Vrf Klimalar

341
Vrf Klimalar ve maliyeti
Vrf Klimaların kapasiteleri

Vrf Klimalar

VRF klimalar modelleri, bir dış ünite aracılığı ile birden fazla iç ünitenin kontrolüne imkan tanıyan bir sistemle çalışan cihazlardır. VRF’ in açılımı, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi olup bu sistemle çalışan klimalar da aynı ismi alırlar. Bu klima modelleri geniş bir kullanım alanına sahip olup, sağladığı konfor ve rahatlığın yanı sıra birçok avantaj da sağlar.

VRF klimalar ve merkezi klima sistemleri

VRF Klimalar Sistemleri diğer klimalardan farklı bir özelliğe sahiptir. Bu tip klimalarda mekanın durumuna ve ihtiyaca göre ısı kontrolü sağlanabilir. Binanın içinde bir yer ısıtılırken aynı anda başka bir yer soğutulabilir. Yani cihaz aynı anda hem soğutma hem de ısıtma ihtiyacını karşılama kapasitesine sahiptir.

Vrf Klimalar ‘ın montajları nasıl yapılıyor

VRF Klima Sistemi büyük oranda enerji tasarrufu sağlaması bakımından da klasik split klima çeşitlerine oranla daha avantajlıdır. Enerji tasarrufuna dayalı olarak çalışan bu klimalar tek katlı binalardan, çok katlı yapı ve iş yerlerine kadar her yerde rahatlıkla kullanılabilir.

VRF klima sistemlerinde bir dış ünite aracılığı ile birden fazla iç üniteye bağlanmak mümkündür. Böylece tek cihazla binanın istenen yerlerinde soğutma, ısıtma ve havalandırma yapılabilmektedir. Cihazın ileri düzeyde bir kontrol sistemi olduğu için ortamın ihtiyaç duyduğu sıcaklık ya da soğukluk kolaylıkla ayarlanabilir.

Vrf Klima Fiyatları

VRF klima modellerinde Heat Recovery VRF ve Heat Pump VRF olmak üzere iki farklı çeşit bulunmaktadır. Bunlardan Heat Recovery VRF, aynı anda hem soğutma hem de ısıtma yapabilmektedir. Heat Pump vrf ise isteğe bağlı olarak aynı anda sadece soğutma ya da ısıtma yapmaktadır. Kullanılan mekanın özelliklerine ve ihtiyaca göre istenen model tercih edilebilir.

VRF klima özelliklerinden bahsedecek olursak öncelikle düşük işletme maliyeti ve cihazın az yer kapladığını söylemeliyiz. Düşük ses seviyesinde çalışan cihaz kullanım alanındaki rahat ve konforu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Yüksek enerji tasarrufu sağlayan VRF klima, bireysel ve tek bir merkezden kontrol imkanına da sahiptir.

Isıtma için ayrı bir sisteme ihtiyaç duyulmadığı için cihazdan en iyi randıman elde edilebilir. Farklı ısıtma sistemlerinin uygulanamadığı binalara da rahatlıkla VRF klima takılabildiği için her türlü bina ve iş yeri için uygundur. Dış üniteleri hafif ve taşınması kolay olduğundan fazla alan kaplamayan bu cihazlar hızlı bir şekilde montaj edilebilir.

VRF Teklif Al

VRF klima modelleri ekonomik olmasının yanı sıra, ihtiyacı en iyi şekilde karşılayabildiği için kullanım alanı oldukça yaygındır. Otel, hastane, mağaza, tiyatro, sinema ve ofis gibi birden fazla bölgenin aynı anda iklimlendirilmeye ihtiyaç duyduğu yerler için oldukça idealdir.

Binadaki kiracıların  kendilerine özel iklimlendirme faturası talep ettiği konut ve iş yerleri için en uygun çözüm VRF klima modelleri olmaktadır. Kalabalık insan gruplarının bir arada bulunduğu cafe ve mağazalarda da rahatlıkla kullanılabilir. Sıcaklık değerlerinin dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi gereken yerlerde kullanım kolaylığı sağlayan bu cihazlar, her türlü mekanda beklentilere en iyi şekilde karşılık verebilir.

Vrf

Dış cephesinde yıpranma olması istenmeyen binalar için de en uygun ısıtma ve soğutma sistemi VRF klimalar dır. Bu cihaz sayesinde binanın dış cephesine ve mimari özelliklerine zarar verilmeden binada iklimlendirme yapılabilir. Binanın içi hava kanallarının geçirilmesine uygun değilse ya da soğutucu sistemin çatı veya bahçeye yerleştirilmesi gerekiyorsa bu tür binalar için en uygun çözüm VRF klima modelleri olacaktır. VRF klima sistemleri sayesinde ev ve iş yerleri her mevsim istenen sıcaklığa sahip olabilir. Geniş alanlarda ısının eşit şekilde dağılmasına imkan tanıyan bu cihazlar estetik görünümleri ile de kullanıcıları memnun etmektedir.

  • https://www.auxklima.net
  • http://vrfklimabayi.com
  • https://vrfsistemi.net
  • http://fluoklima.net/hakkimizda
  • Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır.