Vrf Sistem

390
Vrf sistem
Vrf sistem

Vrf Sistem

Vrf sistem ülkemizde kullanılmasının en önemli sebeplerinden biride sistemin tasarımı bakımından her iklime uygun olmasıdır. Dış üniteler aşırı soğuk ve sıcak havaya karşı dayanıklıdır. Bu sayede vrf sistemi tüm ülkelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Vrf Sistem klima

Vrf sistem’inde kullanılan gazın R410 a olması da kullanım alanlarını genişleten bir özelliktir. Gaz hem çevreye hiçbir zarar vermemekle beraber verim kalitesi bir hayli yüksektir. R410 gazı yurtdışında üretilmekte ve devlet tarafından da kullanımına onay verilmektedir. İklimlendirme sektöründe önem verilen vrf klima sistemleri, aşırı büyük ortamlar için üretilmiştir. Bu sayede tercih edilme sebepleri arasında oteller, hastaneler ve kütüphaneler de girmiştir.

VRF SİSTEMLER

Vrf Sistemin en önemli özelliği istenilen oda da hem ısıtma hem de soğutma yapabilmesidir. Böylece tek bir sistemle her iki iklim şartı da sağlanmış olur. Vrf sistemleri birden çok ortamda aktif bir kullanım kolaylığı sağlarken, aynı zamanda az enerji kullanımına sahiptir. Birçok firma gerek konfor açısından gerekse enerji tasarrufu açısından vrf klima sistemlerini tercih etmektedir. Teknik donamı tamamen otomatik kontrol olması ve özgürlükçü bir kullanıma sahip olması da sistemin diğer özellikleridir.

VRF SİSTEM SERVİSİ

Oda içerisinde bulunan iç ünitelerin estetik görünümü ve verdiği konfor ise özel mülkler için oldukça önemlidir. Villa gibi alanlarda vrf sistem kullanılmaktadır. Aslında sistemi kusursuz kılan en önemli özellik ise hem aşırı büyük alanlarda hem de küçük binalarda kullanılabilmesidir.

Bu sayede klimaların her alana uygun şekilde olduğu da görülmektedir.Konforun yanında temiz bir sistem olması da kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Gerek havayı gerekse nemi insan sağlığına zarar vermeden ortamdan uzaklaştırması da önemli bir ayrıntıdır.

Vrf sisteminin sesiz çalışması ve gürültü çıkarmaması da üreticiler tarafından sağlanmıştır. Böylece vrf sisteminin gecenin her saatinde kullanılabilir olması ve ortamdaki nemi de alması sistemi daha da özel kılmaktadır.

VRF SİSTEMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KURALLAR

Vrf sisteminde kullanılan kompresörler de oldukça önemlidir. Sistemin en önemli parçası olan kompresörler klimaların çalışma kalitesini arttırmaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta ise ilk kalkış sırasında kompresörün çektiği akımdır. Bu akım elektrik kullanım oranlarını bir hayli arttırmaktadır.Vrf sistemin de kullanılan kompresörler, ilk kalkış rölesi sayesinde sistemi hem fazla akımdan korumakta hem de enerji tasarrufu sağlamaktadır.

VRF SİSTEMİ NEREDEN ALABİLİRİM

Vrf sistemi kullanırken dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise bakımıdır. Bakımlar zamanın da ve özenle yapılmalıdır. Bakımı düzgün yapılan bir vrf klima sisteminin arıza verme olasılığı da azalmaktadır. Rutin bakımları yaptırmak hem vrf sistemin ömrünü uzatır hem de enerji tasarrufu sağlar. Klimaların üfleme girişinde biriken toslarında temizlenmesi önemlidir.

Sağlıklı bir nefes alışı için iç ünite filtrelerinin belli zaman aralıklarında temizlenmesi gerekir.Vrf sisteminin teknik servis tarafından montajı düzgün yapılması da önemlidir. Bakır boru metrelerinin iyi hesaplanması ve ne uzun ne de kısa olmamasına özen gösterilmelidir. Özenle yapılmış bir vrf montajı sayesinde sistemin çalışma performansı da artacaktır. Vrf klima sistemi kullanılırken belirli olan kurallarında yerine getirilmesi gerekir.

En Uygun vrf sistem markası

Özellikle kullanım kılavuzun da yer alan bilgilerin dikkatli bir şekilde okunması ve uygulanması sistemin sağlıklı çalışması açısından önemlidir. Vrf klima sistemi daha çok kullanıcı hatalarından dolayı arıza vermektedir. Kullanım koşullarına uygun şekilde çalışan bir vrf sisteminin tükettiği enerjide azalacaktır. Firmalar bu konuda gerekli desteği vermektedir.

Gerekli olan tüm bilgileri firmaların web sitelerinden öğrenebilirsiniz. Fiyatları ve kapasiteleri ile farklılık gösteren bu sistemler sayesinde insanların iklimlendirme ihtiyaçları karşılanmakta ve konforlu bir yaşam için vrf klima sistemleri kullanılmaktadır.

Bu yazı www.vrfsistemi.net Sitesine Aittir. Kaynak Gösterilmeden Başka Sitelerde Yayınlamak Yasaktır.