Vrf Klima Sistemleri

406
vrf klima sistemleri en uygun
vrf klima sistemleri fiyat

Vrf Klima Sistemleri

Vrf klima sistemleri sektörde yaygın olarak kullanılmakta ve sağladığı konforlar sayesinde diğer sistemlere göre daha çok tercih edilmektedir. Değişken soğutucu debisi özelliği sayesinde bulunduğu ortamda hem ısıtma hem de soğutma işlemini aynı anda yapabilmektedir.

Daha basit bir tanım yapmak gerekirse birden fazla iç üniteyi tek bir dış ünite ile kontrol eder ve güvenlik açısından da iklimlendirme işlemini daha rahat yapmaktadır. Binanın büyüklüğü göre değişen soğutucu akışkan sayesinde gerekli kontrolleri yaparak enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Dış üniteyi binanın dışına iç üniteyi ise oda içine montajı yapılarak kullanıma hazırlanır. Bulunduğu alanın ısıtma ve soğutma ihtiyacını karşılan ve son teknoloji ile üretilmiş sistemlerdir.

VRF Klima Sistemleri Nedir?

Vrf sistemlerinin özelliklerinden bahsetmek gerekirse, sistem tamamen birbiri ile iletişim halinde çalışmaktadır. Önemli özelliklerinden biri ise sistemin tasarruflu olması ve kullanıcı açısından en yüksek oranda konfor sağlamasıdır. Çevreye hiçbir olumsuz yönden zarar vermemesi ve doğal yaşamı koruyan sistem olması da önemli özelliklerinden biridir.

iklimlendirme sistemleri soğutma sektöründe gelişen en büyük paya sahip sektörlerden biridir. Birçok alanda kullanılması ve enerji bakımından tasarruflu olması sisteme olan ilgiyi arttırmaktadır. Kullanım alanları çok katlı binalar, oteller, villalar ve alışveriş merkezleri örnek verilebilir.

VRF Klima sistemleri fiyat

VRF sistem uluslararası platformda da yaygın olarak kullanılmakta ve kullanıcı tarafından anlaşılması son derece basit bir sistemdir. Özgür bir kullanıma sahiptir yani aynı anda hem ısıtma hem de soğutma yapabilmekte olması kullanıcıların özgürlüğünü arttırmaktadır. Yapımında kullanılan otomasyon sistemleri ve kontrol panoları sayesinde sisteminin kullanım konforu da artmıştır.

Vrf sistemlerinin önemli bir özelliği ise kontrol debileri sayesinde yerinde ve zamanında gerektiği kadar soğutucu akışkan kullanmakta ve iklimlendirmeyi profesyonel bir şekilde yapmaktadır.

VRF Klima Sistemleri maliyeti

Diğer sistemlere göre gerekli akış debisini ve kontrol panelleri ile üretilmiş olması ve kullanıcı taleplerine göre kapasite arttırılmakta veya azaltılmaktadır. Sağladığı konfor diğer sistemlere göre oldukça yüksek ve ucuz maliyettedir.

Büyük hacimli alanlarda kullanılmasının sebebi ise çift kontrol panellerine sahip olması ve tükettiği enerji son derece az olmasıdır. Soğutucu akışkan kompresörler sayesinde şartlandırılmış havayı gerektiği zamana ve yere iletmektedir. Üst düzey kontrol sistemi sayesinde bulunduğu alanda farklı iç ünitelerle hem ısıtma hem de soğutma yapabilmektedir.

VRF KLİMA SİSTEMLERİ MARKALARI

Vrf sistemleri ise 2 çeşit de yapılmaktadır. İlk çeşit hem ısıtma hem soğutma yapabilen Vrf sistemleridir. Diğer çeşit ise sadece ısıtma veya sadece soğutma yapabilen vrf sistemleridir. Sistemin önemli avantajı bağımsız kontrol panellerinden oluşmasıdır. Kullanım alanını genişleten önemli özelliklerden birisi ise az miktarda gaz ile iklimlendirme işlemini gerçekleştirmesidir.

Özellikle hastane ve hem ısıtma hem de soğutmanın aynı anda gerektiği yerlerde vrf sistemleri kullanılmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi sayesinde Vrf sistemlerinde de iyileştirmeler yapılmıştır. Maliyet bakımından diğer klima sistemlerine oranla daha hesaplıdır. Önemli bir ayrıntı ise kapladığı yerin son derece az olması ve kullanımı kolay olmasıdır. Bu sayede dar ve küçük alanlarda da vrf sistemleri kullanılmaktadır.

EN UYGUN VRF klima sistemleri

Tek bir dış ünite ile 80 tane iç üniteyi kontrol edebilen bu klima sistemleri aynı zamanda hızlı kullanıma da sahiptir. Görsel açıdan oldukça estetik olması da kullanımını arttıran diğer bir özelliktir. Isı geri kazanım cihazı ile iklimlendirme konforu artırılmakta ve enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Vrf sistemlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar ise doğru kapasite seçimi ve sağlıklı montajdır. Mühendisler tarafından belirlenen kapasite seçimi konforu arttıran önemli kurallardan bir tanesidir. Ses açısından da çevreye duyarlı bir yapıya sahiptir.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır! Fluo vrf klima 5 yıl garantilidir.