Vrf Klima Siirt

300
Vrf Klima Siirt fiyat
Fujitherma VRF KLİMA

Vrf Klima Siirt

            VRF klima Siirt  ortamların hava dengesini mevsimsel olarak düzenleyen ve bu işlem sırasında kullanıcılara birçok kreatif çözüm sağlayan yeni teknoloji HVAC sistemidir. Açıklanan son finansal raporlara göre; su soğutuculu olarak çalışan VRF Fluo ısı pompası sisteminin önümüzdeki 5 yıl boyunca piyasa büyüme oranının yüksek bir grafik sergileyeceği ön görülmektedir. Ayrıca coğrafî dağılımın da geniş sınırlara ulaştığı üzerinde durulan raporda; Kuzey ve Güney Amerika ile Avrupa ülkelerinde oldukça yaygın olduğu belirtilmektedir. Buna mukabil, Afrika ülkelerinde de uygulama alanı bulduğu saptanmıştır.

Vrf Klima Siirt

SBWIRE tarafından yapılan açıklamada; ticarî binalar ve küçük-orta ölçekli işletmelerde gittikçe artan bir talep olduğu, bunun sonucunda VRF gelişiminin bir yön kazandığı belirtilmektedir. Raporda dikkat çekilen özelliklerden biri, istenilen düzeyde hava akışının sağlanmasının enerji tüketimine önemli derecede pozitif etki göstermesidir. Bu ve benzer unsurlar sayesinde artan talepler, üretimin daha da gelişen ve yükselen bir pazar oluşturacağına dikkat çekiliyor. Son olarak en hızlı yükselişin; ticarî yapılanmalarda ve özellikle sağlık hizmetlerinin görüldüğü geniş çaplı binalarda olacağı, rapordaki analizlerde yer almaktadır.

Vrf Klima Siirt Bayi

 

Vrf Klima Siirt kendi içinde farklı katmanlara ayrılır. Bu üretim farklılıkları, yaygın ve daha az olmak üzere kullanımdaki yerine göre tasniflenir. Tür ve türlere olan talep hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak gerekirse;

 

Soğutma Sistemli VRF Isı Pompalı VRF Isı Geri Kazanımlı VRF
Yalnızca soğutma yapar. Soğutma işlevi vardır. En karmaşık sistemdir.
Isıtma özelliği yoktur. Isıtma İşlevi vardır. Eş zamanlı ısıtma ve soğutma yapar.
İç birimler bağımsızdır. İç üniteler bağımsızdır. İç üniteler bağımsızdır.
En az tercih edilen türdür. En popüler VRF sistemidir. Yaygın talep görür.

 

 

VRF KLİMA SİNOP

 

            Sinop VRF klima hava ve su soğutmalı olarak 2 farklı türde üretime sâhiptir. Su soğutmalı VRF’lerde akışkan ihtiyacı belli bir oranda daha az olduğu gibi, yapıların dış yüzeylerinde görsel bir hacme sahip olmamaları nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Makine Mühendisleri Odası’nın beyan ettiği kriterlerde, su soğutmalı VRF’in optimum çözümleri hayata geçirdiği dile getirilmektedir. Ayrıca bu tipolojide, kot farkı olan alanlarda limit probleminin olmadığı belirtilmiştir. Mühendisler, iklimleme tercihleri arasında geçişte verim kaybı yaşanmamasının üzerinde durarak, su soğutmalı VRF sisteminin daha kullanışlı bir yapıda olduğunu ispat yoluna gitmiştir.

 

Bu mekanizma, endüstriyel pazarda bir çok yapı kompozisyonunda uygulama alanı bulmaktadır. Bunlar en geniş perspektifte ele alındığında çok farklı bir tablo oluşturur. İşte VRF’in nüfuz ettiği yapı ögeleri;

 

 • Sağlık kuruluşları
 • Ticarî binalar
 • Kamu sektörü
 • Üretim fabrikaları
 • Bankacılık ve finans içerikli yapılar
 • İşletme binaları
 • Alışveriş Merkezleri
 • Bölmeli konutlar ve geniş hacimli ikamet alanları

 

Benzer üretimlere nazaran daha etkin bir kullanım imkanı bulması, sağladığı verimli tasarım ve kolay kurulum gibi birincil faktörlerden kaynaklanır. Ayrıca daha detaylı bir bakış açısıyla, sağlıklı iş ve yaşam alanları oluşturması, enerji tüketimini azaltması ve yapı içlerinde çoklu hücrelere ayrılması gibi avantajlar da hesaba katıldığında, neden VRF sorusu büyük bir oranda cevaplanmış olacaktır.

 

Sinop VRF sistemleri tedarikçileri arasında, her geçen gün artan bir pazar rekabeti meydana getirmektedir.

 

VRF KLİMA SİVAS

 

            Sivas VRF klima dış ünite ve ondan aldığı talimatı hücrelere ileten tesisat unsurları yanında, her bölümde bağımsız çalışan klimalar barındırmaktadır. Bunlar;

 

 • Tavan döşeme klimalar
 • Gizli tavan
 • İnce gizli tavan
 • Yer döşeme klimalar
 • Gizli döşeme klimalar
 • Duvar tipi klimalar
 • Kaset tipi klimalar
 • Dört yönlü
 • 2 yönlü
 • Taze hava üfüren üniteler

 

Bu son madde, üstün bir filtreleme özelliğine hâizdir. Böylece %100’e ulaşan bir oranda, alanlara temiz hava üfürümü gerçekleştirir. R410-A gazı kullanılan modellerde, su ve hava taşıma sistemlerine nazaran ısıyı iletme kabiliyeti çok daha fazla olmaktadır. Ayrıca kapladıkları yer bakımından da R410-A akışkanlı üniteler çok daha az bir alana ihtiyaç duymasıyla, yüksek bir performans gösterir.

 

Sivas VRF sistemleri montajlama kolaylıkları baz alındığında, konvansiyonel sistemlere oranla daha pratik çözümler sunduğu görülmektedir. Sistemi meydana getiren iç donanım, VRF’lerde çok daha uzun ömürlü ve onarım seansına ihtiyaç duymadan uzun yıllar faaliyet gösterebilecek bir kapasiteye sâhiptir. Konvansiyonel sistemler, zamanla akışkanın meydana getirdiği korozyon sorunuyla karşı karşıya kalırlar. Bu durum, belli aralıklarda onarım ve bakım faaliyetlerini gerekli kılar. Tüm bu yönleriyle diğer HVAC teknolojilerinden oldukça farklı bir yapılanma gösteren VRF sistemi, süreklilik arz eden bir çalışma düzeneği göstererek, yapılarda en çok talep gören iklimlendirme cihazı konumuna erişmiştir.

 

VRF KLİMA TEKİRDAĞ

 

            Tekirdağ VRF klima ihtiyaca ve talebe göre belirlenen kriterler ışığında, devamlı bir gelişme göstermektedir. Bu gelişim sürecinde başı çeken üretici firmalar şu şekilde olmaktadır;

 

 • Daikin İndustries
 • LG Corporation
 • Mitsubishi Electric
 • Jhonson Controls
 • Fujitsu General
 • Panasonic Corporation
 • Carrier Corporation

 

Üretimin meydana getirdiği temel ilke, herhangi bir hava koşulunda dış üniteden iletilen bilgilerin iç birimlere ulaştırılması ve arzu edilen alanlarda sistemin aktif ya da pasif konuma getirilebilmesidir. DX santralleri bu doğrultuda, bağımsız çalışan ısı sağlayıcı birimler olarak görev alırlar. İşte bu özellik, sistemin en değerli getirilerinden biridir. Ayrıca ısı geri kazanım sağlayan ve Heat Recovery olarak adlandırılan modelin meydana getirdiği, aynı anda ısıtma ve soğutma fonksiyonları da düşünüldüğünde; en gözde HVAC sistemi olarak nitelendirilebilir.

 

Tekirdağ VRF sistemleri soğutmalı, ısı pompalı ve ısı geri kazanımlı modellerinde güç tüketiminde tasarruf sağlayan bir potansiyele sâhiptir. Böylece yapıya en uygun üretimlerden biri seçilerek, yüksek verim sağlanabilmektedir. Yine de bu tiplemeler arasında, ısı geri kazanım sağlayan mekanizmanın ısı alışverişi esnasında daha az enerjiye ihtiyaç duyduğu bilinmektedir. Planlama ve uygulama sürecinde, yetkin bir firmadan hizmet almak daha kaliteli bir kurulum aşamasını meydana getirecektir.

 

VRF KLİMA TOKAT

 

            Tokat VRF klima kullanım alanı bulduğu coğrafî bölgeler arasında, nitel etkileri belirlenmiş ve dünya genelinde çok farklı bölgelerde yaygınlaşma gösterdiği belirtilmiştir. Japonya’dan Latin Amerika’ya, Avrupa’dan Orta Doğu ve Afrika’ya kadar kıtalararası bir endüstriyel pazara sahip bu iklimleme cihazı, ülkemizde de giderek büyüyen bir grafik sergilemektedir. Bunun yanı sıra, yerli üretimin de her geçen gün küresel pazarda yer bulduğu görülmektedir.

 

Bilinen adıyla; Değişken Soğutucu Akışkan Debisi olarak nitelendirilen bu sistem, akışkan miktarını ayarlayabilme kabiliyetine sâhiptir. Konvansiyonel sistemlerle kıyaslandığında, VRF’in sağladığı avantajlar şu şekilde listelenebilir;

 

 • Kurulum esnekliği
 • Modüler yapılanma
 • Bölgesel kontrol
 • Yüksek konfor
 • Enerji verimliliği
 • Çevreye duyarlılık
 • Arızalanmaya karşı mukavemet

 

Tüm bu getiriler arasında yer alan düşük enerji maliyeti ve çevreye gösterdiği saygı nedeniyle, LEED programına uygun binalarda oldukça tercih edilmektedir. Tokat VRF sistemleri her bir parçanın tedarikçi firma tarafından sağlanması açısından da avantaj sağlayan bir kurgulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Vrf Klima Siirt, yaşam alanlarınızda veya iş gücü sağlanan ticarî yapılanmalarda yeni bir iklimlendirme çözümü arıyorsanız, VRF sistemlerinin ve benzer ısıtma / soğutma çözümlerinin planlanması ve uygulanması sürecinde ALYATEK yetkililerine ulaşarak, süreci eğitimli ve donanımlı personellere bırakabilirsiniz. Çözüm ortaklarımız ve firmamız bünyesinde yer alan tüm organizma, belli standartlar çerçevesinde kişiye ve yapıya özel tasarımlar meydana getirmektedir.

 

 

 

 

https://vrfklimabayi.com                 https://vrfsistemi.net

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!