Vrf Sistemi Fiyatları

364
vrf-sistemi-fiyatları
vrf sistemi fiyatları nekadar

Vrf Sistemi Fiyatları

Vrf sistemi fiyatları ,birden çok nedene göre değişmektedir Binanın büyüklüğü, tavan yüksekliği, oda sayısı, kat planı gibi etkenler fiyatların değişmesinde önemli rol oynamaktadır. Alanda kaç kişinin çalıştığı ve binanın ısı yalıtım durumu vrf sistemi fiyatlarını belirlemektedir. Vrf klima sistemi alınırken bazı dikkat edilmesi gereken kurallar vardır.

VRF SİSTEMİ FİYATLARI

Vrf sistemi fiyatları,seçtiğiniz klimanın özellikle, kapasitesi ve ihtiyacınıza göre tasarlanmış olması gibi kriterler klima seçiminde önemli bir rol oynamaktadır. Yani binanın hacmi yeterinde ısıtacak veya soğutucak bir sistemde olması gerekmektedir.

Klima fiyatları ise markaya ve alınacak olan ürüne göre değişmektedir. Seçtiğiniz klimanın özellikleri ve üretim tarihine göre fiyatlar azalabilir veya artabilir. Vrf klima sistemlerinde birçok model ve marka günümüz sektöründe bulunmaktadır. Bu sebeple birden fazla fiyat türü ile karşılaşabilirsiniz.

Vrf sistemi fiyatları alınmadan önce yapılması gereken ilk önemli kural ise kapasite hesabıdır. Binada kaç kişinin olduğuna ve bina yüksekliğine uygun bir kapasite seçimi yapılmalıdır.

VRF SİSTEMİ fiyatları ve YAKLAŞIK MALİYETİ

Günümüzde yanlış kapasite seçimleri sebebi Vrf klima sisteminden istenilen konfor alınamamaktadır. Sistemin fiyatını belirleyen önemli bir husus ise kompresörler. Sistemde bulunan kompresörler inverter teknolojisi ile tasarlanmışsa fiyatlar biraz daha artabilir.

İnvertör kompresörlerin özelliği ise kullandığı elektrik tüketiminin daha az olmasıdır. Bu sebeple fiyatları diğer kompresörlere göre daha pahalıdır. Örnek vermek gerekirse iş yeri ve izolasyonu olmayan bir ortamda 15 metrekare yüksekliği bulunun bir yerin vrf fiyatları minumum 16000 Türk Lirasıdır.

Başka bir örnek vermek gerekirse 300 metrekare büyüklüğe sahip hastane için sadece soğutma için 14 metre yüksekliğinde ve 85 kişinin çalışacağı bir ortamın VRF klima sistem maliyeti ise 12 bin TL. Fiyat konusunda birçok etki edebilecek unsurlar vardır.

VRF SİSTEMİ FİRMALARI

Vrf fiyatlarına bir örnek daha verilsek, 20 kişinin çalıştığı bir işyerinde yüksekliğin 17 metre olduğu ve hizmet alanının 300 metrekare olduğu düşünülürse VRF klima sisteminin fiyatı 33 bin TL olarak yansımaktadır. Fiyat oranları bakımından sistemin hizmet vereceği alanın büyüklüğü ve yüksekliğinin etkili olduğu sonucu gözükmektedir. Kalite bakımından da firmalar arası fiyat listesi değişmektedir.

Temel anlayış olarak bakır boru mesafesinin, kullanacağı elektrik kablosu metresinin yani kısacası işçilik ve malzeme kullanımı da fiyatları etkilemektedir. Örnek vermek gerekirse 400 metrekare bir alanın herhangi bir ısıtma soğutma sisteminin olmadığı, alanda 45 kişinin olacağı ve yüksekliğinin 9 metre olarak düşünülürse böğle bir yapının VRF klima sistemi maliyeti 67 bin TL DİR.

Fiyatın artması alanın büyümesi ile kullanılan malzeme ölçülerinin yükselmesine bağlıdır. Birçok firma bu konuda yapacağı işçilik ve kullanacağı malzemenin maliyetini hesaba katarak fiyat vermektedir. Ancak önemli bir not eklemek gerekirse yazıda geçen fiyatlar tamamen sistemin ücretidir yani işçilik ve malzeme yoktur.

VRF SİSTEMİ fiyatları TEKLİF AL

Fiyatlar bu kriterlere bağlı olarak değişmektedir. Vrf klima sisteminin fiyatlarını etkileyen pek çok unsur vardır. Dikkatli bir seçim yapılması için tekrar hatırlatmak gerekirse, ortamın kapasite yükünün hesaplanması gerekir. Vrf fiyatlarından daha çok ürünün marka ve kalitesi dikkate alınmalıdır.

Çin malı ürünlerden uzak durulmalı ve garantili vrf klima sistemleri tercih edilmelidir. Bu sektörde hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Firmaların internet sitelerinde gerekli olan tüm bilgileri alabilirsiniz. Sistem ücretlerinin ortalama fiyatları bu şekildedir. Birçok firma müşteri memnuniyeti açısından kolay ödeme kolaylıkları da sağlamaktadır.

Vrf klima sistemi almadan önce firmalar ile görüşerek kapasite hesabı yaptırabilir ve çıkan sonuçlara göre bir fiyat alabilirsiniz. Sistemin kullanışı ve detaylı bilgileri firmalardan öğrenebilirsiniz.

 

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır.