

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.

ALYATEK VRF KLİMA SİSTEMLERİ, İstasyon mahallesi İstasyon Caddesi, No:166/B Tuzla, , istanbul 34940, Türkiye - Telefon: +902164941494 İkinci telefon: +902164942494 Faks: +902164940510 E-posta: info@alyatek.com.tr URL: https://vrfsistemi.net
Pazartesi09:00 - 20:00
Salı09:00 - 20:00
Çarşamba09:00 - 20:00
Perşembe09:00 - 20:00
Cuma09:00 - 20:00
Cumartesi09:00 - 20:00
Pazar09:00 - 14:30