Vrf Sistem Fiyatları

492
Vrf Sistem Fiyatları
vrf Klima Markaları

Vrf Sistem Fiyatları

Vrf Sistem Fiyatları nı etkilemekte olan birden fazla etken bulunmaktadır. Binanın yapısı, tavanın yerden yüksekliği, iç ünitelerin ulaştırılması istenen noktaları, bina planı, binanın kat sayısı gibi etkenler ‘’VRF sistem fiyatları’’nı oldukça etkilemektedir.

Bu nedenle VRF sistem fiyatları değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda VRF sistem fiyatlarını kurulumu yapacak olan uzman personelin, kişi sayısının ve bina yapısının ısı yalıtımlı olup olmadığı da belirlemesi gerekmektedir. Ancak VRF sistemleri tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler bulunmaktadır.

VRF sistem fiyatları Nedir?

VRF sistem fiyatları seçilen klimanın özellikle kapasitesi ve ihtiyaca uygun tasarlanmış olması VRF sisteminin tercih ederken dikkat edilmesi gereken kriterlerdir. Aynı zamanda bina hacminin ısıtmaya ve soğutmaya yetecek düzeyde bir sistem gereksinimi karşılaması gerekmektedir. Klimanın fiyatları ise marka, ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterir.

VRF klima sistemleri fiyat

Seçilen VRF klima sistemlerinin fiyatları özellik ve imalat tarihi fiyatı etiketini etkilemektedir. Buna göre klima fiyatları da artış veya azalış göstermektedir.VRF klima sistemleri içerisinde birçok marka ve modelleri bulunmakta ve şu an ki piyasada kendilerini göstermektedir.Bu noktada farklı farklı fiyat türleri kişinin karşısına çıkabilmektedir.Ancak VRF sistem fiyatları konusunda sistem tercihi yapılırken binanın yapısı, büyüklüğü, kişi sayısı oldukça önemlidir.VRF sistemi kurulum açısından ilk altın kural kapasitenin hesaplanmasıdır.

En iyi Vrf Sistemleri

VRF klima sistemlerinde yanlış kapasite seçimleri, istenilen konforu ne yazık ki sağlayamamaktadır. ‘’VRF sistem fiyatları’’nı etkileyen bir başka faktör ise kompresörlerdir.Fluo Vrf sistemleri içerisinde bulunan kompresörlerin ileri inverter teknolojisi sayesinde fiyatlar artış gösterebilmektedir. Kompresörlerin en önemli özelliği ise elektrik tüketimini en aza indirebilmektir. Bu nedenle VRF sistem kompresör çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Örnek olarak bir iş merkezinde izalosyon yoksa ve yüksekliği 15 metreden fazla olmayan bir yerin VRF sistemi fiyatları yaklaşık olarak 6 bin TL fiyata denk geldiği düşünülmektedir.

Vrf Sistemler.

Bir diğer örnek ise VRF sistemleri kurulumu yapılacak 300 metre yüksekliğine sahip bir bina için sadece soğutma 14 metre büyüklüğünde ve 80 kişinin çalışabileceği bir ortamda VRF sistemlerinin fiyatı ise yaklaşık olarak 12 bin Türk Lirası olabilmektedir. Tabi bu durumlar hem bina kapasitesinin hem de işlemde olması gereken kompresöre göre artış veya azalma gösterebilir. VRF sistem hemen hemen bu durumda iken bu fiyatları etkileyen bir başka faktör ise VRF sistem firmalarıdır.

VRF SİSTEM FİRMALARI

VRF sistem firmalarının kalitesi ve hizmet politikası VRF sistemi fiyatları üzerinde de bir etkisi bulunmaktadır. Vrf sistemi firmaları arası rekabet ve firmaların uzman personeli fiyat listelerinde değişikliğe sebep olmaktadır. VRF sistem firmaları kendi bünyelerinde çalıştırdıkları işçi, uzman personel, malzeme kalitesi, montajı yapılacak olan borunun mesafesi, elektrik kablo uzunluğu gibi etmenler firmalar bazında VRF sistem fiyatlarını etkilemektedir. VRF sistemi fiyatları üzerinde firmaların etkisine bir örnek vermek gerekirse;

400 metrekarelik bir alanda ısıtma ve soğutma sistemi yokken, 50 kişinin bulunabileceği ve büyüklüğünün 9 metre de olacağı hesaplanmışsa VRF sistem fiyatı 67 bin Türk Lirası gibi bir fiyat ortaya çıkmaktadır. Bu fiyatı, VRF sistemi firmaları kendi malzeme ve işçiliği de hesaba katarak müşterinin önüne koymaktadır. Hemen hemen her firma işçilik ve kullanılacak olan malzeme üzerinden genel olarak müşteriye fiyatı sunmaktadır. Ancak yazıda verilen örneklerin tümü tamamen işçilik ve malzeme fiyatları katılmadan kabaca bir fiyat çıkarılmıştır.

VRF sistem fiyatları yukarıda bahsedilen faktörlere göre değişim göstermekle beraber daha birçok faktörde VRF sistem fiyatlarını belirlemektedir. Son derece önemli olan noktaları tekrar etmek gerekirse kişi, binanın kapasitesi öncelikli kuraldır. Aynı zamanda firmaların sunduğu hizmet kalitesi, markaların, modellerin fiyat farkı ve özellikleri VRF sistem fiyatlarını belirlemektedir.

https://vrfklimabayi.com                 https://vrfsistemi.net

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!