VRF Sistem Maliyeti

212
Fluo FGD-1421H-3H-N2 kanal tipi klima
Fluo FGD-1421H-3H-N2 kanal tipi klima Fiyat

VRF Sistem Maliyeti

VRF Sistem Maliyeti , bu yeni nesil iklimlendirme çözümünden faydalanmak isteyen birey ve kurumların en çok merak etiği hususlar arasında yer alıyor. Sektörde atılan adımlarla gelinen son dönemece kadar, evlerin ve ofislerin klima tipi sistemlerle ısıtılması ve soğutulması lüks tüketim yönelimleri arasında yer almaktaydı.

Artan talep ve buna paralel yükselen üretim grafiği, klima sektöründe de daha geniş bir üretim alanının doğmasına sebep olmuştur. Böylece klima kullanımı lüks olmaktan çıkıp, elzem ihtiyaçlar arasında yerini almıştır. Genel bir pazar araştırması ve sistem kabiliyetlerinin analizi neticesinde, VRF sistemlerin split klimalara oranla daha yüksek bir kurulum maliyeti gerektirdiğini söylemek mümkün.

Fakat inverter tahrikli kompresörlerle donatılmış iç mekanizması ve tek bir dış ünite tarafından birçok odanın iklimlendirilebilmesi gibi özgün, kreatif özellikleri sayesinde kullanım maliyetini yüksek bir oranda düşürdüğü de bir gerçek.

Vrf Sistem Klimalar

Bir klimanın ekonomik bütçeli olup olmadığını saptamada, satın alım ve kurulum maliyetinin tek başına dikkate alınması yeterli olmayacaktır. Bundan başka daha pek çok kıstas ve sistemin uzun vâdede ne gibi kazanımlar yaratacağı hesap edilmeli, genel bir bütçe planlaması gerçekleştirilmelidir.

VRF sistem maliyeti , kullanılacak alan ve tercih edilecek marka/model senteziyle saptanabilir. Geniş ve çok katlı binalarda VRF sistemlerin kabiliyetleri neticesinde yüksek bir ekonomik kazanç sağladığı görülüyor. Özellikle birebir uygulamalarda her bir hava işlemci için dış ünite kurulum ihtiyacının ortadan kalkması, harcanacak bütçenin de aşağıya çekilmesine olanak tanımıştır.

En net cevaba ulaşmak için; firmamızın keşif ve satış uzmanı ekibinden destek talebinde bulunabilirsiniz. Genel olarak bir VRF klima sisteminin maliyetine etki edebilecek unsurlar ve bu yolda nasıl bir hareket planı gerçekleştirmeniz gerektiği gibi detaylara yazının devamında erişebilirsiniz.

VRF Sistem Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

VRF sistem maliyeti nasıl hesaplanır? Bu yolda pek çok parametre öncül faktör olarak nitelendirilebilir. Fakat bir elektronik sistem kurulumunda maliyet hesabı kadar performans ve verim istatistiği de dikkate alınmak durumundadır. Her marka için belli bir fiyat politikasından söz etmenin de çok doğru olmayacağı muhakkak. Markaların kendi iç politikaları kadar, pazar rekabeti, dönemsel kampanyalar ve kullanıcıların yönelimleri de firmalar bazında büyük bir etki yaratmaktadır.

A sınıfı ve üzeri enerji etiketine sahip klima sistemleri, ilk satın alımda daha yüksek bir fiyat grafiğine sahiptir. Fakat bunlar, sahip oldukları enerji tüketim programı sayesinde kullanımda oldukça ekonomik avantajlar meydana getirir. Özellikle, yoğun tempolu ve insan giriş – çıkışı fazla olan mahaller için yüksek enerji sınıfına dahil ürünlerden tercih etmek büyük fayda sağlayacaktır.

En Uygun Vrf Klima Sistemi

VRF maliyetine etki eden diğer önemli hususlardan bir diğeri de, cihazın ısı aktarımında sahip olduğu kapasite değeridir. Bu değer BTU/h olarak ürün teknik özellikleri arasında belirtilir. Mekânın genel karakteri ve bölgesel iklim şartları, alınacak VRF sistemin kaç Btu/h değerinde bir kapasiteye sahip olması gerektiği konusunda ipucu verecektir.

Bu aynı zamanda, harcanacak bütçenin de oranını yükselten ve düşüren bir refleks. Ürün fiyatı ile sistem kapasitesi doğru bir orantıya sahip. Aynı şekilde sistemin kapasitesi ile mekân genişliği de paralel bir yükseliş gösterir. Burada dikkat edilecek husus, yapının ısıl yüklerinin analizi ve kullanım sıklığı gibi bireysel yönelimlerin dikkate alınması olacaktır.

En Uygun Vrf Sistem Maliyetli Nedir?

İş yerleri, ofisler, AVM’ler, havaalanları, ev ve konutlar, lüks yaşam alanları, plazalar, iş hanları, mağaza zincirleri, sosyal aktivite mekânları, villalar ve tüm kamusal yapılar için en ergonomik iklimlendirme programına kavuşmak ve uzun vâdede en kârlı sistem kurulumunu gerçekleştirmek öncelikli adım. Bunun için tek yapmanız gereken; uzman bir firmadan alan tespiti için randevu oluşturmak olacaktır.

Bu yönde hizmet sağlayan firmamız, yılların deneyimi ve sektörel yetkinlik seviyesiyle sizlere en doğru projeleri gerçekleştiriyor. VRF üretiminde önde gelen markalarla iş birliği içinde faaliyet gösteren kurumumuz, marka ve model tercihi konusunda da sınırsız destek sağlamaktadır. Tüm bu süreç boyunca yapılan analiz ve tahlillerin müşteriye aktarımı ve varılacak sonuca kullanıcıyı da dahil eden bir hizmet politikası sağlamaktayız.

VRF Sistem Maliyeti Ne Kadar?

”VRF sistem maliyeti” ne kadar? Bu soruya en doğru cevabı verebilmek için, etki/tepki oranlarına göz atmak gerekiyor. Hem bireyler hem de kurumsal yapı sahipleri için VRF tercihinde ve gerekli bütçe hesaplamasında amil unsurlar neler? Bunun için güncel ve referans değerine sahip tüm oluşumları inceledik ve hülasa niteliğinde bir tablo oluşturduk. İşte VRF sistem maliyetine dolaylı ve direkt etki eden unsurlar:

• Bölge şartları: Yaz ve kış ayları en yüksek ve düşük sıcaklık değerleri, çevre dokularla birlikte yapının bu iklimsel değişkenlere gösterdiği direnç.

• Yapı genişliği: Bir alanda sınır uzaklıklar ne kadar fazlaysa, ısı dağıtımında harcanacak güç miktarı da o derecede artış gösterir. Geniş metrekareli iç mahaller için yüksek kapasiteli ve A ve üzeri enerji sınıfına sahip sistemlerden tercih edilmesi gerekiyor.

VRF Sistem Maliyeti, Performans ve Verim

• Marka / model: VRF sistemlerde satın alım ve kurulum maliyeti, tercih edeceğiniz marka ve o markanın ürün yelpazesine göre değişkenlik göstermektedir. Eş değerde kabiliyete sahip ve görsel estetik bakımından belli bir seviyeyi yakalamış ürünler, markaların güvenirlilik ve deneyim gibi kavramlarına paralel olarak yükselen bir fiyat grafiğine sahiptir. Hem sistemlerin kullanım ömrü hem de performans karnesi bu fiyatların yükselmesinde etkileşim yaratıyor.

• Sezonsal Verimlilik: Bu kavram aynı zamanda cihazların enerji sınıfıyla da ilintili bir olgudur. Klimanın yıl boyunca tüketeceği enerji miktarı ve buna mukabil nasıl bir verimlilik seviyesine ulaşabilir olduğu, sistemin satış maliyetine tesir etmektedir.

• Kullanıcı Tercihleri: Klima kullanımında her bir kullanıcı kitlesi için öncül değerler farklılık arz edebilir. Sadece performans ve verim odaklı düşünen VRF kullanıcıları olduğu gibi, buna ek olarak görsel estetik kaygısı taşıyan birey ve kurum sahipleri de bulunmaktadır.

Vrf sistem firmaları

• Yapının Kullanım Amacı: Binalar ve her türlü yapı organizasyonları, kullanım amacına göre belli bir sistem karakterine gereksinim duymaktadır. Topluma açık mahallerde insan giriş çıkış istatistiği de farklılık gösterir. Böylece hava akımında doğal bir etkileşim yaratılmış olacaktır. Aynı şekilde ihtiyaç duyulan sistemin ısı taşıma kapasitesi de bu yoğunluğa göre belirlenebilir.

• Yapı Karakteri: Yapının genişliği ve kullanım amacı gibi, yapının mimarî karakteri de tercih edilecek VRF sisteminin teknik donanımına etki etmektedir. Örneğin; camekanlı binalarda dış ortamla ısı etkileşim düzeyi de yüksektir. Giriş çıkış segmentleri, pencere ve kapı açıklıkları bu maddeye örnek olarak gösterilebilecek diğer doneler arasında yer alıyor.

En Uygun Vrf Sistem markası

VRF sistem maliyeti , performans ve verim; bu ayrık kavramlar oldukça yakın bir anlam ifade ediyor. Sistem maliyeti arttıkça; güvenirlilik, şıklık, kapasite, donanım, kullanım ömrü ve pratiklik gibi kavramların da yükseldiğini söylemek doğru olacaktır. Fakat her zaman en pahalı sistem en verimli sonuca işaret etmemektedir. Buna en spesifik örnek; dar alanlarda yüksek kapasiteli VRF kullanımı fayda getirmeyecektir.

Hem tüketimde daha fazla enerji sarfiyatı gündeme gelecek hem de aşırı ısınma ve soğuma gibi olumsuz neticeler meydana gelecektir. Hem ekonomik hem de yüksek verimli bir VRF projelendirmesi yapmak , uzun vâde de en kârlı sonuçları doğurur. Bunun için firmamızdan destek talep edebilir, VRF marka / model tercihinde profesyonel bit yaklaşımdan fayda sağlayabilirsiniz.

http://vrfklimabayi.com                 https://vrfsistemi.net

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.